Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyámnak? Hogy...

Igaza van anyámnak? Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

A sztori annyi, hogy még nyár végén megvettem életem első karóráját, amire azt hazudtam otthon, hogy 60 ezer volt, de valójában 80. Azért hazudtam, mert ismerem anyámat, mindenen spórolni akar és úgysem érti meg, hogy miért jobb egyes dolgokból a drágább. Mindezt úgy, hogy mindkét szülőmnek jól fizető állásuk van.

A lényeg pedig az, hogy mióta megtudta, hogy "mennyibe került", bármilyen alap dolgot kérek, folyton ez a válasza: "hát van neked pénzed, vedd meg magadnak, ha 60 ezres karórára is tellett". Kezd ebből elegem lenni, mert ezt hallgatom konkrétan több mint 2 hónapja + az órába semmit se adott bele, én vettem a zsebpénzből félretett pénzből, meg idén nyáron voltam dolgozni pár hetet és abból. Nem vertem el erre az összet, de azért érezhetően megcsappant a "vagyonom". Hiába mondom anyámnak, hogy ezután évekig nem veszek semmilyen karórát, folyton azt szajkózza, hogy hülye vagyok, amiért ennyiért vettem és már ígyse kellett volna (hűha, mégha tudná valójában mennyi volt). Azt is mondtam neki, hogy akartam egy jó minőségűt venni, aminek azért neve is van és nagyon tetszik is. Hát ennyiért jött össze, nem tudom mit kell rajta problémázni. Másoknak sokkal több karórájuk van, max kevesebbe kerülnek, de ha összeadom, lazán kijöhet 80 ezer másnak is, nem hogy a 60.

Szerintetek igaza van anyámnak? És ha igen/nem, erről hogyan tudnám leszoktatni?


2019. nov. 7. 18:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és lány, mielőtt kérdeznétek.
2019. nov. 7. 18:32
 2/51 anonim ***** válasza:
35%
Igaza van.
2019. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
70%

Nincs igaza, de nem tudod róla "leszoktatni".

(Amúgy szerintem is sok, pedig tudom, nem számít annak manapság, de te dolgoztál meg érte, a te dolgod, hogy mire költöd a pénzed.)

2019. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
40%

Én is kiakadnék a helyében

Az a helyzet, hogy anyukád tudja, hogy a 80 ezer forint mennyi munkát jelent. Te nem.

Én se keresek rosszul, ha akarnám megtehetném, de eszmbe nem jutna 80 rugóért órát venni. Egy 17 évesnek meg pláne semmi szüksége rá. Plusz még hazudtál is.

Az a baja, hogy nem tudsz bánni a pénzzel.

2019. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
41%
Igaza van. Nem kell elszoktatni róla. Magadat kell leszoktatni előbb a hazudozásról, utána meg a felesleges dolgok vásárlásáról.
2019. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
37%

Nem gyerek, hogy bármiről is le kéne szoktatni, főleg nem neked. Magadaon kezdd a leszoktatást: ne hazudozz. Anyádnak mondd meg: az ajándékra azt mondjuk, hogy "köszönöm".


És ezek után egy szál gerbera untig elég neki a születésnapjára. Figyeld meg, hogy eztán az lesz a baja, hogy csak annyit kapott ...

2019. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Na hát köszönöm a válaszokat.

#4 bocsi, de akkor annyira jól mégse keresel, mert 80 ezer Ft-ért max középkategóriás egy óra, akkor mit szólsz a milliós Rolexre?

#5 hát igen, tényleg jó lenne nem hazudni, de ha folyton okot adnak rá, akkor nem tudok mit tenni. Most is amekorra cirkusz lett belőle, így hülye leszek igazat mondani legközelebb.

2019. nov. 7. 18:47
 8/51 anonim ***** válasza:
51%
Hát tudod, nálunk itthon a főszabály az, hogy nincs hazugság. De te tudod. Anyádat nem kell leszoktatni semmiről. Továbbra is értelmetlen egy 17 evesnek egy 80 ezer forintos karóra.
2019. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
87%

6!


"Anyádnak mondd meg: az ajándékra azt mondjuk, hogy "köszönöm"."

Ez hogy jön ide?

2019. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 Savlekotő ***** válasza:
41%
17 évesnek minek 80 ezres óra,ez baj a mai tinikkel,mindent csakis pénzben mérnek ha meg a szülő nem akar tejelni a kullancsnak ő a szar.. 80 ezres ora más enni se kap..
2019. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!