Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kompromisszumot kötnél, vagy...

Kompromisszumot kötnél, vagy vállalnád a konfliktust?

Figyelt kérdés
Sógornőm (férjem huga) gazdag emberhez ment feleségül. Előtte nagyszájú, kicsit vihogós, de kedves, csinos, dekoratív fiatal nő volt. Egy-két év alatt igazi "naccsasszonyos" stílust vett fel, olyan 'kedvesen leereszkedő', lekezelő, emellett állandóan dicsekszik, és rettentő sznob is lett. Régebben ápolónő volt, most már természetesen nem dolgozik. Régebben szerettem vele találkozni, voltak közös programjaink, az új, lenéző, lekezelő természetével viszont nem tudok mit kezdeni. A férjem is azon a véleményen van, hogy "nagyon túltolja a huga az úriasszonyos viselkedést". A lényeg: nincs kedvem már a hugával találkozni, nem érzem jól magam náluk, már nincsenek közös témáink, és rossz, hogy szinte alacsonyabb rendűnek érzem magamat, főleg, hogy a férjének is kb ilyen a stílusa. Viszont a férjem - értelemszerűen- szereti a hugát, ezért ha nem is túl gyakran, de kb havonta egyszer megyünk hozzájuk. Ez épp most hétvégén is aktuális lenne. Ti mit tennétek? Felvállalnátok a véleményetek, és nem mennétek többet? (muszáj lenne kimondani, hogy miért nem megyek mostantól, sógornőm biztos addig faggatózna, amíg ki nem derül) Vagy "egyszer egy hónapban ki lehet bírni" alapon mennétek a béke kedvéért?

2021. febr. 12. 11:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Leglábbis nálunk sose volt ebből gond, ha pl. az egyik fél inkább itthon akart maradni ilyen esetben. Nem vagyunk összenőve. Volt olyan hogy azért nem tartottam valahova a férjemmel mert éppen itthon döglődős kedvem volt, máskor inkább megfőztem stb. Persze kell a kompromisszum, van h erőt vettem magamon akaratom ellenére, de nem havonta.
2021. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok. Ahogy mondtam én biztosan helyre raknám az agyát, de ha esetleg attól félsz, hogy ez éket verne a férjed és közéd, mert írtad, hogy neki nagyon fontos a húga, akkor ettől ne félj. Apukám évekig még csak egy légtérben sem volt hajlandó együtt lenni a mamámmal (anyukám anyukájával). Jöhetett ide a mama, meg anya is mehetett hozzá, de ha jött a mama, apu inkább elment itthonról. És ezt éveken át csinálta. Ezt nyilván megelőzte egy vita, ahol apu el is küldte a mamát a fenébe (hozzáteszem jogosan). És nem vert éket közéjük, azóta is együtt vannak már 30 éve. Persze azóta már kibékültek egymással, de évek kellettek hozzá, de azóta sokkal jobb, mert a mama is rájött, hogy hibázott. Ezzel azt akarom mondani, hogy nyilván nem kellemes az ilyen szituáció, de ti is két értelmes felnőtt vagytok és nem kell, hogy az ilyesmi gondot jelentsen. Mondtam ugye, hogy én is elküldtem a párom testvérét a fenébe, de nem volt köztünk semmi gond ebből a párommal. Ha akar mehet hozzá, meg minden. Megértette, hogy én utálom a testvérét, és nem is várja el, hogy menjek jópofizni nekik. Szerintem ezt ti is meg tudjátok csinálni, minden probléma nélkül.
2021. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég bosszantó, hogy az a fél aggódik (már megint) aki nem hibás, hogy éket ver a kapcsolatba ha kiáll magáért. Mi lenne, ha egyszer arra mutogatnának ilyen esetben, aki tényleg egy barom módjára viselkedik? Valahogy ők sosem aggódnak azon, hogy mit okoz a viselkedésük.
2021. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán ne félj, hogy az közétek állna, hogy te nem akarsz olyan gyakran oda menni, Írták is, nem vagytok össze nőve.


Nem tudom konkrétan mennyire túlja tol a sógornőd a dolgot, csak mondom, nekem is volt (van) a családban egy csajszi aki nagyon fordítva ült a lovon. Én szó szerint azt mondtam neki mikor betelt a pohár, hogy senkit nem a segg.éből rángatott elő, hogy ezt a sítlust eltűrjük, és normálisan nyilvánuljon meg, mert vele szemben is mindenki az volt.

Személy szerint ötültem, hogy itt és most vége a mi kis kapcsolatunknak, de ő akarta utána tisztázni a dolgot. Most már eljutott a dolog olyan szintre, hogy tudok vele némi "small talk"-ot folytatni ha látom és nem irritál a puszta jelenléte. Aki szerint meg én voltam a bunkó, annak ugyanúgy megmondtam hogy miért nem azt basztatják, aki éveken át proli, bunkó paraszt módjára nyilvánult meg (és ezt mindenki így gondolta, csak senki nem mondta a szemébe, szóval nem csak én láttam így).

2021. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
40%

Én azért meghallgatnám a másik fél véleményét is. A szüleim is azonnal úgy vélekednek mindenkiről akinek jól megy, ahogy te is a sógornődről, még akkor is, ha nem is találkoztak vele. Persze lehet hogy ettől még neked van igazad, de én egy ember nézőpontjának ilyenkor nem tudok teljesen hinni.

Én személy szerint havi egyszeri találkozást simán elviselnék, végülis nem írtad hogy konkrétan bántottak volna téged/titeket, csak azt hogy nem szereted a stílusát. Esetleg nem mennék el csak minden második találkozásra, de ezért én nem szakítanám meg a kapcsolatot. Persze az sem mindegy hogy mennyire változtatta meg a pénz. Szóval ha olyanokat mond hogy "az a sok csóró suzuki sofőr letakarodhatna az útról" azért nem ugyanaz mintha mondjuk mostantól nem hordana csak márkás ruhákat, de mást nem szólna meg akinek erre nem telik.

2021. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
97%
Évente háromszor-négyszer esetleg elviselhető pár órára egy ilyen ember, de beszélgetned vele akkor se kell, csak egy légtérben meglenni.
2021. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Felvállalnám a véleményem. Mondjuk én alap olyan természet vagyok, hogyha valamit nem akarok, vagy valakit nem kedvelek, azzal nem jópofizok, mert "muszáj", főleg, ha ő a bunkó. Nem, nem muszáj. :D
2021. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
62%

"rossz, hogy szinte alacsonyabb rendűnek érzem magamat," - leginkább itt van a kutya elásva. Mert ha te nem érzed magad alacsonyabb rendűnek, akkor nem hat rád a színjáték, max. mosolyogsz rajta vagy megemlíted, ha zavar valami.

Az sokat tud segíteni, ha az ember tudatosítja magában, hogy a dolgok nagyon ritkán azok, aminek látszanak, szóval nem biztos, hogy egyfajta stílus nagyobb magabiztosságot is takar.

2021. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
81%

27-es, ugyanilyen vagyok, egyszerűen azzal akinek velem szemben nem megfelelő a stílusa, vagy nem szimpatikus, annyit nem bírok beszélgteni hogy "mi a helyzet, hogy vagy?". Annyira nehezemre esik, és olyan szinten meg kéne erőszakolnom magamat hozzá, hogy nem vagyok hajlandó ekkora energiát ebbe fektetni. :D Pláne nem hunyászkodnék meg a férjem előtt, és havonta részt vennék az előírt pofaviziten. Hogy durván fejezzem ki magam, nem kell mindentől besz@rni és folyamatos jelleggel jó képet vágni ahhoz, ami nem tetszik, pláne nem ha jogosan érzel ellenszenvet. A családi békén meg aggódjon az aki felült a magas lóra és elszállt magától.

Ráadásul szerintem sokkal gyerekesebb otthon kifigurázni meg kiröhögni a sógornőt, személyesen meg eljátszani, hogy minden oké.

2021. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos akik azt mondják hogy felválallják az ilyen konfliktust,nem hinném

hogy értenék miről is van szó.Ez a nő a férje testvére,rohadtul nem lesz kellemes ha beolvas neki...Mármint az ő házasságuknak.Nyilván a feleségét jobban szereti,mint a testvérét,de akkor se lesz egyszerű menet.Nálunk is ez volt,egy ideig a családi béke miatt,próbáltam semleges maradni,elnéztem a nekem egyáltalán nem tetsző viselkedését,de aztán eljött az a pont amikor már betelt a pohár.De jelzem,ezt nem lehet köztes megoldással megoldani,ha be fogsz szólni neki,abból jó nem lesz...Ott lesz vége a családi idillnek. Ez pedig vitákhoz fog vezetni, sokhoz,vagy kevéshez,de már nem lesz semleges állásponton senki. És mikor velük összeveszel,a szülőkhöz se mehettek ugyanakkor,se karácsonykor,se semmilyen ünnepen...Ezzel is érdemes számolni.Persze,megkönnyebbüléssel is jár.Mérlegelni kell,ki mit bír elviselni kevésbé.

2021. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!