Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Engednétek, hogy ingyen...

Engednétek, hogy ingyen korrepetálja?

Figyelt kérdés
A volt barátom fia és a fiam jóban vannak azóta is, sokat beszélgetnek. A fiú matektanárnak tanul és feljött, hogy a fiamat korrepetálná heti kétszer, aki elég rossz matekból. 23 éves a fiú, az enyém 15. Azt mondta, hogy mindenképp ingyen, iskola végéig, tehát májusig. De én azért szeretnék adni neki. Mit gondoltok?
2020. okt. 27. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Ne adjak neki semmit
Győzzem meg, hogy hadd fizessem ki
103 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Van más tanítványa is, tehát nem kell neki gyakorlás, nagyon ügyes
2020. okt. 27. 20:48
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Én mindenképp megpróbálnám rábeszélni hogy ne ingyen dolgozzon. Mondjuk a piaci ár feléért.
2020. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem hagyja, hogy fizess, akkor időnként ajándékkal kell honorálni. Legközelebb karácsonykor.
2020. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, de hülyeségeket nem akarok neki venni
2020. okt. 27. 20:55
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Könyvutalványnak az is örült, aki nekem segített az egyik kutatásos beadandóm statisztikáját megcsinálni.

Plusz mozijegyet, kávézóba szóló utalványt is lehet adni.

2020. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért az sem túl jó, ha ráakarod erőszakolni. Voltam ilyen helyzetben, nagyon kellemetlenné tette a másik fél.

Viszont, a helyedben meghatároznék egy bizonyos összeget, amit minden korrepetálás után félretennék szép csendben, majd amikor befejezik a közös tanulást, az összegből vennék valamit a fiúnak. Ha akkor sem lenne konkrét ötleted, add neki az összegyűjtött pénzt.

2020. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Barátoknak én is szoktam ingyen segíteni, bár ilyen hosszú időre már tényleg illene valamit adni. Esetleg beszéld meg vele, hogy akkor vállalja kedvezményes áron. Erőltetni viszont nem szabad, mert az neki is kellemetlen lehet egy idő után. Ha ragaszkodik ahhoz, hogy ingyen akarja, akkor jó ötlet lehet helyette az ajándék. Persze nem kell minden alkalommal, csak mondjuk ha van valami alkalom (pl. karácsony, szülinap, névnap meg a végén, mikor befejezik), esetleg néha egy doboz csokit (vagy bármi ilyesmit, aminek ő is örülne), ha mondjuk a segítsége miatt jól sikerült egy nagyobb dolgozat. A fiad gondolom azért ismeri annyira, hogy tudja mindek örülne, de ha esetleg mégsem, ajándékutalvánnyal nem lehet annyira mellélőni.
2020. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
nem
2020. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Tuti vennék neki valamit.
2020. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Én azt mondanám anyuka, fizesse meg de nyálasan !
2020. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!