Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kompromisszumot kötnél, vagy...

Kompromisszumot kötnél, vagy vállalnád a konfliktust?

Figyelt kérdés
Sógornőm (férjem huga) gazdag emberhez ment feleségül. Előtte nagyszájú, kicsit vihogós, de kedves, csinos, dekoratív fiatal nő volt. Egy-két év alatt igazi "naccsasszonyos" stílust vett fel, olyan 'kedvesen leereszkedő', lekezelő, emellett állandóan dicsekszik, és rettentő sznob is lett. Régebben ápolónő volt, most már természetesen nem dolgozik. Régebben szerettem vele találkozni, voltak közös programjaink, az új, lenéző, lekezelő természetével viszont nem tudok mit kezdeni. A férjem is azon a véleményen van, hogy "nagyon túltolja a huga az úriasszonyos viselkedést". A lényeg: nincs kedvem már a hugával találkozni, nem érzem jól magam náluk, már nincsenek közös témáink, és rossz, hogy szinte alacsonyabb rendűnek érzem magamat, főleg, hogy a férjének is kb ilyen a stílusa. Viszont a férjem - értelemszerűen- szereti a hugát, ezért ha nem is túl gyakran, de kb havonta egyszer megyünk hozzájuk. Ez épp most hétvégén is aktuális lenne. Ti mit tennétek? Felvállalnátok a véleményetek, és nem mennétek többet? (muszáj lenne kimondani, hogy miért nem megyek mostantól, sógornőm biztos addig faggatózna, amíg ki nem derül) Vagy "egyszer egy hónapban ki lehet bírni" alapon mennétek a béke kedvéért?

2021. febr. 12. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Mennék a béke kedvéért, ennyit ki lehet bírni
Felvállalnám nyíltan a véleményem, hogy utálom az egész helyzetet, és nem mennék
112 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Ha annyira nincs kedved menni,akkor hagyd az férjed menni egyedül.

Viszont ha mégis a férjed kivánságát teljesitenéd, akkor a sógornõdnek mondd el nyugodtan a véleményedet.

2021. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Addig menj el látogatóba a saját családodhoz (szülők, testvérek) és már meg is van az indok, hogy miért nem mész.

Ha meg faggatózna, tapintatosan, de határozottan megmondanám, hogy az elmúlt években megváltozott a viselkedése, rossz irányban, ezért inkább megyek a szüleimhez, testvéreimhez.

2021. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Hagynám a férjemet menni, én meg otthon maradnék. Ha a sógornő rákérdez hogy miért nem mentem, akkor megmondanám, hogy az utóbbi években megváltozott a stílusa velem szemben, ami számomra már nem elfogadható.
2021. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
Semmit ne csinálj, amiben te rosszul érzed magad. Hidd el, neki pont úgy hiányzol te, mint neked ő.
2021. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
4: sajnos nem, akkor nem tartanék attól, hogy faggatózás és sértődés lesz a dologból. Volt már, hogy áttették a találkozót vasárnapra, csak azért mert szombaton be kellett mennem dolgozni és hiába mondtam, hogy miattam nehogy átszervezzék a hétvégéjüket.
2021. febr. 12. 12:09
 6/37 anonim ***** válasza:
94%
akkor sértődjön meg :D
2021. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
Ne foglalkozz vele. Nem kell eltűrnöd a megalázó, leereszkedő viselkedését senkinek sem. Főleg nem egy eltartott gold diggertől. Az ilyet még a helyére is kell tenni. Nálunk a párom tesója ugyanez a lekezelő, lenéző alak, holott az életében nem ért még el semmit csak másokon élősködik, helyre is raktam úgyhogy csak zutyogott. Azóta meg van sértődve, de őszintén szólva lesz@rom. Ne más pénzére verje a nyálát.
2021. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
6: Nem az a célom, hogy megsértődjön, hidd el. Attól még, hogy a víz kiver az új stílusától, attól még nem szeretnék haragban sem lenni. Legjobb lenne semleges viszonyt kialakítani, nem célom viszályt szítani a férjem és a testvére között...
2021. febr. 12. 12:20
 9/37 anonim ***** válasza:
96%
Nos, le kellene ülni vele négyszemközt és elmondani, hogy figyi, Kati, amióta férjhez mentél nagyon megváltoztál-es kifejted, szépen, nyugodtan, őszintén. Lehet eszre sem veszi. Az emberek automatikusan idomulnak ahhoz, akivel a legtöbbet vannak
2021. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Felvállalnám, én eleve olyan vagyok, hogy nagyon nehezen lehet rám erőltetni olyat, amihez nincs kedvem, szerintem egy felnőtt ember ne mások elvárásai alapján élje az életet és ne azt nézze, hogy ki fog megsértődni. Ennyi erővel azt miért nem nézik, hogy neked nem esik jól a veled szembeni leereszkedő stílus? Te is megsértődhetnél ilyen alapon. Ilyenkor szokták letudni azzal, hogy "dehát hugom ilyen, így kell elfogadni", na erre lehet mondani hogy "én meg ilyen vagyok, engem meg így".

A férjnek óvatosan elmondhatod az indokot, persze vigyázz a stílusra, azért mégiscsak a testvéréről van szó.


Havonta rád erőltetni olyat amitől te nem érzed jól magad nagyon sok, még évi pár alkalomra azt mondanám, oké legyen. És milyen alapon szervez neked a férjed "elvárt" meg "kötelező, muszáj ott lenni" programot havi szinten? Te is beosztod neki havi egy hétvégéjét meg az idejét? Én ezt is tuti hogy felhoznám, persze normálisan, aztán közölném, hogy én most itthon pihenést/vásárlást/ "énidőt" stb terveztem és azt is fogom csinálni. Ő menjen ha akar, és kész.

2021. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!