Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kiscsaládosok! Ti is örültök...

Kiscsaládosok! Ti is örültök neki, hogy a karácsony nálatok nyugiban telik, nem kell random rokonokat látogatni?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti, az én családom jelentősen kisebb, mint az átlagé, Van egy bátyám, szüleim, és ennyi. Nagyszülők, nagynénik, nagybácsik már meghaltak, másodfokú unokatestvéreim vannak. (Idén ők a járvány miatt nem akarnak találkozni.) Engem mindig meglep, amikor olvasgatom a gyik-on hogy van akinek 20-40 fős családja is van, sok gyerekkel, de idős rokonokkal is.


Ti, akiknek szintén nincs sok rokonotok, irigykedtek másokra, vagy hálát adtok az égnek, hogy nem kell több toxikus rokonnal jópofáznatok, hanem tényleg nyugiban, otthon, akár a TV előtt Netflixezve tölthetitek el az ünnepet?



2020. dec. 26. 02:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Én azt gondolom az jöjjön el karácsonyra aki nem ezen az egy napon jön el ha eljön a többi napon is miért lenne olyan ember akinek jó pofizni kéne?

Nálunk ma kb 15-20 családtag látogatott meg minket nagyon jól esik hogy gondolnak ránk én ma nem mentem sehova majd holnap..kb hétkor ment el az utolsó utána pihentünk a férjemmel és a gyerekkel

Az sem jó ha csak ezen az egy napon teszünk úgy mintha 'bírnánk' egymást de viszont az sem ha ebben az egy napban is csak az ellenségeskedés megy lesz még rengeteg olyan nap ahol lehet nyugisan filmezni és lesz még olyan nap is ahol lehet összeülni☺️

2020. dec. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért durva, akkor neked is jó nagy családod lehet. Nálunk a max egyszer 10 fő volt asszem 2009-ben. Ebből 6-an meghaltak. Plusz a bátyám 24-én is dolgozott, így csak 3-an voltunk. De tök jó volt így is. :)
2020. dec. 26. 02:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy irigykedek. Hála az égnek, hogy kicsi a családom. A nagyszüleimet, dédszüleimet persze sajnálom, hogy már nem élnek, őket nagyon szerettem. Na de mindenféle huszadik unokatestvér, sógor, koma, stb. a francnak se hiányozna.
2020. dec. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Az első vagyok, sajnálom hogy így alakult😟 az a lényeg te érezd magad jól és ha neked így jó akkor ünnepeld így! Mi is netflixeztünk a karácsonyi csere berét néztük☺️
2020. dec. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én több másodfokú unokatesót - másodfokú nincs is - évek óta nem láttam. Nem azért mert olyan messze lennénk egymástól (Budapest-Hatvan), hanem kb nem is ismerjük egymást. 2-3x ha láttuk egymást 26 év alatt. Egyszer amiko egy ilyet bejelöltem Facebookon, nem jelölt vissza. Egy családtag. Akkor meg minek erőlködjön az ember. Kb egy éve tudtam meg, hogy Hollandiában is él pár rokon, de mivel nagymamám rokonai, aki már meghalt, nem látom értelmét annak, hogy tatsuk a kapcsolatot. Na meg hiába léteznek, hogyan tudnék rájuk bármiben is számítani. Egy jó baráti társaság nekem többet ér. :)
2020. dec. 26. 02:34
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon nagy családom van. Gyerekként irtora élveztem, hogy együtt vagyunk karácsonykor, illetve az évben volt még néhány alkalom, amikor így osszejottunk. Aztán ahogy nőttünk fel, egyre jobban észrevettem én is a toresvonalakat, és hát sajnos vagy nem sajnos felnőttként senkivel nem tartom már a kapcsolatot.

Amúgy irtó jó lehet egy nagy összetartó rokonság, kicsit irigy vagyok az ilyen karácsonyi film jelenetben illő összejövetelekre, de gondolom ezt a csodát inkább gyerekként lehet megélni.

2020. dec. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
mi orulunk hogy nem kell minden karacsonykor ronokhoz menni es fogadni. apanal osszesen 4en vagyunk, anyanal 5en plusz neha a nagyszulok jonnek
2020. dec. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom. Egy fiunk van, plusz a kutyánk. Szenteste anyám jön, másnap mi megyünk hozzá, és ennyi. Bátyámmal nem tartjuk a kapcsolatot. Párom oldalán meg ...5 nevelőszülője volt, egy sem érdemel szót se, csakúgy, mint a biológiai anyja.


A gyerek még anyámnál találkozik sógórnőmmel, meg a 2 unokaöcsémmel, én akkor nem megyek.

2020. dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7 nagynéném 1 nagybácsim és vagy 15 elsőunokatestvérem van, de Karácsonykor mégse látogat mindenki össze mindenkit.
2020. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, gyerekkent biztosan mas. De en tipikusan nem vagyok rgy nagy gyerekszereto. Aki odavan a kisgyerekekert, es babusgatja oket. Kozben amugy mar ok is 14 evesek, hiperaktivok, es csak frusztralnak teged, ha ott vagy koztuk. 2 eve volt egy ilyen nagylbb osszejovetel karacsonykor. Kb 16an lehettunk. Soha tobbet! Apam 1 ora utan haza is ment, nem birta elviselni ezt a larmat. Alapbol vagy 4 fot nem is ismertünk a tarsasagbol es azota sem hallottunk feloluk.En egyebkent szeretek tarsasagban lenni, ha a barataimrol van szo,es nagyjabol egy korosztaly vagyunk. De igy elegge leszivta ax idegeimet az a talalka. 😂
2020. dec. 26. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!