Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményetek a család...

Mi a véleményetek a család viselkedéséről?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anyuka-apuka, egy fiú és egy lány tesó. A bátyjnak komoly kapcsolata van, amibe a hugi állandóan belekotyog és csinálja a műbalhét köztük és feléjük is. (Persze a szülők között is,de az nem tűnik fel) A fiú már függetlenedett a szülöktől és a saját életét tervezi. A lánynak is van egy hosszabb kapcsolata. Az szent és sérthetetlen. Ha a lány szól egyet, mindenki ugrik körülötte. Ez a kétszínű viselkedés addig fajul, még be nem rág a báty és megmondja a húgának, hogy állítson magán és ne keveregjen össze vissza. Ekkor elment a báty elköltözött otthonról. Szülök is hétről hétre furábbak, érezhető,hogy a húg nekik is magyarázott valamit, hogy ő jól jöjjön ki a helyzetből. Ha a báty hazalátogat, nem is beszélnek vele, meg se kérdezik,mi van vele. Ők játszák a sértett felet. A szülőknek is ennyire teher lett hirtelen a fiúk jelenléte? (Anyagilag biztos, mert a lányuk esküvőt akar most és még mellette babát is vár. Természetesen ezt mind a szülök támogatásával. Semmire nincs félre tett pénz, eltapsolják és ők berendezkedtek a családi házba.) Amúgy sem volt szoros összetartás, csak már mikor egy kis tiszteletet kért volna magafelé illetve nyugalmat hadd élhesse az életét,ahogy neki jól esik ( és nem a családnak) és elzárta a pénzcsapot, akkor eltaszítják őt. Ha a fiú nem keresné őket, ők a telefont se emelnék meg. És ezek után már látogatóba se fog menni, akkor megszakad az egész kapcsolat. És megint ki lesz a rossz és kit kell sajnálni?!


Mi a véleményetek? Mit tennétek?


2018. ápr. 19. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Te vagy a fiu ugye? Nem kell hazamenni,meg kell szakitani minden kapcsolat,ez nem család,ahol tőlem azt se kérdezik meg a szüleim h élsz halsz h vagy, oda többet ujabb megalázásért nem megyek. Mondom ugy h én imádom a szüleimet,és sose értettem az ilyen családokat. De láttam pár ilyet,és minden esetben a nőnemü egyedek keverték a lapokat.. Hugod ügyesen kifurt az örökségedből is már most. Kit kell sajnálni,őket,a fiunak aki szerintem te vagy sokkal nyugoddtabb boldogabb élete lesz a lehuzo szarkeverők nélkül.
2018. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg ritkítanam a hazalatogatasokat, vagy végső esetben, minden kapcsolatot megszakítanék velük.
2018. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a felállás nagyon ismerős, csak párom családja ilyen. A lánynak mindent, de úgy hogy annak semmit sem kell tenni, sértegethet mindenkit, még akkor is ki van nyalva neki! Az is egy manipulátor.


Én a báty helyében nem nagyon mennék feléjük sem. Ha olyan vakok... Majd csak észre veszik a hiányt. Bár én lehet beolvasnék a családnak előtte.

2018. ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott kell őket hagyni. Felnőttként azért már dönthet mindenki.


Egyébiránt z anyagi függetlenedés viszonylag sok dolgot le szokott rendezni. Ha az elérhető, vagy megvan akkor a többin szépen túl lehet lépni.Sajnos nem minden család szerető, nem minden tesó jó, nem minden nő lesz anya aki szül, nem minden apa gondoskodó... De ha felnőtt vki, akkor erre rájöhetett. A felmenőink nem rajtunk múlnak.

2018. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!