Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más családokban is követelőzne...

Más családokban is követelőznek egy huszonéves nőnél a gyerektémában és a méhében turkálnak, míg a harmincéves középvezető férfira azt mondják, hogy "karriert épít a szentem, jól teszi"?

Figyelt kérdés
2020. szept. 4. 16:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%
Én írtam a 60 évest és nem azért, mert egyetértek vele. A megcsinálás egy dolog, fel is kell nevelni, játszani vele, fáramászni, focizni vinni, síelni vele, stb. Ezekre egy jó kondiban levő 60as (valójában mire a gyerek elég nagy lesz inkább 70es) is nehezen képes. Ezt csak arra írtam, hogy sokan azért elnézőbbek a férfiakkal, mert nekik fizikailag kvázi bármeddig lehet, míg a nőknek maximum (és ez a nagyon-nagyon maximum) 45-50 éves korukig. Tehát a férfiak emiatt érnek rá jobban, a nőknek meg jobban ketyeg a biológiai óra.
2020. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekeket soha nem kéne "letudni". Ha valaki akar gyereket akkor foglalkozzon vele és akarja is,ne csak szükségből csinálja. Ha pedig nem szeretne akkor ahhoz senkinek semmi köze és bunkóság érte zaklatni 😊.
2020. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%

10


Azért, mert elmaradottéknál a nő ül otthon a tűzhelynél, a férfi meg szórja szét a magjait. Mindenkit nem tudsz megváltoztatni, úgyhogy ezzel annyit tudsz tenni, hogy udvariasan bólogatsz vagy leoltod, ahogy jól esik és éled az eleted, ahogy neked tetszik. Szerencsére ilyen megjegyzésektől még senki nem esett teherbe, nem ők élik az életed, úgyhogy nyugodt szívvel csináld azt, amit szeretnél.

2020. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Abody ***** válasza:
83%

#9

Miért akarná akárki feláldozni az élete tanulás és karrierépítés szempontjából legproduktívabb időszakát? Ja, vannak fontosabb dolgok is, mint a gyerek, főleg, hogy ha nagyon filozofálgatni akarsz, a gyerekvállalás igenis egy nagyon önző tevékenység magával a gyerekkel szemben is, meg a világgal.

2020. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "férfiak bármeddig ráérnek" is egy kamu, ha belegondoltok. A huszonéves nők többsége maximum harmincas férfit szeretne, a harmincasok nagy része maximum negyveneset, a negyvenéves nőkre meg ugyanúgy bukik a 30-40 közti korosztály, mint a 40-50 közti, szóval aki úgy véli, hogy nála 50 fölött sorban fognak állni a huszonéves csajok, az pofára fog esni (hacsak nincs annyi pénze, hogy sugar daddy legyen).
2020. szept. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
23%
Ezerféle helyzet van. Lehet egy 50es pasinak 20 éves barátnője, és lehet egy 50es nőnek is 20 éves pasija. A különbség annyi, hogy a 20 éves csajt jó eséllyel teherbeejtheti a pasi, míg az 50es nőt elég kevés eséllyel a 20 éves srác. Én nem mondom, hogy ez a jó vagy a normális, csak hogy ez van, ilyen a biológia. És ezért mondják, többek között, a lányoknak, hogy igyekezzenek. Mert nekik egyszerűen biológiai okokból kevesebb idejük van.
2020. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"És ezért mondják, többek között, a lányoknak, hogy igyekezzenek. Mert nekik egyszerűen biológiai okokból kevesebb idejük van." - szerintem meg nem ezért mondják nekik, nem hinném, hogy vaidegen emberek más nők petesejtjeiért aggódnának, hanem inkább a társadalmi berögződések vannak itt előtérben.

Most őszintén, szerinted egy ember, egy nő nem tudja pontosan, hogy kb. mennyi ideig képes szülni és eldönteni, hogy neki mikor fér bele vagy éppen nem fér bele? Dehogynem. Akkor hogy jön ahhoz bárki, hogy még külön figyelmeztesse?

Sosem hallottam embereket 30-40-50 éves férfiakat vegzálni, hogy mikor csinász már gyereket, mert romlik a spermád. Nem, ezt is csak nők arcába vágják.

2020. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem. Bár biztosan sokat segít a helyzeten, hogy egy gyógyíthatatlan betegséggel küzdök.
2020. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 mantis religiosa ***** válasza:
11%

A valóságban igazából arra kíváncsiak, nincs-e valami eü. probléma veletek.


Mostanában már nem annyira gyakori, hogy a fiatalok a 20-as éveik elején összeházasodnak. Így mindenki arra gondol, hogy úton van a baba. Aztán eltelik néhány hónap és mindenki kombinálni kezd.

2020. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

9. Annak, hogy valaki nem vállal gyereket, nemcsak az "önzés" lehet az oka, hanem mondjuk meddőség, egészségügyi vagy lelki problémák vagy mondjuk úgy gondolja, hogy valamilyen szempontból nem alkalmas a gyereknevelésre, esetleg nem akarja a génkészletét és a betegségeit örökíteni / nem lát olyan jövőképet maga előtt, amit a szeretett gyermekének kívánna.

Ezek intim dolgok, tehát egyéni döntés és a legszigorúbban vett magánügy.

A bunkóság teteje a női-férfi kettősmérce, meg az, ha ebbe a döntésbe bárki beleszól, belekérdez.


Az én nézőpontomból amúgy éppen az az "önzés", ha valaki a fentiek ellenére vállal gyereket, mert neki "kell", ez a világ rendje vagy mert kívülről sulykolják.

2020. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!