Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek a helyembe?

Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem 16 éves és titokban cigizik, drogozik és rossz társaságokba jár. A külsője is valamilyen szinten megváltozott, amivel nem is lenne baj de szerintem rossz irányba halad. Mindig kéri, hogy tartsam ezt titokba. Nem tudom mit tegyek, el kene mondanom valakinek a családból hogy mi törtenik vele?
2021. jún. 11. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Mondd el h drogozik

Nyilván az sem jó h cigizik,de a drog gal tönkreteheti az egész életét

Mindenképp mondd el a szülőknek vagy egy felnőttnek a családból,hogy időben tudjanak segíteni neki

2021. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szülőknek mondd el, főleg a drog és a rossz társaság miatt. Első sem támogatandó, de az úgymond még az a szint, hogy sokan kipróbálják tizenévesen aztán jó esetben ahogy vége annak a korszaknak abba is hagyják. A másik kettő viszont könnyen nagyobb gondokat okozhat.
2021. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő azt mondja nekem, hogy csak nagyon keveset szokott és nem is érzi semmi hatasat. Hat nehezen hiszem, mivel akkor nem csinalna.😅 koszi a segitseget, szerintem anyukamnak elmondom hogy rossz tarsasagba keveredett
2021. jún. 11. 21:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez oylan dolog, hogy most igen, a legtöbben szerintem nem rögtön a keménydrogokkal kezdik, de ha most nem áll le, akkor később lehet rosszabb elsz.
2021. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%

Ha jól sejtem, te is hasonló korú lehetsz, maximum 20-22.

Lehet, hogy sokan lepontoznak, de szerintem ne mondd el a szüleinek.

Ha beleártod magad a dologba, attól nem fognak szeretni a szülei sem, a srác meg pláne utálni fog.

A szülei azért lesznek rád mérgesek, mert rosszat mondtál a gyerekükre. Még ha igaz is, attól még utálni fognak téged. De lehet, hogy kapásból kijelentik, hogy az ő gyerekük ilyet nem csinálna, és te rágalmazod őt.

2021. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szolj valakinek,aki megbizhato felnott es oszinten mondd el a dolgokat, hogy legyen ralatasa. Nem a te felelosseged, hogy innentol mi lesz, de ha nem arulod el es tortenik vele valami,egy eleten at hibaztatnad magad hogy miert nem leptel kozbe.
2021. jún. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 16 évéről van szó, én szólnék valakinek. Pont ez az év egy vízválasztó a kamaszokn ál. Nem köteles tovább tanulni... Ha a rossz társaság, és a drogok miatt otthagyja az iskolát, hogy dolgozzon az anyag áráért,elcseszi az egész életét.
2021. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalhatod a kiskorú unokatestvéred sorsáért a felelősséget. Az a szüleinek a dolga. Ne direkt mondd el, valahogy intézd úgy, hogy megtudják.

Amúgy milyen szülő az, aki nem veszi észre, hogy a gyerekének a személyiségében, öltözködésében milyen változások történtek?!

2021. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És miből lehet észrevenni ?

Nem kötekedésből kérdezem

Környezetemben nem volt ilyenre példa és szeretném tudni h lehet észrevenni egy ilyen dolgot

2021. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kollégista és most gyakorlata van szoval csak julius eleje fele koltozik haza. Eddig minden 2.hetvegen ment csak haza a szuleihez es ugy intezte hogy ne legyen semmi eszre veheto.
2021. jún. 22. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!