Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam meg anyáméknak,...

Hogy mondjam meg anyáméknak, hogy nem tartok igényt bizonyos igénytelenül ronda és gonosz rokonokra? Semmilyen kapcsolatot nem akarok, nekem ők senkik.

Figyelt kérdés
Az egyik a nagynéném, aki hihetetlenül leégetett a szalagavatómon. Igénytelen, szakadt ruhába jött, mintha a függönyt csavarta volna maga köré és egy kitaposott sportcipő volt rajta (és nem, nem szegény nő, hatalmas házuk van, bőven fel tudott volna öltözni elegánsan, ha akar). "Ajándéknak" ehetetlen, égett kaját hozott, repült is a kukába, egy falatot nem lehet belőle megenni. Úgy érzem, szándékosan alázott meg az iskola előtt, amennyire lehet, kerültem is már az ünnepségen. Se őt, se a gyerekeit (egy kivétellel) nem szeretem, mindenkinél többre tartják magukat, erőltetik a politikai nézeteiket és bigottak is. A másik a nagybátyám, de ő legalább nem erőltet semmilyen kapcsolatot, kölcsönösen nem létezünk egymásnak, lassan tíz éve nem találkoztunk és ez így is marad. Szeretném, ha anyámék megértenék, hogy egy szándékosan igénytelen, gonosz és ronda rokonra én igényt nem tartok, engem többé nem éget le nyilvánosan.

2020. okt. 13. 12:32
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
82%
Legyél határozott ebben a kérdésben. Ha nem tisztel meg annyival sem, hogy alkalomhoz illően felöltözik, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot, nem menj hozzájuk és te se hívd őket sehova. Ha a szüleid mennek, te nem menj velük, meg fogják szokni, hogy ez a helyzet.
2020. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Hozzájuk nagyon régóta nem járok, csak borzasztó látni, hogy senki nem mer erre a nőre szólni. Ha nem látnám, el se hinném. Mennyire pofátlannak kell ahhoz lenni, hogy az idős anyjának arról beszéljen, innen-onnan mekkora örökséget várnak már, és alig várják, hogy az illető öreg ne örvendjen már olyan jó egészségnek (ezt így, komolyan). És nagyi is tudja, hogy minden csak az örökség miatt van, mégsem mer nekik szólni, hogy neki rosszulesik ezeket hallani.
2020. okt. 13. 12:52
 13/39 anonim ***** válasza:
85%
A nagyid írhatna végrendeletet, hogy ezek semmit se örököljenek. Említsd meg neki, hogy egy ismerősöd végrendelkezett, és hogy van ilyen lehetőség.
2020. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Igen, nagyi most csendben tűr, de örökséget nem akar hagyni nagynénémékre, ez a látványosan számító, pénzsóvár attitűd végleg kiábrándította a lányából.
2020. okt. 13. 13:02
 15/39 anonim ***** válasza:
84%
Akkor segíts neki ebben, mert ha mindig csak halogatja, akkor végül mégis örökölni fognak.
2020. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy te néztél ki bénán csövesen ezért ő még csóvesebb ruhát vett fell, hogy rá figyeljenek és ne pedig rád. Biztos tudta azt is, hogy te ezf nem fogod érteni és nem leszel hálás neki ezért ez az ő részéről, hatalmas önfeláldozás
2020. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%

De mit akarsz? :D a nagybáttád nem is beszél veled/ hozzád, nem tart igényt rád, akkor te miben tartanál rá ogényt?

a nagynénéd meg, ha eljön ne menj ki, maradj a szobádban, vagy menj el hazuról, lesznek ennél komolyabb gondok is, hidd el nekem, ez semmiség

2020. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
"Kedves" 16-os! Értékelem trollkodásod, de előre hogy tudta volna, hogy hgy fogok kinézni? Biztosítalak, tudom, mi az az igényesség, és inkább a halál, mint csövesen kinézni.
2020. okt. 13. 13:19
 19/39 A kérdező kommentje:
Bocs, de amikor nagyim nekem sír, hogy nagyon nem így nevelte, és tudja, hogy a saját lánya már a halálát kívánja a pénz miatt, akkor azért hadd ne lehessen lerendezni annyival, hogy ez semmiség!
2020. okt. 13. 13:23
 20/39 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy miért itt nekünk hőbörögsz és oktatsz ki embereket!

Anyáddal tisztázd, ő hívta meg!

Ha meg már megtetted, akkor mi a gond?

A ti családi ügyeitek rátok tartoznak.

2020. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!