Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Teljes kapcsolat megszakítás?...

Teljes kapcsolat megszakítás? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szóval van egy keresztanyám, aki hivatalosan nem is az, mert a keresztapám újra nősült és ő a rokonunk, de nagyjából így ismertem őt olyan 10 éves korom óta (most 30 vagyok). Nagyon beteg lettem, önmagamról se tudtam, kórházba kerültem. Kiderült, hogy skizofrén vagyok. Sajnos a szüleimnek épp a húgommal kellett foglalkozniuk, mert ő is kórházba került, így megkérték a "keresztanyám", hogy vigyen el egyszer kezelésre, mert ők Magyarországon is ki akartak vizsgáltatni (külföldön élek). Ki lett neki fizetve meg minden, szóval nem ingyen kérték. Az orvosom elmondta,hogy még véletlen se mondjam el senkinek se a szüleimen kívül, mert ezt nem szabad reklámozni. Ezt a szüleim elmondták a keresztanyámnak is, mivel én ugye nem tudtam, mivel kb. magatehetetlen voltam. Erre a "keresztanyám" szószerint mindenkinek kikürtölte még a fodrászunktól is visszahallottuk (közös). Ráadásul úgy, hogy a szüleim nem foglalkoznak velem szerinte, ő meg milyen jót tett velem, hogy elvitt orvoshoz. Egyébként a férjem foglalkozik velem, de ő mivel nem tud magyarul, így nyilván a magyar orvossal nem nagyon tudott kommunikálni. Majd mikor én ezt később, mikor már beszámítható voltam és tudtam gondoskodni önmagamról számon kértem rajta, akkor elhordott szószerint mindennek. Azóta én kitöröltem a számát, elhagytam az országot, sőt számot is váltottam, de édesanyám mondja, hogy még mindig kérdezget felőlem. Én úgy vélem, hogy egy ennyire beteg emberen így átgázolni az szinte bűn. Nem akarok többet kapcsolatot tartani vele. Szerintetek jogosan gondolom így, vagy meg kellene neki bocsátanom? Korábban se mondtam el neki pl. a titkaim, de azért olyan havi 1x beszélgettünk, mikor fiatal voltam sűrűbben is, de most nagyot csalódtam. Az én betegségem gyógyíthatatlan és anno annyira rosszul voltam, hogy még beszélni se tudtam, ugyanis sérült a beszédközpontom, tehát teljesen ki voltam szolgáltatva. Kicsit az is bánt, hogy a szüleim tartják vele a kapcsolatot, úgy érzem elárulnak ezzel, pedig szerintük is nagy hiba volt és sosem volt fényes a kapcsolatuk, de akkor minek tartják vele még mindig?
2021. máj. 31. 11:22
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem fogom bizonygatni, hogy skizofrén vagyok és azt se, hogy pszichózisban voltam hónapokig, mert bizony ez a betegség velejárója.
2021. máj. 31. 11:46
 12/35 anonim ***** válasza:
51%

#9: pont ezt írtam én is az elején.... Vannak orvosok a családunkban, KIZÁRT, hogy egy orvos ilyesmit mondjon. főleg ha pszichiáter...


szerintem nem kerek a történet, a kérdező csak egy szeletkét mesél el az egészből...

2021. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Katona Dius ***** válasza:
89%

Anyám skizofrén. Valóban ön és közveszélyes AMIKOR NINCS KEZELÉS ALATT.

Volt egy idő, mikor nem szedte a gyógyszerét, akkor tényleg az volt. Amikor a skizofrének szedik rendesen a gyógyszerüket, nincs gond, ugyanolyanok, mint bárki más.

De más mentális betegségeknél is így van, kezeléssel tünetmentesíthetők, nem kell őket megkövezni és ujjal mutogatni rájuk.

Szerintem egy részeg ember több kárt okoz a világban, mint egy gyógyszerét lekiismeretesen szedő mentális betegséggel kűzdő személy.

Kedves kérdező. Gratulálok a felgyógyulásodhoz, biztos nagyon nehéz volt. Anyámon láttam, milyen nehéz is ez.

Keresztanyád valóban szemét volt, amiért ezt csak így szétkürtölte mindenkinek. Az emberek nagy része előítéletes anélkül, hogy utána nézne magának a betegségnek, akárcsak 4-es válaszoló.

Tv-bő. netről innen-onnan hallottak/olvastak történeteket skizofrénekről, és általánosítanak mindenkire. A tünetmentes embereket is ugyanolyan ellenségesen kezelik, mint aki nem áll gyógyszeres kezelés alatt...

Én a helyedben soha az életben nem állnék szóba vele.

2021. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Azért, mert te ismersz néhány orvost szerinted mind ugyanolyan? Hány éves vagy? 7? :)
2021. máj. 31. 11:48
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, jogod van eldönteni, kivel szeretnél kapcsolatot tartani. A helyedben én se beszélnék vele. A szüleidnek nincs joguk "noszogatni" (= nyomás alá helyezni), ha ezt nem értik meg, velük sem kell beszélni pár hónapig. Talán akkor rájönnek, hogy ebbe nem szólhatnak bele. Célszerű lenne írni egy rendelkezést, hogy ha báermi történne veled, kizárólag a férjed képviseljen jogilag, nem a szüleid, a keresztanyád pedig még felvilágosítást se kaphasson az állapotodról. Ahol én élek, van ilyesmire lehetőség.
2021. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as! Köszönöm szépen a kommented. Látszik rajta, hogy sajnos neked is van benne tapasztalatod.
2021. máj. 31. 11:50
 17/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem világos a történet.

"Nagyon beteg lettem, önmagamról se tudtam, kórházba kerültem."

"megkérték a "keresztanyám", hogy vigyen el egyszer kezelésre, mert ők Magyarországon is ki akartak vizsgáltatni (külföldön élek)"

Most akkor milyen állapotban voltál? Ha rossz állapotban, magadról se tudtál, akkor kórházban kellett volna lenned. De akkor hova vitt a keresztanyád?

És mi az, hogy a szüleid itthon is ki akartak vizsgáltatni? 30 évesen gyámkodnak feletted? Miért mentél ebbe bele, ha egyszer ők el se tudtak vinni? Bár egyébként sem értem, hogy miért nem lehet elkísérni a másik gyereküket kivizsgálásra, ha egyik gyerekük kórházban van. Egész nap ott akarnak ülni a betegágyánál? Vagy nem tudnak kétfelé válni? Te másodrendű gyerekük vagy, akit lepasszolnak, ha az elsőrendűvel kell foglalkozniuk?


Ettől függetlenül keresztanyád bunkó volt, de szüleid is nagyon ostobák voltak, hogy elmondták neki a betegségedet. Érthető, ha keresztanyáddal megszakítottad a kapcsolatot.

2021. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
15-ös. Ez nagyon jó ötlet! Utána fogok nézni, bár őszintén remélem, hogy többet kórház közelébe se kell mennem. Az itteni pszichiáterem utazik miattam, szóval nagyon jó dolgom van és igazán kedves ember, majd tőle megkérdem, hogy megy ez. Egyedül vérvételre kell járnom, de azt az itteni háziorvos megoldja.
2021. máj. 31. 11:52
 19/35 anonim ***** válasza:
86%
Goldmund, van pár homályos pont az egész történetben....
2021. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

17-es, igazából a magyar orvos is csodálkozott, hogy kiengedtek, mert még bőven rosszul voltam, de itt nem tartják bent a kelleténél tovább a betegeket, így is hónapokig bent voltam, de 1 hétre pl. közben is hazaengedtek a férjemmel. Más a rendszer, mint Magyarországon. Sokkal emberségesebb.


Mikor hazautaztunk nyáron, akkor még elég gyenge voltam, nem kellett volna belemennem, de akkor még örültem, hogy élek, lényegében úgy érzem még bőven magatehetetlen voltam. Utána kezdtem javulni, hogy visszatértünk. Az anyukám nem tud úgy mozogni, ahogy kell, nagyon beteg, így ő oda megy, ahova apukám viszi, egyedül ő sehova se tudott volna kisérgetni. Ez apum mániája volt, hogy nem vagyok beteg Magyarországon is ki kell vizsgáltatni, de igazából a találkozó az orvossal semmit se ért. Azt mondta fordíttassam le a nem létező zárójelentést, mert itt csak elektronikus formában kapjuk meg, majd újra be kellene feküdni, mert új gyógyszereket állítananának be, de hát nem akartam Magyarországon maradni, így végül az egész találkozónak semmi értelme nem volt.

2021. máj. 31. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!