Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyes emberek miért tartanak...

Egyes emberek miért tartanak attól, hogyha egy ideig nem beszélnek valakivel, akkor örökre eltávolodnak? Arról szól a barátság, hogy folyamatosan tartani kell a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Egyes emberek kétségbe esnek attól, ha valakivel egy időre megszakad a kapcsolat, mert arra gondolnak, hogy ez örökre így marad. Mennyire reális ez a félelem? Szerinted korrekt elvárás valakitől, hogy folyamatosan tartsa veled a kapcsolatot, mert ha nem akkor nem bízik benned?
2018. aug. 18. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet tudni. Van olyan akivel az ember évekig nem beszél és X év mulva előkerül és pont ugyan úgy tud azonnal beszélni vele, mint ha egyetlen nap sem telt volna el:)


Személyfüggő.

2018. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi az az idő. Nyilván minél ritkábban beszéltek annál jobban kiesel valaki életéből, nem tudod követni úgy mi történik vele így nehezebb is felvenni újra a fonalat.

Én mondjuk ha egy gyerekkori jó barát felkeresne akivel évek óta nem beszéltünk ugyan úgy viszonyulnék hozzá mint a régi időkben. Megbeszélném vele a kieső időt és minden menne a régi kerékvágásban. Engem nem zavar ha nem keresnek folyamatosan, ettől nem szoktak elzárkózni olyan személytől aki valaha a barátom volt.

A. Legjobb barátnőmmel is van hogy hetekig nem beszéltünk de attól még mindig tudtam, hogy ott van nekem bármi történik is, és ő is tudta, hogy bármikor számíthat rám.

2018. aug. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg emberenként változó. van olyan barátom akit még 10 éve ismertem meg, akkoriban naponta találkoztunk, aztán elköltözött Los Angelesbe és személyesen egyáltalán nem találkoztunk nyolc évig, neten néha beszéltünk, de azt is csak így két havonta, három havonta. Aztán miután visszajött ismét többet találkoztunk többet beszéltünk, ugyanolyan mint anno.


De van olyan haverom is akinek ha nem válaszolok azonnal fbon, akkor megsértődik és olyan is van akivel tönkre is ment a barátság mert kevesebbet kerestük egymást.


Aztán van olyan ember is akivel naponta beszélek, de ha egy hónapig nem írnék neki lehet végleg tönkremenne.


Illetve vannak olyanok is akikkel néha naponta beszélek, aztán 3 hétig csak nagyon ritkán vagy egyáltalán nem, telejsen változó. Őket kedvelem legjobban és velük a legjobb a barátságom, mert nincs ez a kényszer hogy kommunikálni kéne mert mi van ha megsértődik hogy nem írok, nem telefonálok, nem hívom el találkozni,stb stb


Szóval szerintem ez nagyon nagyon egyénfüggő, kivel mennyit kell beszélni. Szóval szerintem azért valahol jogos azon aggódni, hogy eltávolodik a másik ha nem keressük eleget. Viszont ez az aggodalom elmúlik azonnal ha van egy időszak amikor mondjuk huzamosabb ideig nem beszéltünk aztán újra igen, és ugyanolyan jó.

2018. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!+1


"De van olyan haverom is akinek ha nem válaszolok azonnal fbon, akkor megsértődik és olyan is van akivel tönkre is ment a barátság mert kevesebbet kerestük egymást.


Aztán van olyan ember is akivel naponta beszélek, de ha egy hónapig nem írnék neki lehet végleg tönkremenne"



Ezt nagyon átérzem, lényegében én is olyan helyzetben vagyok, hogy mind olyan barátokat fogok ki, akik kissé ilyen sértődöttek, bár néha rám is jellemző valamennyire. Nem haragszom rájuk, de elég rosszul esik, ha emiatt tönkre megy a barátság velük.


Nem szeretek sértődött lenni, tehát én is igyekszem kezelni ezeket a helyzeteket és bizalommal fordulni másokhoz.

2018. aug. 18. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Te mennyire igényled a beszélgetést a barátaiddal?
2018. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5 Őszintén szólva én is szeretem folyamatosan tartani a kommunikációt. De voltak már olyan problémák, hogy időnként nekem vagy a barátomnak nem volt hangulata a társalgáshoz, mert "egyedül akart lenni". Ilyenkor kicsikét sértődés van.


Volt mikor úgy éreztem, hogy zavarom, csak erőltetem a beszélgetést, ilyenkor nem tudom, hogy viszonyuljak a helyzethez, mert kissé rossz néven veszem, mintha haragudna rám, de aztán később kiderül, hogy nem haragudott egyáltalán, aztán minden ok.


Tehát nem arról van szó, hogy nem igénylem a rendszeres beszélgetést, csak úgy érzem, hogy az ilyen társfüggőség rossz hatással is lehet.

2018. aug. 18. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírom az olyan embereket akik ilyen miatt sértődnek meg... Számomra az nem barátság, ba ennyin múlik. Szerintem sértődés helyett inkább érdeklődni kellene. Pl. Szia! Három hete nem írtál vissza. Jól vagy? Nincs valami baj?


Egyszer jártam így, nem válaszoltam azonnal, anyukám kórházba került pont nem az volt a legnagyobb gondom erre jött az üzenet, hogy én milyen önző vagyok meg elhagyagolom, ő így nem akar velem továbbiakban beszélni stb.stb. Le is tiltottam azóta.

2018. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7 Teljesen megértem, nagy bunkóság az ilyen.


Habár velem meg a barátommal nem ilyen rémes a helyzet, ő sem szokott hisztizni ilyenkor. Tehát talán még menthető a dologxD

2018. aug. 18. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!