Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rettegek a karácsonytól! Mit...

Rettegek a karácsonytól! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig is teltebb lány voltam, szerintem 14 évesen voltam utoljára "vékony".


Kb 15 évesen kezdtem el hallgatni a családom apai ágáról (ez összesen 3 fő, akikkel tölteni szoktuk az ünnepeket), hogy fogyjak le, diéta, diéta, hány kg vagyok, mikor leszek már vékony, hogy eszem, mit eszem, stb...

22 éves vagyok. Az utóbbi években ingadozott a súlyom, hol lefogytam, hol visszaugrottak a kilók, néha több is, aztan újra lement. Teljesen mindegy, hogy néztem ki, ez a 3 ember folyamatosan ezzel volt elfoglalva. Ha lefogytam, még mennyit fogok fogyni?? Ha visszahiztam, miert hiztam vissza es mikor fogyok le?

Minden talalkozas, minden unnep errol szol. A folyamatos megjegyzéseket hallgatom, többször lettem mar megalázva mas rokonok elott is, hogy én miért nem vagyok olyan vékony, mint xy, a családi asztalnál is azt hallgatom, hogy miből mennyit szedek, ha több sütit szedek, azért is beszólnak, tulajdonképpen mindenért. Többször próbáltam már beszélni velük, volt, hogy csúnyán visszaszóltam. Sírás lett a vége, hogy nem bántani akarnak. De hát mégis azt csinálják, megállás nélkül. Olyan is volt, hogy megígérték, hogy nem is céloznak többször ilyesmire.

Aha. A következő találkozásig bírták.


Egy telefonbeszélgetés nem telhet el úgy, hogy ne kerüljön szóba: na,fogytál? Nem, b....meg! És elegem van egyszerűen!

Hozzáteszem, nem vagyok 150 kilós es hozzá 155 cm, a magam 170 centijéhez jelenleg 88 kg voltam (tudom, ez is sok, ha bárki szeretne belekötni), de a karantén alatt kb 7 kg rám jött, ami ugyan nem olyan feltűnő, de ők természetesen 2 kg-ot is észrevesznek azonnal... hát még a 7-et...


Egyszerűen rettegek a karácsonytól, mert már az első pillanatban ezt fogják a fejemhez vágni. Jobban örültem volna, ha a covid miatt elmarad az egész családi összejövetel, sajnálom, de ez az igazság...


Tulajdonképpen nem tudom, mi a kérdés... azt akartam eredetileg feltenni, hogy mit tegyek, hogyan kerüljem ki a megaláztatást, hogy bírjam ki ezt a 2 napot, de hát úgysem fognak békén hagyni...

:(


Mindenesetre legalabb kiadtam magamból, es elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de mar tenyleg iszonyatosan elegem van es legszivesebben atugranam az egesz karacsonyt, amit a saját családom keserit meg számomra...



2020. dec. 22. 00:30
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:

Bocsi, elirtam...

Jelenleg 88-hoz nem kell a jelenleg, mert annyi csak voltam, a covid mizéria elott.

2020. dec. 22. 00:33
 2/53 anonim ***** válasza:
90%

22 évesen már kidobtam a házunkból a szemtelenkedő rokont. Nem kértem rá engedélyt a szüleimtől. Sokkal határozottabbnak kell lenned, azért mernek szemétkedni, mert látják, hogy nyuszi vagy. Ha megjegyzést tesz, jó hangosan szólj rá, hogy "el lehet menni haza, ha nem tetszik a vendéglátó!"

Hozzájuk pedig NEM mész el.

Legyél már erőszakosabb.

2020. dec. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Igazad van, persze, abban, hogy elkuldhetnem őket, de sajnos nem nálunk lesz az összejövetel, hanem a nagymamamnal, vidéken.

Gondoltam ra, hogy nem megyek el, de iszonyatos sértődés lenne belőle.

2020. dec. 22. 00:36
 4/53 anonim ***** válasza:
94%
Nem zárnak börtönbe ha nem tartod velük a kapcsolatot.
2020. dec. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
85%

Mond azt, hogy terhes vagy és kettő helyett eszel.

Szerintem tök jó poén lenne.

Ja és azt is, hogy ne csesztessenek,mert ideges leszel és elmegy a gyerek.

Basszus én nem hagynám stresszelünk magam.Egész este szivatnám őket.Megérdemlik😀

2020. dec. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a helyedben reggelre elkezdene fájni a torkom, fejem, délutánra köhögnék, saaaaajnos szerdára befigyelne némi hőemelkedés is, így pedig semmiképpen nem mennék a mamáékhoz, nehogy véletlenül is megfertőzzem őket.
2020. dec. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
97%
Leszarom a sértődéseket. Baromira leszarom. NEM vagy nyuszi! NEM megyek szar társaságba. NEM.
2020. dec. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%

Indulás előtt dézsmáld meg a karácsonyi likőr készletet.

Ha kicsit berúgva mész, nem fog érdekelni mit mondanak.

2020. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
97%

Nekem ha beszól valaki ezt mondom:


Oszt, akkor mi van? Disznó voltam előző életemben. Te pedig féreg nincs mit tenni.


Amúgy én alacsonyabb és nehezebb vagyok mint te. Bár én születésem óta úgyhogy van tapasztalat.🤣

2020. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen megértelek, mert én is ezt élem át már jó ideje a szüleimmel. Én időről időre közöltem velük, hogy nem megyek haza, elegem van, nem fogom ezt hallgatni. Ilyenkor mindig visszavettek a csesztetésből, de aztán újraindult a dolog. Most már mindegy, a covid miatt nem tudunk találkozni, most úgy érzem, az se zavarna, ha csesztetnének...Amúgy sajnos igazuk van, már mindenféle betegségem van. Lehet, hogy hamarosan elpatkolok, esetleg megvakulok...
2020. dec. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!