Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kompromisszumot kötnél, vagy...

Kompromisszumot kötnél, vagy vállalnád a konfliktust?

Figyelt kérdés
Sógornőm (férjem huga) gazdag emberhez ment feleségül. Előtte nagyszájú, kicsit vihogós, de kedves, csinos, dekoratív fiatal nő volt. Egy-két év alatt igazi "naccsasszonyos" stílust vett fel, olyan 'kedvesen leereszkedő', lekezelő, emellett állandóan dicsekszik, és rettentő sznob is lett. Régebben ápolónő volt, most már természetesen nem dolgozik. Régebben szerettem vele találkozni, voltak közös programjaink, az új, lenéző, lekezelő természetével viszont nem tudok mit kezdeni. A férjem is azon a véleményen van, hogy "nagyon túltolja a huga az úriasszonyos viselkedést". A lényeg: nincs kedvem már a hugával találkozni, nem érzem jól magam náluk, már nincsenek közös témáink, és rossz, hogy szinte alacsonyabb rendűnek érzem magamat, főleg, hogy a férjének is kb ilyen a stílusa. Viszont a férjem - értelemszerűen- szereti a hugát, ezért ha nem is túl gyakran, de kb havonta egyszer megyünk hozzájuk. Ez épp most hétvégén is aktuális lenne. Ti mit tennétek? Felvállalnátok a véleményetek, és nem mennétek többet? (muszáj lenne kimondani, hogy miért nem megyek mostantól, sógornőm biztos addig faggatózna, amíg ki nem derül) Vagy "egyszer egy hónapban ki lehet bírni" alapon mennétek a béke kedvéért?

2021. febr. 12. 11:34
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem "mónika-show stílusban" kell elmondani, hanem kulturált módon. És ne annak kelljen meghunyászkodni, aki normális, a hülyékre meg hagyjunk rá mindent és lapítsunk a béke érdekében. Pont ezért engedik meg maguknak ezeket, mert mindenki fülét farkát behúzva rájuk hagyja.

Nem mellesleg nem kell senkivel veszekedni. Annyi, hogy a feleségnek nem kell havonta odajárni és kész.

2021. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

És véleményem szerint egy normális házasságban ez nem vita tárgya pláne nem hidegülnek el a felek, mert senki nincs össze nőve senkivel. Én se kérem a férjemet hogy járjon el velem XY-hoz havonta, különben "jajj mit fognak gondolni".

Egyébként de, tudom milyen ez, volt már dolgom undok rokonokkal a kapcsolatunk elején, soha senkinek nem hunyászkodtam meg. Nyilván nem álltam bele senkibe direktbe, de nem is tettettem, hogy ok minden. 3 lépés távolság.

2021. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
87%
Itt egy kérdés lenne, hogy tegyük fel,hogy vállalnád a konfliktust.A férjednek vajon mi lenne a reakciója, ha a kedves hugi fennhangon hozzákezdene visszaválaszolni neked.Vajon a férjed melletted állna ki vagy a hugi mellett?Ha melletted akkor nem lenne probléma,de ha a hugi mellett,akkor állhatnál ott lefagyva.
2021. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
20%
Egyetértek azzal, hogy ez negatívan hat a házasságra. Elmennék és ha kell akkor helyben konfrontálódok.
2021. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmi gond nem lenne abbol, ha nem tartanal a ferjeddel havonta. Miert is lenne kotelezo?
2021. febr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

Húga, nem húga, mit szeret benne?

Vagy te látod a lányt rosszul, irigykedve a pénzre és, hogy nem dolgozik?

2021. febr. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
66%

Mutass tükröt neki. Legyél te is nagysasszony. Legyél te is lekezelő mint ő.


Én azt tanultam meg, pont az ilyenektől, hogy beléjük kell állni ahogy ők. Nem érsz semmit azzal, ha te kedvesen visszahúzódsz és jaj csak össze ne vesszünk ezért benyelem neki... Nekem így lett orrproblémám! Hogy magamba fojtottam mindent csak ne legyen vita meg semmi. Mai napig megmaradt... De amiatt lett az hét szentség. Szét alázták akkoriban mert hagytam magam, mert folyton mást néztem meg hogy szeressenek azért amilyen nem vagyok konkrétan.


Azóta én is megtanultam szurkapiszkálódani... Megjegyzéseket tenni. S a legszebb, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül. Velük szemben persze... Csak aki megérdemli.

2021. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!