Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak igaza van, hogy...

Anyámnak igaza van, hogy minket hibáztat?

Figyelt kérdés

Apám lakás felújításban van, már hosszú ideje húzódik, örököltek egy lakást. Egyedül csinálja, senkinek nem szól a családban, hogy segítsen neki. Rokonok is mondják, hogy nyugodtan szóljon, mi is kérdeztük, hogy segítsünk-e, sosem szól, mindent egyedül csinál. Amikor fáj a dereka, abbahagyja, de akkor sem kér segítséget. Anyám próbálná mindig siettetni, a háttérből próbálja vezényelni a dolgokat. Bútor pakolásnál Anyám mondta, hogy segítsünk majd, mondtuk, hogy persze, örömmel. Hétvégére mondta Anyám, de Apám nyomatékosan megkért minket párommal, hogy ne hallgassunk Anyámra, majd ő telefonálni fog nekünk, ha kell mennünk segíteni. Eljött a hétvége, Apám nem telefonált, mi meg programot terveztünk. Azt hittük, megint elmarad a feladat, mert már nagyon sokszor volt ilyen. Mielőtt elindultunk volna, beugrottunk hozzájuk, Apám a munkás ruháját vette épp, kiderült, hogy mégis a hétvégi pakolásra készült volna, bár nekünk nem jelezte. Mondtuk, hogy mi ugyan készültünk elmenni valahová, mert nem telefonált, de ha mondja, akkor semmi gond, tudunk maradni segíteni. Erre azt a választ kaptuk Apámtól, hogy nem, nem, menjünk csak nyugodtan, majd holnap segítünk neki. Kétszer rákérdeztem, mindkétszer mondta, hogy menjünk, majd holnap pakolunk, addig ő majd mást csinál helyette. Másnap kiderült, hogy amíg mi elmentünk, ő fogta magát, és egyedül átpakolta az összes bútort, minek következtében nagyon megfájdult a háta, dereka. Ez hónapokkal ezelőtt volt, Anyám azóta folyamatosan engem hibáztat, hogy mi nem segítettünk, elmentünk szórakozni, amíg Apám egyedül majd megszakadt.

Nem tudom már hanyadjára mesélem el Anyámnak a saját verziómat, hajthatatlan, és minket hibáztat párommal. Ezt páromnak nem is merem elmondani, mert nem akarom, hogy megsértődjön Anyámra.


Apám régebben a saját házuk felújításánál még kért segítséget rokonoktól, ők jöttek is, de Apmám számtalanszor leállította őket, mert elmondása szerint rosszul csinálták. Magyarán Apám a saját keze munkáját fogadta csak el burkolásnál, egyéb dolgokban. Így amikor párszor potyára jöttek a rokonok, volt olyan, hogy az egyik-másik azt mondta, most nem ér rá. Én ezt el tudom hinni, persze, hogy nem érhetnek rá mindig. És amikor Apámnak tényleg kellett volna a segítség, de akkor épp nem ért rá valaki, ezen is azóta meg vannak sértődve. Azóta nem szeret Apám segítséget kérni, és most Anyám úgy érzi, mi is ezt tettük velük. Most is Anyámnál voltam, Apám nem volt otthon, és a fejemhez vágta ezt, nagyon összevesztünk.



2019. szept. 19. 17:19
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Édesapád nagy bizalmatlansága/kritikája/mártíromsága elszoktatta a segítő kezeket. Ő ezt az állapotot - látszólag kívánatosan vagy valóságosan akarva - fenntartja. Anyádnak ez nem tetszik, nem tudott vagy akart fellépni ez ellen, és emiatt másra tereli a felelősséget.

Te szisztematikusan segíteni akartál. Akkor sem vagy hibás, ha anyád megfeszül vagy apád belerokkan. Aki nem akarja, azon nem lehet segíteni.

Más: Érdemes lenne kideríteni, milyen traumából ered atyád ezen tkp. bizalmatlansága. Csalódott a szüleiben, hogy nem lehet rájuk számítani, és inkább beledöglik, de úgy oldja meg? A kulcs ilyesmi lesz.

2019. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Nincs igaza.A segitséget nem lehet senkire ráerőltetni ha nem kéri.

Apukádat sajnálom,mert a derékfájás nagyon kellemetlen,de erről ő tehet.

2019. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Csalódott a szüleiben, hogy nem lehet rájuk számítani, és inkább beledöglik, de úgy oldja meg? A kulcs ilyesmi lesz."


Ez igaz, sajnos nagyot csalódott a szüleiben, több mint 10 éve nem beszél velük.

2019. szept. 19. 17:40
 4/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ilyen gyorsan mevan az ok? 😀.. Sajnálom. 😢 Mi a csalódás oka/tárgya?
2019. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is nagyon sajnálom a dereka miatt!


Nem tudom mi a megoldás erre. Apám verzióját nem tudom, hogy haragszik-e ránk. Nekem nem mondta. De Anyám nagyon haragszik azóta is.

2019. szept. 19. 17:48
 6/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem érted! Apád hogyan csalódott a szüleiben?

3 "szeretetteli" megoldás képzelhető el:

1. Pszichoterápia.

2. Segíteni akartok. Elutasítja. Lerokkan. Segíteni kell. Beletörődik. (Elfogadja?)

3. Segíteni akartok. Elutasítja. Segítetek. Dühöng. Elfogadja. (Beletörődik?)

Javaslati sorrend: 3, 1, 2.

2019. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Apám úgy csalódott a szüleiben, hogy azok megtagadták az egész családunkat, ez kétszer fordult elő ebben az életben, de a második már örökre szól.


Egyébként azóta segítettünk már Apámnak. Egy szobát kifestettünk, másik helységben a tapétát lehúztuk, csiszoltuk a falat, kifestettünk ott is. Elfogadta a segítséget, és úgy láttam örült! Ezt akkor csináltuk, amikor ő nem volt ott. Sajnos 2 hétre abbahagyta a munkát a derékfájás miatt. Pszichomókushoz biztos nem fog elmenni, inkább megiszik egy felest, ő olyan. De Anyám azt mondja, soha nem felejti ezt el nekünk, és hiába magyarázok neki.

2019. szept. 19. 18:18
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én szüleim is kapásból rávágják mindenre, hogy megoldják, nem kell segíteni. De én odamegyek és segítek. Aki segíteni akar, annak nem kell meghívó. Kicsit olyan, hogy ez nektek is jó.
2019. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most el fogom mondani páromnak ezt az Anyám féle sértődést, nem halogathatom tovább, olyan ideges vagyok. Tudom, a szüleim nehéz esetek, nem akarom, hogy a párom nehezteljen Anyámra...
2019. szept. 19. 18:34
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően nagyon fiatalok vagytok még és nem hallottátok azt a szót, hogy "büszkeség". Vannak olyan emberek, mint apád, akik túl büszkék ahhoz, hogy segítséget kérjenek és nem akar mások terhére lenni. Ilyen embereknél valóban az a megoldás, hogy oda kell menni és segíteni kell, nem kérdezni, hanem tenni a dolgot.
2019. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!