Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy dolgozzam fel, hogy az...

Hogy dolgozzam fel, hogy az anyám is meg a nagyanyám is megszól, mert a férjem is végez házimunkát?

Figyelt kérdés
Nekem nem anyósgondom van; ellenkezõleg, anyós sosem tūrte volna meg, hogy a férjem ne takarítsa ki a szobáját vagy ne mosogasson el vagy ne pakolja el a saját ruháit. Fõzni/mosni egyetemen megtanult. Többször megszólt, hogy én miféle háziasszony vagyok, hogy hagyom, hogy a férjem fõzzön. Mondom, mert a férjem is tud fõzni. Az a válaszuk, hogy egy nõ is tud szatyrokat cipelni vagy egyedül kiszállni a kocsiból vagy állni a buszon, de egy igazi férfi ilyet sose hagyna
2021. aug. 16. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
El lehet nekik mondani, hogy ez már a 21. század. Attól, hogy ők nem hajlandóak haladni a kórral, az idők változnak.
2021. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%
Nekem ezt nem kellene feldolgozni, nem venném magamra. Megmondanám nekik, hogy nem vagyok háziasszony, ugyan úgy dolgozok, mint a férjem. Ha nem tetszik nekik, szívük joga, nálunk így van, így is lesz, a továbbiakban a véleményüket tartsák meg maguknak.
2021. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell sehogy feldolgoznod. Meg kell nekik mondanod, hogy foglalkozzanak a tökéletes házasságukkal (ja, nem az...). Ha pedig még egyszer előjönnek ezzel, akkor kapcsolatot megszakítani.
2021. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

"Az a válaszuk, hogy egy nõ is tud szatyrokat cipelni vagy egyedül kiszállni a kocsiból vagy állni a buszon, de egy igazi férfi ilyet sose hagyna" XD

Hát akkor magyarázd el, hogy ti már nem vagytok se igazi férfi, se igazi nő, ti már ilyen modern izék vagytok. Cserébe te kiszállsz egyedül egy autóból. (micsoda kihívás!!!)

2021. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Ezen nincs mit "feldogozni", egyszerüen közlöd velük, ne szóljanak bele az életetekbe, a kapcsolattartást meg minimalizálod velük.
2021. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

Valahogy az az érzésem, hogy ezeket a kérdéseket az a férfi teszi fel, aki itt meg a másik kategóriában folyamatosan ezen pattog, hogy a nő dolga lenne a házimunka. De lehet ez csak az én paranoiám.


Mindegy is, a kérdésre a válaszom: nekem azt kellett feldolgozni (azaz nem kellett, mert én felvállaltam, hogy megosztjuk), hogy pár évvel idősebb munkatársnőim furcsállták, hogy a férjem vasal, mos, főz magára. Hogy ők nem éreznék magukat így nőnek. De közben folyamatosan panaszkodtak, hogy mennyi házimunka vár rájuk 10 órás meló után, az egyik bele is kattant.

De előbb szólják meg a másik nőt, mint a saját here férjüket.

2021. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez nem tragédia, ezt nem kell feldolgozni.

Ha mondják akkor elmagyarázod érthetően, hogy semmi közük hozzá. Ne dumáljanak olyamba ami nem tartozik rájuk. Ha nem használ akkor összeveszel velük, ha ez sem akkor megmondod, hogy nem mész többet ha nem fejezik be és ennyi.

2021. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én 28 éves nõ vagyok, anyám 54, nagyim, 75
2021. aug. 16. 13:24
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

"Többször megszólt, hogy én miféle háziasszony vagyok, hogy hagyom, hogy a férjem fõzzön."


Kitől tudják, hogy a férjed főz???? Nyilván nem rejtett kamerán át nézik a ti lakásotokat.


Talán nem kéne minden szellentésetekről tájékoztatni a kedves rokonságotokat, és annyival kevesebb dologba kötnének bele.

2021. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

6# "De előbb szólják meg a másik nőt, mint a saját here férjüket."


Meg kell nézni a történelmi fogalmak között ki volt a kápó, s utána így tekinteni az ilyen nőkre. Aki pedig így viselkedik az vegye észre magát és hagyjon fel az ilyen dumával.

2021. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!