Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kell családfát kutatni?...

Hogy kell családfát kutatni? Lehet ingyenesen? Csináltatok már ilyet? Nehéz? ötletek?

Figyelt kérdés
interneten van hozzá valami segítség, vagy csak levéltárban?

2014. febr. 23. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a következő kérdést.
2014. febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak levéltárban?
2014. febr. 23. 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon el tudsz indulni. Az amerikai mormon egyház készítette, a hetvenes években voltak Magyarországon, és az összes fellelhető polgári és katolikus anyakönyvet (születési, házassági, halálozási) lefényképezték, feldolgozták.

2014. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de ehhez tudnom kéne minden rokon nevét és születési évét. Nem?
2014. febr. 23. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem el, hogy a nagyszüleimtől megkérdeztem a rokonok nevét, adatait, amennyire messzire vissza tudtak emlékezni. Továbbá voltak otthon még a második világháborúból származó anyakönyvek (a zsidó üldöztetéskor bizonyítaniuk kellett katolikus származásukat), és nekem az 1800-as évek közepéig sikerült visszavezetni a családom.


Nem egyszerű, mert bizonyos helységnevek már változtak, és nem is feltétlenül a mostani ország területén vannak.

2014. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valameddig a szüleid is meg tudják mondani az neveket, születési dátumokat. Ha csak a dédszüleidig jutsz el, már az is nagyon jó. Nekem is csak azt tudták. Az ő születési anyakönyvükben benne volt a szüleik neve, és hogy hány évesek (a régiekben még ilyenek is benne vannak). Az alapján máris vissza tudtam keresni a szüleik (ükjeim) születési anyakönyvi kivonatát, amiben megint benne voltak az ő szüleik stb... Magát a kivonatot csak a polgárit láthatod, abból az eredeti fényképek szerepelnek. Ez 1895-től van meg. A korábbi adatok indexálva vannak.
2014. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt segítenek, ha elakadsz.

2014. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
www.myheritage.hu
2014. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ezekkel a netes keresőkkel nem találok meg senkit, pedig 1880 ig megvannak a nevek és a születési dátumok
2014. márc. 2. 18:05
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt nézted? Itt a magyar születési, házassági és halotti anyakönyvek vannak megyére, majd településre lebontva. Arra figyelj, hogy némely település ma nem abba a megyébe tartozik, ahová a 20. század fordulóján. Maguk az anyakönyvek vannak lefényképezve, szóval kicsit munkás keresgélni bennük, de megéri. :)

2014. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!