Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illik-e/kell-e tartani a...

Illik-e/kell-e tartani a kapcsolatot olyan családtagunkkal, akit nem kedvelünk, csak azért, mert ő rokon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 17. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tartani velük a kapcsolatot csak azért mert rokon :)

Én is csak olyan családtagokkal tartom a kapcsolatot akik közel állnak hozzám

Pl 2 éve volt az esküvőm és oda sem hívtam meg olyan embereket akik nem állnak hozzám közel hiába családtag szerintem ez így normális bár ahány ember annyi vélemény :)

2020. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy illene, de egyáltalán nem kell. Szerencsére a mi családunkban ez nem is szokás.
2020. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a legközelebbi családtagjaimra gondolok (pl. a szüleimre, mert őket szeretem, és végtelenül tisztelem), hanem a távolabbi rokonaimra - pl. unokatestvér, és az ő férje, családja, akikkel soha nem voltam egy hullámhosszon és véleményen.
2020. nov. 17. 15:49
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Én egy olyan rokonnal sem tartom a kapcsolatot, akit nem kedvelek, vagy nem kedvel engem. Korábban kaptam emiatt az ívet, most már azokkal se tartok kapcsolatot, akiket ez zavart :)
2020. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Távolabbi rokonnal nem kell, ha nem vagytok annyira jóban. Eleve az ember a saját családját, rokonait nem válogathatja meg, hanem beleszületik. Természetesen az ember a legközelebbi hozzátartozóival, vagyis a szüleivel, nagyszüleivel, testvéreivel igyekszik minél jobb viszonyt ápolni, jó esetben nem is kell ezért küzdeni (esetleg apróbb konfliktusokat leszámítva, ami persze hol nincs?).

Persze egy próbát megérhet, megpróbálni jobbá tenni a viszonyt távolabbi hozzátartozóknál is, de erőltetni nem kell.

2020. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
mi nem tartjuk, elegünk lett a gyerekeikből és a tehetetlenségükből
2020. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell. Az,hogy illik-e...nincs értelme olyan emberekkel kapcsolatot tartani,akikkel nem jössz ki,és még az sem releváns,hogy rokon.
2020. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kapcsolattartás? Látogatás? Közös program, tere-fere? Nem kötelező.

Esetleg a születésnapján küldesz egy üzit vagy ráköszönsz az utcán. Ha nem utálod, ez belefér.

2020. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fontos, hogy illik-e, senkinek se tartozol elszámolással. Szerencsére senkivel nem kötelező kivételezni csak mert rokon.
2020. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!