Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kompromisszumot kötnél, vagy...

Kompromisszumot kötnél, vagy vállalnád a konfliktust?

Figyelt kérdés
Sógornőm (férjem huga) gazdag emberhez ment feleségül. Előtte nagyszájú, kicsit vihogós, de kedves, csinos, dekoratív fiatal nő volt. Egy-két év alatt igazi "naccsasszonyos" stílust vett fel, olyan 'kedvesen leereszkedő', lekezelő, emellett állandóan dicsekszik, és rettentő sznob is lett. Régebben ápolónő volt, most már természetesen nem dolgozik. Régebben szerettem vele találkozni, voltak közös programjaink, az új, lenéző, lekezelő természetével viszont nem tudok mit kezdeni. A férjem is azon a véleményen van, hogy "nagyon túltolja a huga az úriasszonyos viselkedést". A lényeg: nincs kedvem már a hugával találkozni, nem érzem jól magam náluk, már nincsenek közös témáink, és rossz, hogy szinte alacsonyabb rendűnek érzem magamat, főleg, hogy a férjének is kb ilyen a stílusa. Viszont a férjem - értelemszerűen- szereti a hugát, ezért ha nem is túl gyakran, de kb havonta egyszer megyünk hozzájuk. Ez épp most hétvégén is aktuális lenne. Ti mit tennétek? Felvállalnátok a véleményetek, és nem mennétek többet? (muszáj lenne kimondani, hogy miért nem megyek mostantól, sógornőm biztos addig faggatózna, amíg ki nem derül) Vagy "egyszer egy hónapban ki lehet bírni" alapon mennétek a béke kedvéért?

2021. febr. 12. 11:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
34%

El kell dönteni mi a fontos. Ha bírja a gyomrod, húzd le annyi pénzzel amennyivel tudod, cserébe kénytelen vagy elviselni a gusztustalan stílusát.


Ha nem vagy ilyen beállítottságú, akkor tisztelettudóan, trágárkodásmentesen küld el a büdös p*csába a stílusával együtt, mert veled így ne beszéljen senki (én ezt tenném, de az első verziót se ítélném el)

2021. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
64%
Ezt te tudod. Egyelőre én teljesen nem szakitanam meg vele a kapcsolatot. Viszont ha leereszkedő velem akkor szépen jeleznem neki, pl Timikém ez most nem esett jól, ez leereszkedő volt, stb. A legjobb még helyben tisztázni de nem indulatosan ( na ez nem könnyű persze , tudom). Ha hosszu távon nem érti meg, akkor viszont ha ferjed menni akar menjen neked nem kell. Aztan elvalik meddig viseli el a stílusát. Ha korábban normalis volt, van ra esély hogy észhez térjen.
2021. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
89%
Felnőtt ember vagyok, vállalnám a konfliktust.
2021. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, még annyit, hogy ezzel nem azt mondom hogy soha többé oda se menj. Lehet ha kihagysz pl. 3 alkalmat negyedszerre már lesz némi kedved, ki tudja.

De ne ossza be neked senki felnőtt ember létedre a hétvégéd felét és ne sértődgessen ha nem mész, én azt mondom. És egy kapcsolat alapja a normális kommunikáció, én egy percig sem problémázok azon hogy egy ilyesmit elmondjak a férjemnek (persze normálisan, nem úgy, hogy hugod egy sznob pics@ és nem vagyok rá kíváncsi), és a "naccsasszonnyal" szemben se biztos hogy szó nélkül kell tűrni mindent. Mindenkivel szemben annyit engednek meg maguknak az emberek, amennyit hagyunk nekik.

2021. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
10: A férjem tisztában van azzal, hogy milyen a huga (otthon pont ő szokta kifigurázni egy-egy érdekes megnyilvánulását, olyankor jót nevetünk rajta). De ennek ellenére szereti, és ragaszkodik hozzá, amit megértek, mert nehéz gyerekkoruk volt, amit "egymásba kapaszkodva" vészeltek át. Emiatt megértem, hogy fontos neki a huga.
2021. febr. 12. 12:37
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez érthető hogy fontos neki, akkor hajrá, menjen át. De nehogy már bárki részéről is elvárás legyen, hogy felnőtt ember létedre ott jópofizz, ha semmi kedved... Neked is vannak ilyen elvárásaid feléjük? Gondolom nem, csak egy oldalú a dolog...
2021. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Metionin ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyunk, én nem megyek. Évente egyszer ha találkozunk a csajjal de akkor is "nagyasszonykodik" ahogy te írtad, tökömnek sincs kedve hallgatni, főleg hogy 13 éve ismerem és tudom hogy az égvilágon semmit nem ért el a saját munkájával, amije van, azt vagy az anyja vagy a pasija tette alá. És emellett nagyon szeret mások pénztárcájában turkálni, szóval nálam erősen no go a csaj.
2021. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt nem mindegy, mennyi ideig tart egy ilyen látogatás. Azért nem mindegy, hogy 2 óra vagy egy fél nap.

Másrészt, persze, szíved joga nem menni, de ez szinte mindig negatívan hat a házasságra, akkor is, ha a másik fél az eszével megérti a döntésed, hosszú távon a lelkébe "beeszi" magát, több ilyet láttam már magam körül.

Attól is függ, hogy "csak" h*lye vagy konkrétan be is szól neked ezért-azért.

Én el szoktam tűrni az ilyet, amíg valami konkrét dolog nem történik, ami nagyon taszít. Úgy fogom fel, hogy sokfélék vagyunk, és nem idegesítem magam miatta. Aztán van persze az a pont, amikor betelik a pohár.

2021. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
92%

Havonta egyszer mentek hozzájuk?

És ők is időnként eljönnek hozzátok?

Ez azért sok, ha egyébként nem kedveled.

Mondd meg, hogy ezután elmész a férjeddel névnapi, születésnapi köszöntésekre, karácsonykor, húsvétkor, meg ha valami egyéb alkalom van. De havonta nem mész hozzájuk. Megvan a saját életed, a saját dolgod ..... a SAJÁT CSALÁDOD. Mert ha most utánagondolsz, hogy emellett ott vannak mindkettőtök szülei, neked is lehet testvéred, barátaitok is lehetnek, és azért kettesben is szeretnétek lenni..... szóval nekem nagyon túlzott ez a havi odamenetel. Tényleg csak akkor menjen az ember ilyen gyakran, ha mindig örömmel megy oda.

2021. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok, én szerintem eleve nem kell ennek ekkora feneket keríteni. Nem mész, mert nem érzed ott jól magad, megmondod ezt, meg hogy most jobban esne itthon pihenni, vagy addig elintézel valami dolgodat/elmész bevásárolsz/barátnőzől bármi. Nem kell ebből veszekedést csinálni, az is lehet, hogy ha nem minden hétvégén lenne ez rád erőltetve, jobban bírnád, pár alkalmat kihagysz aztán majd utána egyszer ha úgy gondolod mész. Ha pedig kérdezné a húga mi az ok amiért nem mentél, és nem akarod nyíltan elmondani neki (lehet felesleges is a dráma ha csak néha találkoztok, ezt neked kell tudni), emiatt nem tartozol senkinek elszámolással, hogy más dolgod/terved volt éppen.
2021. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!