Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan aki őszintén...

Van itt olyan aki őszintén minden egyes rokonával nagyon jó kapcsolatban van (és vagy akár bármikor számíthatnál is rájuk)?

Figyelt kérdés

Mint a szüleiddel, testvéreiddel, nagyszüleiddel, a szüleid testvéreivel, unokatestvéreiddel, stb.

Engem szomorúvá tesz, hogy az egész családomból kb 6 emberre tudnék bármikor számítani a többiekkel közömbösen vagyunk, nem is igazán beszélünk.

Szeretném tudni, hogy esetleg másoknál mi a helyzet?

Köszönöm előre is az őszinte válaszokat nektek 🙂



2020. okt. 2. 00:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

6 fő nincs össz-vissz a családunk kettőnknek a férjemmel együtt.

Van egy anyám, apám, öcsém.

A férjemnek egy nővére.

Ennyi.

2020. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor elég is az, utolsó, Isten mentsen meg egy nagy, balhés, viselkedni nem tudó rokonságtól!
2020. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is panaszként írtam, csak a kérdezőt próbáltam felvilágosítani.


Különben igazad van, abszolút nem hiányzik. Kolléganőmet sajnálom, mert hatalmas a család, nincs olyan hónap, hogy ne legyen minimum egy szülinap és névnap. Állandó stresszben van, hogy kinek mit vegyen, merthogy közös családi ünneplés is zajlik. A napján pedig kötelező felhívni az illetőt. Én meg is őrülnék.

2020. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha még jóban vannak, akkor ez a nehézség még csak elmegy, de van egy nagyon közeli barátnőm, jóformán testvérem, akinek szintén hatalmas, ámde rosszindulatú rokonsága van. Hihetetlenül nehezen éli meg, szégyelli őket, még ő érzi magát kellemetlenül, hogy kik a rokonai. Korábban szentül meg voltam győződve róla, hogy a nagy család az egy király dolog lehet, de így belelátva egy durva ellenpéldába... Örülök, hogy nekem ez kimarad, kijutott ép elég dráma a kiscsaládomban is.
2020. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jóban vagyok a családtagjaimmal, senkivel nincsen harag. Bizonyára kiállnának mellettem ha szükség volna rá, de nem bármiben. Ha mondjuk a 15 éve nem látott, ország másik végén lakó unokatestvérem felhívna hogy lerobbant a kocsija tőlem 5 km-re, akkor persze érte mennék és nálam alhatna.
2020. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: örülj neki hogy van 6 jó rokonod.


Én sajnos mindent megtettem a családomért. Sikerült is kitörni, szintet lépni.


Apám alkesz volt, ütött minket, meghalt 2004ben, nem fáj. A hugomnak azóta megy valahogy, mióta hozzám költözhetett, önállóan mégsem csinal semmit sem itthon, csak ha veszekedem vele (31 éves, férfival még nem láttam). Anyám meg... nah az klinikai eset: az unokáját 1x látta 1 év alatt, pedig egy házban lakunk még (ő lakik nálam), én meg a feleségem minden szarnak el vagyunk mondva - mindemellett egy igazi mérgező önsajnáltató típus, aki soha nem tud örülni semminek.


De ennek hamarosan vége, ugyanis elzavartam innen. Életem legnagyobb hibája volt, hogy segíteni akartam nekik, s nem hagytam ott őket Heves megyében a sárban.


A rokonaidat nem tudod megválasztani, a barátaidat viszont igen.

2020. okt. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!