Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 50-60 éves emberek mennyire...

50-60 éves emberek mennyire magabiztosan vásárolnak neten előre fizetéssel?

Figyelt kérdés

Mennyire komfortosak webshopban megadni a bankkártya adataikat vásárláshoz 50-60 éves emberek?


Te mennyire vagy komfortos, és te hány éves vagy? Nemed?

Tehát nem utánvételről van szó, hanem előre kell fizetni, például e-könyv esetében. Mennyire van képben ez a korosztály az elektronikus könyvekkel kapcsolatban?


2020. okt. 5. 12:50
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat
2020. okt. 5. 23:18
 22/43 anonim ***** válasza:
78%

"továbbá ha utánvéttel rendelsz, a futár akkor adja át általában a csomagot, miután kifizetted.... attól még lehet benne egy tégla, vagy gyufa vagy bármi... nem azon múlik, hogy átvernek-e, persze pszichológiailag nyilván megnyugtatóbb az utánvét"


Soha nem értettem ezt, mert ezer éve rendelek, de soha nem várta meg semmilyen futár vagy postás, hogy kibontsam a csomagot és leellenőrizzem, de őszintén, nem is várom el. Lerendezem az eladóval, ha nem stimmel valami. Sokkal nőne a szállítási idő, míg mindenki lecsekkolja, hogy megkapott-e mindent.

2020. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

#22 "Lerendezem az eladóval, ha nem stimmel valami."


Persze, ha tisztességes az eladó, akkor le tudod vele rendezni. De ha mobiltelefon helyett egy fél téglát rejt a doboz, akkor az nem véletlen hiba, hanem direkt átverés áldozata lettél. És nem fogja sem a pénzed visszaadni, sem a (valószínűleg nem létező) árut elpostázni a részedre. Ráadásul a rendőrség is lenyilatkozta már tévében-rádióban nem egyszer, hogyha 50 ezer forintot nem éri el a csalás összege, akkor ők sem csinálnak semmit.

2020. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Nem ismerek olyan 50 év felettit, aki előre meg merné adni a kártya adatait. Általában utánvéttel rendelnek. Nyilván nem azért, mert attól fél, hogy nem azt kapja, amit rendelt, hiszen az utánvét esetén is előfordulhat, hanem azért, mert attól fél, hogy ellopják a kártya adatait, és utána több pénzt vesznek le a bankszámlájáról, mint amennyiért ő vásárolt.
2020. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Regen anyam irtózott az ilyenektől, most meg már rendelgetni szokott mindenfelé cuccot, ruha, könyv, bútor stb. Azt nem tudom hogy előre utalja- e vagy futárnál fizetést kér. Szerintem mikor hogy..de magabiztosabb mint régen.

En már régóta rendelgetek, fizetek nekem nem gond, de ha valami gyanús akkor inkább hagyom.

31

2020. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
48%

"Persze, ha tisztességes az eladó, akkor le tudod vele rendezni."


Igazad van, a saját esetemben nem tudom ezt elképzelni. Emberektől nem veszek semmit, csak boltból.

2020. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
88%
Te amúgy az a 17 éves lány vagy, aki azon vergődik, hogy hogyan vegye rá az anyját arra, hogy a neten könyvet rendelhessen?
2020. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

#27

Nem, 27 éves f vagyok

2020. okt. 6. 19:38
 29/43 anonim ***** válasza:

Nekem külön áldás a net, mert SM beteg vagyok, és valóban, mikor megjelentek a számítógépek, az elsők között voltam, akik megvették.(Besegítettek az árába,mert akkor még nem voltam 50-es:D meg SM beteg sem.)

De amióta itthon vagyok, gond nélkül fizetek előre, akár simán, akár Barionon keresztül, az összes lakással kapcsolatos költséget is innen utalom, vagy ha valami régi dolgot keresek esetleg, akkor a Vaterán is elutalom előre.

Szóval én jó dolognak tartom, játszani is szoktam, van olyan játék, ahol mondjuk lehet venni valami prémium cuccot, azt nem gyakran szoktam, de néha-néha megengedhetem magamnak, és azzal se szokott probléma lenni.

És igen...kicsit függő is vagyok.:D

Egyetlen dologra nem vagyok hajlandó: okostelefont venni. Bár tettem már fel ezzel kapcsolatban kérdést itt, mert akkor úgy nézett ki, hogy muszáj lesz egy alkalmazás miatt, de megoldódott.

2020. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Kihagytam az e-könyveket. Régen nem szerettem gépen olvasni,(most sem) csak néha muszáj, mert eléggé romlik a szemem a betegségem miatt. De mivel sok könyvem van, nem igen veszek kortárs irodalmat, viszont, ami engem érdekel, azt megtalálom a MEK-en is.
2020. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!