Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez nálatok hogy van? gyerek-sz...

Ez nálatok hogy van? gyerek-szülő-nagyszülő viszony

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy ha nagyon jó a gyerek-szülő viszony, akkor az unokák nincsenek olyan jóban a negyszülőkkel. Ha viszont jó az unoka-nagyszülő kapcsolat, akkor a szülő és gyereke között nem az igazi a kapcsolat.Nálatok hogy van ez?

2021. márc. 22. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez teljesen szubjektív. Nekem nagyon jó kapcsolatom van mindegyikőjükkel :). Igaz, nagyszülőkkel egyáltalán nem volt veszekedésünk, de ők azért vannak hogy játsszák a "jó zsarut"
2021. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden generáció között jó a viszony, ugyanolyan jóban vagyok a nagyszüleimmel, mint a szüleimmel.
2021. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Ez azért van, mert a nagyszülők minden esetben irigyek a szülőkre, maguknak akarják a gyereket sajnos néha sikerül is megmérgezniük a lelkét.
2021. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálam is ez a tapasztalat kérdező.
2021. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki normálisan viselkedik a másikkal a családban, és szeretjük, támogatjuk egymást.

Van egy nagyon pletykás rokon, aki mindenkit kibeszél, de akkor csak bólogatunk és nem foglalkozunk vele.

Nem tudom a többi ember mit gondol, melyik kontinensen élnek, de mi tudjuk, hogy ez Európa. :)

2021. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Persze nagyszülőnek lenni jó,hiszen a gyerekkel nem mindennap ő van,így könnyű.
2021. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Még sosem gondolkodtam ezen, de most hogy említed kedves kérdező, van pár ismerősöm, akiknél tényleg ez amit mondasz, megfigyelhető. De pl. nálunk, én és a testvéreim tök jóban vagyunk a szüleinkkel, és a nagyszüleinkkel is. Viszont a nagyszüleinkkel nincs olyan hű de szoros kapcsolatunk, de azért így megvagyunk, meg inkább mondanám jónak a kapcsolatunkat, mint rossznak. De akkor a legközelebbi barátomnál is ez a helyzet, mint nálam. Szóval lehet, hogy sokaknál tényleg megfigyelhető az, amit te mondasz, de szerintem rengeteg ellenpélda van.
2021. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Max azért alakulhat ki ez a rossz viszony mert a nagyszülő elkényezteti az unokát. De szerintem akkor se kéne ilyenért kivételezni. Minden családtag egyaránt fontos, mindegyiknek megvan a maga szerepe
2021. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jó a viszony mindhárom generáció között.
2021. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
80%
Szerintem ez nem függ ettől. Nálunk pont mindenki szarik mindenkire. Senkinek se volt jó viszonya a saját szüleivel meg a saját gyerekeivel sem, a testvérek meg kb. addig szólnak egymáshoz amíg együtt kell lakniuk. Nálunk ez volt az ábra, elég szar de ez van.
2021. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!