Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen viselkedés lehet szakító...

Ilyen viselkedés lehet szakító ok?

Figyelt kérdés

Tanácsot kérnék tőletek,lehetséges-e ilyen fajta problémán segíteni.

Párommal öt éve élünk együtt,nem vagyunk házasok de olyan mintha az lennénk.Én családcentrikus,összetartó családból származom,párom elmondása szerint szintén.Ennek ellenére azt tapasztalom neki legjobb lenne ha nem is lennének rokonaim.Eleinte nem volt kiélezett a helyzet rokoni összejöveteleken,párom elvolt,végül is kérdezgették ilyenkor hisz meg akarták ismerni.Aztán ahogy telt az idő egyre jobban nem akart jönni az ilyen összejövetelekre.Nekem felnőtt gyerekeim vannak és mindegyiknek párja,szüleim,testvéreim.

Oda jutottunk hogy állandóan vitatkozunk ha hívnak valahova vagy én akarom elhívni őket.Kifogása az,nem érzi jól magát,nem szólnak hozzá,nem ismeri a témát amiről beszélgetnek,szerinte egy-két rokonom levegőnek nézi.

Párom pedig értelmes,ha csak kettesben vagy hármasban van valakivel akkor szépen elbeszélgetnek.Mihelyt sokan vagyunk ő máris rosszul érzi magát.Sajnos a helyzet egyre rosszabb,nem akar jönni velem és ide se jöjjön senki.Idáig jutottunk.

Kérdezném,mit tudok ezen segíteni,tudok-e egyáltalán,lehet-e ilyesmi szakító ok?


2021. febr. 8. 11:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Szakító oknak nem gondolnám, de alapos párterápia, vagy pszichológiai közreműködés valószínű szükséges lenne.
2021. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Szociális fóbia, kisebbségi érzés. Egy beszélgetés egy pszichiáterrel nem ártana. Én is ebben szenvedtem, gyógyszerrel jól kezelhető.
2021. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

"Kifogása az, nem érzi jól magát, nem szólnak hozzá"stb.

Te most mennél ha ezt éreznéd a baráti körében?

2021. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Sosem értettem hogy egyesek miért éreznek késztetést hogy a családi banzájra a párjukat is magukkal cipeljék, ha annak kellemetlen. Ha jól megvagytok egyébként kettesben, minek vonszolnád magaddal? Lehet a párod introvertált típus és rosszul érzi magát ha sokan vannak. Vannak így egy páran, én is ilyen vagyok. Nem lehet valami jó a kapcsolatotok ha felmerült benned a szakítás egy ilyen miatt.
2021. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Én is ilyen vagyok, hiába akar vinni a párom én nem érzem ott jól magam pedig nagyon rendesek a családja tagjai és mégsem megyek. Az elején még volt vita, de közöltem vele, hogy nem kell erőltetni meg ott kifogásokat keresni, hogy miért nem vagyok ott. El kell fogadni és ennyi jó persze ha nagyon muszáj elmegyek és jó pofizok, de egyébként (megmondtam páromnak is) inkább itthon ülök magamba.
2021. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos a párom odáig jutott hogy már egyáltalán nem akar jönni.Nekem ez kínos,mert a mi családunkban ezt tiszteletlenségek veszik.Mivel a családomnak ez a viselkedés érthetetlen,emiatt valóban egyre kevesebbet szólnak hozzá.Én azt gondolom párom hibája hogy így alakult.Ő azt kéri ne erőltessem a rokonaival való találkozást.
2021. febr. 8. 12:59
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Atyaég.. Pinviczki Gábor, ez komoly? Egy kicsit lesokkoltál most..

Na kezdjük..


Én se szeretek szocializálódni. Sőt, sokkal jobban szeretek olvasni(regények, tudományos könyvek), tanulni(matek,fizika,informatika), szeretem a csendet és nyugalmat, mellette edzek(heti 3 nap sulyzós, s másik 3 nap kardió). Programozó vagyok és abszolút szeretek egyedül lenni.

Pont ez a baj a mai társadalommal, hogy az extrovertáltak ráakarják erőltetni az introvertáltakra hogy beszéljenek többet, menjenek többet társaságba. De mi nem szoktuk azt mondani, hogy mi lenne ha elkezdenél tanulni és hozzájárulnál a társadalomhoz értékben is, minthogy a tv előtt ülsz és bámulod a buta valóság show-kat és hasonló sorozatokat, filmeket.. Vagy hogy mondjuk ne beszélj már annyit, mert amúgy zavar, s jó lenne ha gondolkoznál is előtte mielőtt mondasz valamit...


Az, hogy a társadalom egy rétege azt gondolja, hogy pszichiáterre vagy sés gyógyszeres kezelésre van szükség,(ami lebutítja az embert, teljességel biztos vagyok benne) az abszolút nagy butaság. Olvassátok el a Susan Cain - Csend című könyvét és Daniel Kahneman - Gyors és lassú gondolkodás című könyvét.


A Csend-ben, tökéletesne leírja hogy az introvertált személyiség(mint a párod is), nem szeretnek nagy tömegben lenni, kivéve ha az a tömeg nagyon, de nagyon hasonlóak, mint ő. Az emberiség 20%-a introvertált, sokkal jobban képesek racionálisan gondolkodni, lelassítani a gondolkozásuk és figyelni arra amit csinálnak. Nem szeretnek fecsegni össze-vissza piszlicsáré dolgokról, kivéve ha a beszélgetés kezdetén már valami mély értelmes beszélgetés történt. Az extrovertáltak, folyton menni akarnak valahova, bulizni, étterembe, stb.. Nagyon sok híres introvertált volt/van a világon, mint például:


Einstein, Newton, Lincoln, Bill Gates, Steven Spielberg, Al Gore, Warren Buffet, JK Rowling, Gandhi, Michael Jordan, Elon Musk, Frederic Chopin, Barack Obama, Steve Wozniak, Stephen Hawking és még sorolhatnám...

Stephen Hawking családja keveset beszélt, a reggeli, ebéd és vacsora is úgy nézett ki, hogy mindannyian az asztalnál olvastak. Még ha vendég is volt. Ő mondta régen, "Quiet people have the loudest minds" - A csendes embereknek van a leghangosabb elméjük.


Ezek az emberek sem szeretnek emberek között lenni, csak ha hasonlóak, érdeklik őket a tudomány, szeretnek olvasni és bármikor lemondanak egy vacsorát egy baráttal hogy olvassanak valami érdekeset, vagy csináljanak valami érdekeset(festeni, írni, kódolni, stb..). Ha színpadra kell állniuk izgulnak, különórákat kell venni hogy legyőzzék a félelmüket a tömeg előtt.


Remélem segíthettem egy kicsit jobban átlátni a dolgokat, kedves kérdező. A könyveket mindenképp ajánlom, extrovertáltaknak is, mert róluk is van bőven szó.


További szép napot kívánok!

2021. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Szóval a kérdező családja tiszteletlenségek tartja, ha valaki más mint ők, tehát abszolút nem elfogadóak, ráerőltetnék a h..lye szokásukat másra. Na ez az igazi tiszteletlenség. Te pedig Kérdező, szégyelld el magad, hogy emiatt felmerült benned a szakítás gondolata is. Inkább ki kellene állni a párod mellett, és helyretenni az idióta családod.
2021. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha felnőtt gyerekeid vannak, akkor bőven 40 fölött vagytok. Komolyan még mindig az a mérvadó, hogy jajj mit gondol a falu? Hát ki nem fossa le, hogy Ancikának meg Kató néninek mi nem tetszik?
2021. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

7-es vagyok.


8-as, igen abszolút jól látod a dolgokat. Nem tudom, miért pontoznak le minket. :D Egyébként nem szoktam ide járni, ez volt a második hozzászólásom bármihez is. Csak valakivel akartam beszélni privátban, most hogy ez sikerült, már nem hiszem hogy visszatérek. Ami még fontos és elfelejtettem, az extrovertált emberek borzalmasan fogadják az építő kritikákat, főleg ha arról van szó hogy valami értelmeset is kéne már kezdeni az életükkel, mint a videójátékok, sok sz*x, stb..


Alapvetően az is köztudott, amit kutatásokkal alátámasztanak a Susan Cain könyvében, hogy az extrovertáltak abszolút szexmániásak. Nem tudják kontrollálni a hormonjaikat, ahogy nyílván a gondolkodásukat sem tudják lelassítani a racinalítás érdekében.


Üdv mindenkinek!

2021. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!