Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 50-60 éves emberek mennyire...

50-60 éves emberek mennyire magabiztosan vásárolnak neten előre fizetéssel?

Figyelt kérdés

Mennyire komfortosak webshopban megadni a bankkártya adataikat vásárláshoz 50-60 éves emberek?


Te mennyire vagy komfortos, és te hány éves vagy? Nemed?

Tehát nem utánvételről van szó, hanem előre kell fizetni, például e-könyv esetében. Mennyire van képben ez a korosztály az elektronikus könyvekkel kapcsolatban?


2020. okt. 5. 12:50
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
25%

Én a saját környezetemben azt látom, hogyha nem muszáj, akkor nem szívesen fizetnek kártyával - és itt diplomás, értelmes emberekről beszélünk, nem teljesen tanulatlanokról, de ilyen nagyon általános kezdő felhasználó szinten használják a netet, nem is tartozik a munkájukhoz. Egyszerűen nem komfortosak még ebben. Van olyan ismerősünk, akinek anyukám rendeli meg a cuccát, mert annyira parázik / nem ért hozzá. Anyukám és apukám (60+-osak, az ismerős is) olyan dolgokat rendel meg inkább online, kártyával, ami sürgős, vagy aminek nagyon gyorsan változik az ára (pl. repülőjegy), vagy amit máshogy nem lehet elintézni (tagságidíj-befizetésből is van ilyen), ismert oldalakon. A többinél inkább utánvét vagy személyes átvétel.


Én 31 éves vagyok, simán rendelek általam annyira nem ismert oldalon is ilyen jellegű előre fizetéssel, eddig semmi bajom nem volt belőle. Volt arra példa, hogy a számlámról le lett véve a pénz, de a színházjegyet, amit vettem, nem küldték el, annak rendesen utánamentem. Nyilván azért ha új oldalról rendelek, rákeresek, megnézem, mennyire tűnik megbízhatónak. Eddig 1x sem éltek vissza az adataimmal. Viszont ha van lehetőség, akkor inkább Paypallal fizetek, az a legbiztosabb.

2020. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
82%

Én 69 éves vagyok és szinte mindent a neten rendelek.

Jártam már meg, ezért egy ismeretlennél az első vásárlásom mindig utánvétes, a többi száz már lehet kártyás.

2020. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
37%
50 vagyok. Félek a Net-től. Sosem lesz számítógépünk.. Sem okoska telefonunk. Nincs rá szükségünk.
2020. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
33%

#13

:D:D:D

2020. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
42%
Köszönöm 14-es. 13-as voltam.
2020. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%
"Mennyire komfortosak webshopban megadni a bankkártya adataikat vásárláshoz 50-60 éves emberek?" Mint aki nem 50-60 éves...
2020. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
77%

Nagynéném és a férje 60+ évesek és MINDENT telefonon vagy bankkártyával intéznek. Mondjuk ők Budapesten élnek, a nagybátyám, munkájából kifolyólag mindig kellett tartania a tempót a technológi fejlődésével, meg egyébként is egy kényelmes ember, kihasználja a 'lusta' lehetőségeket.

Ellenben az én szüleim erdélyiek, 13 évvel fiatalabbak náluk, internetes vásárláskor ha egyszer lehet, az utánvételt választják, de a technológiát napi szinten használják, anyukám tanárnő, apukám vállalkozó, így szükségük is van rá.

És a végére is jártam a mini családtörténetnek. :D Köszönöm a figyelmet.

2020. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
94%
A hatvanas szüleim néha rendelnek ezt-azt online, de előre fizetni tudtommal nem szoktak. Én rendszeresen rendelek, de jobban szeretek utánvéttel fizetni, pusztán azért, mert előbb meg akarom nézni az árut, mielőtt kifizetném, ez így egyszerűbb, mint a visszautalással szórakozni. Olyan webshopból nem szívesen rendelek, ahol az előre utalás az egyetlen opció, de volt már rá példa, persze csak a vélemények átnyálazása után, mert csak úgy bemondásra nem bízom senkiben. (32 éves vagyok)
2020. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

#18

a legnagyobb webshopoknál nincsen utánvét (ali, ebay, amazon stb.)

továbbá e-könyveknél, meg csomó webshopnál továbbá szintén nincsen utánvét, lehetőség sincs rá, sokszor a termék miatt...


továbbá ha utánvéttel rendelsz, a futár akkor adja át általában a csomagot, miután kifizetted.... attól még lehet benne egy tégla, vagy gyufa vagy bármi... nem azon múlik, hogy átvernek-e, persze pszichológiailag nyilván megnyugtatóbb az utánvét

2020. okt. 5. 21:41
 20/43 anonim ***** válasza:
54%

Vásárolok, de megválogatom, hogy honnan. Van ahol kártyával, előre, de van ahol csak utánvéttel.

E-könyvet ismerem, van olvasónk, használtam is, de nem szeretem. Ennél fogva e-könyvet nem vásárolok, amiket én szeretek, annak többnyire nincs is ilyen változata. Ha találok ingyen letölthető könyveket, azt néha le szoktam tölteni, főleg ha olan, amit már nem tudok normál formátumban megszerezni, mert régen adták ki.

Többet vásárolok netről, mint a huszonéves gyerekeim. (53/N)

2020. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!