Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek igaza van anyámnak...

Szerintetek igaza van anyámnak vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, anyámmal élek. Anyai nagymamám két éve halt meg. Őszintén, én nem élveztem, hogy ő a nagymamám, hihetetlenül kritikus és mérgező volt velem. Szellemileg teljesen frissen halt meg, ennek ellenére ha valami nekem nem tetszett, akkor azonnal azzal jött, hogy én azt akarom, hogy meghaljon, plusz még ilyenek, hogy anyátlan csavargóként öltözöm. Csak mert a Sissi-kultusz rabja volt, aki nem báli ruhában volt, az neki már igénytelen volt. És még mesélhetnék.

A szüleimet is sokat szidta, anyámmal is sokat veszekedtek. Nagymamám temetésén meg is lepődtem, hogy anyám sírt bánatában.


A lényeg, holnap mennék ki a temetőbe egy elhunyt barátnőmhöz, és anyám mondta, hogy vigyek virágot a nagymamám sírjára is. Én meg elmondtam neki, amiket itt leírtam, csak részletesebben. Mivel nagymamám tőlem nem kért bocsánatot a sok fájdalomokozásért, pedig tudta, hogy fájdalmat okozott, hozzá nem szándékozom kimenni a temetőbe, nem tudom gyászolni. Tapsikálni sem tapsikálok örömömben, hogy meghalt, de gyászolni sem gyászolok.


Anyám meg emiatt veszekszik velem.


2020. szept. 17. 11:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
69%

Nincs igaza.

Halottról vagy jót vagy semmit.

Nem kötelező gyászolni. Jogodban áll eldönteni,hogy gyászolod-e vagy sem.

Te így döntöttél,kész.

Anyád nem erőltetheti rád a gyászt.

2020. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
46%
A leírtak alapján teljesen igazad van.
2020. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Anyukád nem azért kért meg, hogy vigyél virágot, mert neked kell gyászolni, hanem azért, mert úgyis oda mész, akkor vigyél virágot az ő sírjára is, anyukád nevében. Anyukád megkért egy szívességre. Igaza van anyukádnak. Szerintem is gáz, hogy ennyit nem tudsz megtenni. Nem a nagyi miatt. Anyukád miatt.
2020. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%

Anyukád a saját anyukáját látja a nagymamádban, aki felnevelte őt. És hiába volt egy bántalmazó a személyisége, anyukádnak mégis csak az édesanyja volt. Szerintem vigyél nagymamádnak is virágot, ha anyukád ezt szeretné, nem nagy feladat, de cserébe nyugi lesz.

Jelen esetben szerinem mindegy, hogy kinek van igaza a gyász nem azon múlik hogy van e virág a síron.

Átérzem egyébként, az én nagymamám is toxic személyiséggel rendelkezik, de ha meghal akkor viszek virágot neki, már csak azért mert tudom hogy anyukám ezt szeretné.

2020. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell őt szeretni, gyászolni, de megbocsátani lehet. A megbocsátás a legnagyobb emberi erény és ezt egy virággal megmutathatnád.
2020. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
57%
szerintem meg igaza van. lehet hogy nem szeretted, de ő már elég idős volt ahhoz kifejthesse a véleményét. tisztelni kell mint a nagyidat, és vigyel szépen virágot, a te lelked is könnyebb lesz
2020. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
62%

Tisztelni kell a nagyit?

A tiszteletet ki kell érdemelni,nem csak úgy alanyi jogon jár!

A nagyi nem érdemelte ki a kérdező tiszteletét,így a kérdezőnek nem kell tisztelni.

2020. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
79%
De ez nem a nagyiról szól. Anyukája megkérte, hogy vigyen, mivel egyébként is oda megy. Nem ezért kell külön elmennie. Szerintem meg az lenne fura, ha ott a lány, de nem visz. És ezért anyuka menjen el külön.
2020. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
46%
Hát szerintem meg ha anyukája szeretne virágot tenni a nagyi sírjára, akkor menjen ő és vigye el azt a virágot, ha neki fontos, és ne azzal küldje, akinek meg nem. "Ha már úgyis arra jársz". A gyász egy gesztus, egy lelki folyamat, nem egy praktikus teendő, ennek a jelképe a virág a sírra. Az vigye, akinek fontos, amit a virág jelképez. Számomra egyértelmű, hogy nem "küldök" olyan személlyel virágot egy sírra, aki amúgy abszolút nem gyászolja az adott személyt. A kérdező elmondta őszintén, miért nem szeretne vinni, szóval ha az én anyám sírjáról lenne szó, már csak ezért sem akarnám, hogy olyan személy vigye a virágot, akinek ez nem is fontos.
2020. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha már ígyis-úgyis oda mész akkor vihetnél virágot ahogy anyud kérte, nem kell ott állj fél órát a sírjánál könnyes szemekkel ha nem szeretted, lerakod és mész tovább a dolgodra és így legalább nyugi is lesz.
2020. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!