Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Teljes kapcsolat megszakítás?...

Teljes kapcsolat megszakítás? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szóval van egy keresztanyám, aki hivatalosan nem is az, mert a keresztapám újra nősült és ő a rokonunk, de nagyjából így ismertem őt olyan 10 éves korom óta (most 30 vagyok). Nagyon beteg lettem, önmagamról se tudtam, kórházba kerültem. Kiderült, hogy skizofrén vagyok. Sajnos a szüleimnek épp a húgommal kellett foglalkozniuk, mert ő is kórházba került, így megkérték a "keresztanyám", hogy vigyen el egyszer kezelésre, mert ők Magyarországon is ki akartak vizsgáltatni (külföldön élek). Ki lett neki fizetve meg minden, szóval nem ingyen kérték. Az orvosom elmondta,hogy még véletlen se mondjam el senkinek se a szüleimen kívül, mert ezt nem szabad reklámozni. Ezt a szüleim elmondták a keresztanyámnak is, mivel én ugye nem tudtam, mivel kb. magatehetetlen voltam. Erre a "keresztanyám" szószerint mindenkinek kikürtölte még a fodrászunktól is visszahallottuk (közös). Ráadásul úgy, hogy a szüleim nem foglalkoznak velem szerinte, ő meg milyen jót tett velem, hogy elvitt orvoshoz. Egyébként a férjem foglalkozik velem, de ő mivel nem tud magyarul, így nyilván a magyar orvossal nem nagyon tudott kommunikálni. Majd mikor én ezt később, mikor már beszámítható voltam és tudtam gondoskodni önmagamról számon kértem rajta, akkor elhordott szószerint mindennek. Azóta én kitöröltem a számát, elhagytam az országot, sőt számot is váltottam, de édesanyám mondja, hogy még mindig kérdezget felőlem. Én úgy vélem, hogy egy ennyire beteg emberen így átgázolni az szinte bűn. Nem akarok többet kapcsolatot tartani vele. Szerintetek jogosan gondolom így, vagy meg kellene neki bocsátanom? Korábban se mondtam el neki pl. a titkaim, de azért olyan havi 1x beszélgettünk, mikor fiatal voltam sűrűbben is, de most nagyot csalódtam. Az én betegségem gyógyíthatatlan és anno annyira rosszul voltam, hogy még beszélni se tudtam, ugyanis sérült a beszédközpontom, tehát teljesen ki voltam szolgáltatva. Kicsit az is bánt, hogy a szüleim tartják vele a kapcsolatot, úgy érzem elárulnak ezzel, pedig szerintük is nagy hiba volt és sosem volt fényes a kapcsolatuk, de akkor minek tartják vele még mindig?
2021. máj. 31. 11:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%

". Az orvosom elmondta,hogy még véletlen se mondjam el senkinek se a szüleimen kívül, mert ezt nem szabad reklámozni"


Ilyet egyetlen orvos sem mondhat, és nem is mond!

2021. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Pedig ezt mondta, hogy az emberek előítéletesek és ne nagyon reklámozzam. De nem ez volt a kérdés.
2021. máj. 31. 11:31
 3/35 A kérdező kommentje:
De igazából orvos nélkül is, ez magánügy, nem olyasmi, amit kiteregetünk mindenkinek. Szerintem intelligens embereknek ez egyértelmű.
2021. máj. 31. 11:33
 4/35 anonim ***** válasza:
10%

Persze, hogy elmondta mindenkinek, hiszen közveszélyes vagy.


Ez a nemrég történt eset is bizonyítja ezt, hogy a skizoféniában szenvedők ön- és közveszélyesek: [link]

2021. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Sosem voltam közveszélyes, és mióta be vannak állítva a gyógyszereim azóta semmilyen tünetem sincs, szóval szégyeld magad! Egy ember miatt mindenkit egy kalap alá veszel. Az orvosom szerint az átlag emberek között több az agresszív, mint a skizofréniában szenvedők között és ő csak jobban ért hozzá, mint te.
2021. máj. 31. 11:40
 6/35 anonim ***** válasza:
25%
Már bocs, de ha vannak olyan periódusok, amikor nem is tudsz magadról, akkor nem állíthatod, hogy nem vagy közveszélyes....
2021. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Akkor még nem kaptam gyógyszereket, okoska, azóta elteltek évek és semmilyen tünetem nincsen.
2021. máj. 31. 11:41
 8/35 anonim ***** válasza:
58%

És akkor most mit vársz, ha ez évekkel ezelőtt történt...?????


Eddig nem zavart?? Miért pont most akarod megszakítani a kapcsolatot?

2021. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
24%

Bocs de egy skrizófrén nem kerül önkívületi állapotba, mikor nem tud önmagáról mint egy zöldség egyik napról a másikra legalább is. Ahhoz hogy valaki így leépüljön hosszas út vezet. Ráadásul van egy férjed állítólag.

Orvos ilyet még véletlenül se mond soha.



Szar kamu.

2021. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Eddig is meg volt. De a szüleim noszogatnak, hogy béküljek ki vele, ezért jutott most eszembe. A férjemen keresztül is próbál elérni. És igen, eddig is zavart.
2021. máj. 31. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!