Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a magyarázat anyám viselked...

Mi a magyarázat anyám viselkedésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17/L vagyok. Az anyai nagymamámmal két hónapja elég viharos a viszonyom. Van egy enyhén szellemi fogyatékos ikerhúgom. Két hónapja nagymamám azt mondta, hogy én elnyomtam a húgomat a terhesség alatt, ezért ilyen. Nagyon megbántott vele, felszólítottam, hogy várom a bocsánatkérést. Erre ő, hogy ne vicceljek, és hogy legyen már humorom... Azóta is bánt a dolog, ő azóta sem kért bocsánatot. Azóta kerülöm, nagyon hargszom rá.


Tegnapelőtt azonban átjött hozzánk, én viszont nem húzhattam el a csíkot online óra miatt. Utána nagyi bejött a szobába, és kérdezte, miért kerülöm. Megdöbbenve kérdeztem, hogy van mersze megkérdezni. Erre ő, hogy még mindig a két hónappal ezelőtti? Szó szót követett, a végén az bukott ki belőlem, hogy amikor meghal, nem fogok elmenni a temetésére, és takarodjon ki a szobámból.


De ami igazán bánt, hogy anyám az ő pártját fogja. Én ilyen helyzetben kidobnám az anyámat a lakásból, ha ilyennel bántaná a gyerekemet.


2020. nov. 17. 08:36
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
65%
Az a magyarázata :hogy túl tolod az egészet.
2020. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
61%
Nem gondolta komolyan, csak viccelt, túlpörgöd a dolgot.
2020. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%
És ha tényleg meghalna, azért írnál ki kérdést, hogy mennyire lelkiismeretfurdalásod van e miatt? És miért vagy ilyen sértődékeny és hisztis? Kérj tőle te bocsánatot és örülj neki, hogy még él és érdekli mi van veled. Szánalmas amit csinálsz..
2020. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
63%
Te nem vagy normális! Oké, nem volt jó vicc, amit a mamád mondott, de egyértelmű, hogy nem megbántani akart. Te viszont képes voltál ilyet mondani neki, az igenis szándékos gonoszság volt. Kérj tőle bocsánatot szerintem.
2020. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Nagyon bántó, amit a nagymamád mondott neked. Szeretném, hogy halld valakitől, hogy NEM TE TEHETSZ RÓLA, hogy a húgod képességei sérültek!

Értelek, hogy ez elég nehéz lehet és értem, hogy vissza akartál vágni, mert nagyon haragszol és nyilván nagyon sajnálod a hugod és tudod, hogy nem fair, hogy nem lehet egészséges,de ettől még nem ér bántani téged,mert te az vagy. Hála az égnek, hogy te az vagy!


A többi válaszolónak üzenném, hogy egy kamaszról van szó és nem minden érzelem olyan egyszerű, ahogy ti elnyomjátok magatokban, pláne nem egy ikerkapcsolat esetén, fogalmatok nincs, milyen ez neki, nem kellene bántani az érzései miatt, amikhez egyébként maximálisan joga van.


Mindezek mellett, hogy értem az indulatod, neked is közelítened kell a nagymama felé, mert szerintem ha tudta volna,hogy ezt okozza, kétszer is meggondolja. Ez nem menti fel, hiszen felnőtt és felelősséggel tartozik a tetteiért, ugyanakkor te is felelősséggel tartozol azért,amit te teszel,mondasz és nagyon sértő,amivel visszavágtál és úgy sejtem, nem is gondoltad komolyan,maximum a pillanat hevében. A nagymama nagy kincs, engedd magadhoz közelebb és próbáld meg megoldani ezt a konfliktust. Ültesd le beszélni négyszemközt, kérd hogy ne vágjon közbe, hallgasson végig, mondd el,hogy nagyon rossz volt ezt hallani,akkor is ha nem gondolta komolyan és ezért vártad,hogy bocsánatot kérjen,mert nem akarod hibásnak érezni magad olyan dolog miatt,amiről nem tehetsz,de ebből olyan,mintha ők viszont hibáztatnának érte. A te testvéred,szerintem neked fáj ez a legjobban.

Bocsánatot kell neked is kérned a nagyidtól!

Legyetek békességben, ki tudja, meddig kapod őt ajándékba.

2020. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
43%
Az a magyarázat "anyád" viselkedésére, hogy ő racionálisan tud viselkedni veled szemben, és intelligensebb, mint te. Idióta.
2020. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván a nagyi részéről nem volt a legjobb ez a “vicc”, de te akkora paraszt bunkó voltál, hogy anyád helyében téged tennélek ki
2020. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
64%

Te beteg vagy. Felszólítod? Kidobnád? Takarodjon? Hogy beszélhetsz így bárkivel? Főleg a nagyiddal. Nagyon bunkó vagy.

Ő normálisan reagált, elmondta, hogy nem úgy gondolta, utána is odament hozzád, hogy beszéljen veled.

Felháborító a viselkedésed.

2020. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy kamasz, viszont a kamaszkor legfőbb célja a felnőtté válás. A felnőttek pedig felelősséget vállalnak a tetteikért és a szavaikért. Így azt nem tudom elfogadni magyarázatként, hogy mentegessük a kamaszsága miatt. A kérdező túllőtt a célon és puffogott meg odaszúrt, remélhetőleg tanul az itteni kommentekből és belátja, hogy nem ez a megfelelő kommunikációs stílus.
2020. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
60%
Az a magyarázat, hogy anyád is, akárcsak a nagyanyád érzelmi analfabéta. Nem fogják fel, hogy mennyire súlyos, bántó az, amit nagyanyád mondott. Az lenne a minimum, hogy bocsánatot kér, de még erre sem hajlandó, elvicceli a dolgot, téged állít be hibásnak. Jól tetted, hogy megmondtad a magadét a vén luvnyának, egy percig se bánd!
2020. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!