Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljem azt a rokont,...

Hogy kezeljem azt a rokont, akivel nem akarok rokoni kapcsolatot, de ő folyamatosan keres, és ajándékokat küld?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne a rokonom, akkor nem is lenne közös dolgunk, mert teljesen más típusok vagyunk. Ő engem idegesít, mert egy teszetosza, élhetetlen, megalszik a tej a szájában típus, aki mindig másoktól várja a segítséget, és a megoldást is. Én eléggé talpraesett vagyok, ezért is keresi a társaságomat. De én nem tudok vele miről beszélgetni, és ő se velem, csak azt hallgatom, hogy így nehéz nekik, meg ez kellene, közben meg kajára van pénz, jó kövér mindenki a családjában, és náluk ez a legfontosabb. Szereti igénybe venni rokonait, csak mert rokonok, és elvárja a segítséget. Pl. ott aludni, de akkor vacsorát, reggelit is igényel, vigyék el ide-oda, mert ő nem ismeri a környéket, hozzanak el neki csomagot, nézzenek meg neki valamit, hogy kapható-e, van internetje, de ő nem tudja hol nézze, ha küldöm a linket, akkor neki nincs ideje rá... stb. A gyereket az én városomba küldte egyetemre, abban reménykedett, hogy nálam lakhat majd, de nem jött össze, abban reménykedett, hogy pátyolgatom majd a gyereket, aki ugyanolyan élhetetlen, bátortalan, erre is nemet mondtam, erre átiratták az ő városukba. Szóval, azért apróságokban segítek, mert mégiscsak rokon, de közben meg építem lefelé, hogy engem ne vegyen igénybe olyanért, amit ő is meg tud csinálni, de folyamatosan írogat, nyalizik, és küldi nekem az ajándékokat, italt, édességet, olyan emberrel, aki csak útba ejt, tehát vissza se tudom küldeni vele. Mondom neki folyamatosan, hogy nem kell, ne küldjöb semmit, de úgy veszi, mintha csak udvariasságból mondanám, pedig már az anyjával is üzentem, hogy ne küldjön semmit, de nem érti. Mintha ez befektetés lenne neki, hogy ő is kérhessen tőlem valamit. Legutóbb azt kérte, hogy keressek neki házat, mert ide akarnak költözni. (Dehogy keresek, nincs erre sem időm, se kedvem, az elvárásait sem ismerem, és ezt meg is mondtam neki, erre válaszul küldött egy szatyor édességet) Hogy kezeljem, hogy ne legyen sértődés, de azért értsen a szóból?

2020. nov. 5. 15:55
 1/6 kovpet ***** válasza:
98%

"hogy ne legyen sértődés"


Ez miért olyan fontos? Nemet mondasz és ha megsértődik, akkor így járt. Az ajándékokat meg ne fogadd el. Attól még, hogy más hozza, nem kell átvenned.

2020. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megérne egy sértődést hogy ne csicskáztasson random ember, aki magától is meg tudna csinálni mindent és még csak nem is szeretem...
2020. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sértődés nélkül nem fog menni, főleg ha ennyire arrogáns ahogy írod, de szerintem a sértődés egy igazán picike ár a nyugalmadért. Őszintén nem értem minek foglalkozol vele, attól még, hogy vérrokon nem kell másképp bánnod vele, mint bárki mással.
2020. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Savlekotő ***** válasza:
100%
Paraziták,sértődjenek,de ha nem állsz ki magadért és félsz tőle mi nem tudunk segiteni.
2020. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadd el az ajándékot és ha visszakérik, mert nem segítesz etesd meg velük. Csak megértik 😜
2020. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Sosem értettem ezt a "ne legyen sértődés" dolgot.


Miért ne legyen? Örülj neki, hogy az ilyen megsértődik és egy élősködővel kevesebb lesz az életedben.

2020. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!