Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is pofátlanság ha...

Szerintetek is pofátlanság ha állandóan lepasszolja a testvéretek a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Feleségemmel most lett fél éve egy pici babánk és az utóbbi hetekben, hónapokban egyre többször a feleségem nővére a két sokszor nagyon rossz neveletlen kölykét a nyakunkba aggatja. Most a vírus helyzetre hivatkozva sokszor komplett délelőttöket délután 3-4 ig is, mikor hogy... Az indok hogy ő dolgozik, és most a férje is dolgozik így nincs aki vigyázzon rájuk az iskolabezárás miatt... Ez eddig oké, de az is kiderült az utóbbi időben, hogy heti 7 napból 5-öt gyakorlatilag lepasszolják a gyereket. Ha nem nálunk van vagy más rokonnál mindkettő, vagy a mamánál... A szülők alig vannak szinte velük. Ez normális dolog? ja és olyan szinten nem lehet néha velük bírni hogy sokszor szétválasztják őket hogy a mama vigyáz az egyikre mi a másikra, mert ketten elviselhetetlenek, nekünk meg itt van a saját fél éves kisbabánk. Látom feleségemen hogy csak nem mer szólni meg jóban akar lenni a nővérével, ezzel nincs is semmi gond...


De kérdem én, nyáron majd mi lesz? Mert nyáron sem lesz iskola, a férj és az anyuka dolgozni fog ugyanúgy, akkor majd nekünk kell nevelni őket egész nyáron? Mindezt úgy hogy ma például az anyuka otthon ül "de az egyiket hadd hozza már át, úgy tud nyugodtan tanulni (közben tanul is valami képzést)..."


Még ha jók lennének... De kényesek, alig esznek meg valamit, heti egyszer járunk boltba, részben a vírus miatt is, és nem kívánunk másokhoz alkalmazkodni. Ilyen helyzetben mit tennétek? vagy túlreagálom? Tényleg azt látom hogy gyakorlatilag "körbe haknizzák" a gyerekkel a rokonságot minden héten, itt alszik ott alszik, 2 nap után már bepróbálkoztak a gyerekek az ittalvásra, de az a feleségemnek is sok volt és megmondta hogy itt van egy pici baba nem tudtok itt aludni, mert ő hajnalban felkel eszik, szoptatni kell stb. Hogyan lehetne ebben a helyzetben "leszerelni" az ilyen pofátlan szülőket? Ki találkozott már hasonlóval?



#bébiszitter #gyerekek #lepasszolja a gyereket #gyerekvigyázás,
2021. márc. 31. 12:04
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%
Közlitek hogy nem vigyáztok a gyerekekre és a probléma megoldva
2021. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%
Pont a vírusra hivatkozva elegánasan visszautasítható a gyeregfelvigyázás. Ott a pici baba, nem kellene elkapnia ezt a szart.
2021. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
95%
És miért is vigyáztok rájuk? Ti teremtitek azt a helyzetet hogy folyton a nyakatokon vannak. Az a szó hogy "NEM" csodákra képes.
2021. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

A feleségem az a tipikusan "konfliktusoktól menekülő" fajta főleg ha a családról van szó. Ha valamit meg kell mondai a nővérének ami neki nem fog tetszeni azt gyakran nem is meri vagy nehezen, a nővére ugyanis sértődékeny és hisztis. Na és gondolhatjátok,a gyerekei közül az egyikben van egy jó nagy kanál a nővéréből... Még a gyerekre se lehet nagyon szólni, tavaly volt olyan hogy a lakásban szóltam hogy ne rohangáljon már fel alá mert mások is laknak itt és ne dübögjön a lábával... 2 hétig nem jöttek úgy megsértődött az anyja.. ja meg ugráltak az ágyukon és nem szóltak rájuk azt is nekem kellett...


Feleségem, azt rakta egy ideig hogy szívesen vigyáz rájuk még nekem is, de látszik rajta hogy leterheli az egész, egyszerűen csak nem meri magának is bevallani.


Mikor felvetettem neki hogy gondoljon bele majd mi lesz nyáron, mert akkor is dolgozni fog a két szülő és hogy akkor egész nyáron itt lesznek, na akkor feleségem láttam hogy "bepánikolt" meg elgondolkodott, de mindig ő az aki enged...


Nincs valami tippetek hogy lehetne megoldani? Ha én szólok én vagyok a k-csög... Sokadjára ezért az nem a legjobb.. bár pont lesz-rnám... Mindig jön azzal feleségem is hogy fordított esetben is megtennék... Csak azt felejti el hogy én nekem nem lenen pofám hetekre másra bízni pláne így hogy nekünk is van egy pici babánk van elég "bajunk" új nekünk eleve az egész nem hiányzott még két neveletlen kölök...


Js a LEGJOBB: hétvégén elvileg nem kell rájuk vigyázni de már így is volt hogy egy levigyázott hét után szombaton szólt az anyuci hogy hadd hozza már el a gyereket egy picit mert vágyott vissza... a pofám leszakad

2021. márc. 31. 12:26
 5/48 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is ezt csinálják a sógornőmék, nyűg nekik a gyerek, csak azt nézik 1 hónapos kora óta(!), mikor hova tudják le passzolni, sztem a nagyszülők többet vannak a gyerekkel, mint a saját szülei.


Mindenki panaszkodik emiatt, mégse mondja el senki a véleményét (én egyszer megtettem, sértődés is lett belőle). Ti miért nem mondjátok meg nekik, hogy nem tudtok vigyázni a gyerekre és kész?

2021. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Annyiban bonyolult a helyzet hogy mint fentebb írtam a kedves nővérke szeret sértődhetni, és ezzel zsarolja érzelmileg a feleségem, ő meg nem mer nemet mondani. Sokszor magával is elhiteti már hogy ez így jó meg így a fair... TÉNY hogy néhány napot bevállalni nekem sem volt ellenemre na de HETEKET? Meg mi lesz nyáron? Végig fogják dolgozni a nyarat... Akkor is majd mi leszünk az ingyen bébiszitter?


Pláne ahogyan valaki írta, világjárvány kellős közepén hurcibálják reggelente ide a gyerekeket, szerintem senkire nincsenek tekintettel csak saját magukra.

2021. márc. 31. 12:31
 7/48 anonim ***** válasza:
89%
De miért érdekel, hogy megsértődnek? Mondd meg nekik, hogy többet nem vigyáztok a gyerekekre, mert nem tudnak viselkedni.
2021. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
88%
Sztem a legjobb megoldás az egyenesség lenne, ugyanakkor ha ezt ennyire lehetetlennek látod, akkor indirekt módon, hátulról, a gyerekeken keresztül is lehet próbálkozni. Pl amikor ott vannak, szigorú szabályokat állítottok fel nekik, pl nincs ugrálás, hangoskodás, a baba miatt. Ha kaját adtok nekik, olyat adjatok, amit a gyerekek nem szeretnék. Így hátha a gyerekek nyafogása miatt nem viszik oda többet őket. De hozzáteszem, hogy sokkal egyszerűbb és felszabadítóbb lenne simán csak felvállalni a konfliktust és nem ilyen trükkökhöz folyamodni, amit ugye lehet nem is sikerül.
2021. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen egyértelmű, hogy az ilyen szintű kihasználás pofátlanság. Viszont az is biztos, hogy csak akkor fog megváltozni a helyzet, ha a feleséged erőt vesz magán és beszél a nővérével. Ez a baj néha a családi viszonyokkal, senki nem mer szólni, nehogy a pofátlan fél megsértődjön, ő pedig amíg teheti, nem fog változtatni, cserébe mindenki más kényelmetlenül fogja érezni magát.

Nálunk is volt hasonló, csak nem gyermekvigyázási témában, soha senki nem szólt az illetőnek, nagyszüleim magukba fojtották azt, ami zavarta őket, s inkább elköltöztek messzire, pedig szerintem nem ez lett volna a jó megoldás. :( Akkor még tini voltam, nem akartam beleszólni, de felnőttként biztosan megpróbáltam volna közbe avatkozni.

2021. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, akkor mondd meg te a feleséged helyett hogy hány az óra: nem a ti dolgotok nevelni a gyerekieket. Oldják meg. Kajába beszállnak legalább , vagy eltartani is tartjátok el a hónap egy részében a porontyaikat?
2021. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!