Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki végzi nálatok a házimunkát?

Ki végzi nálatok a házimunkát?

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 20:09
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
99%
Mindenki. Anya, apa, tesóm, én.
2021. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
74%

Többnyire én, de ha kérem a férjemet akkor minden további nélkül segít. A szemét kivitelt mindig ő csinálja (kommunális, szelektív).

De eddig is az volt igazából a segítség ha kint játszik a lányunkkal, én pedig kitakarítok. Ezentúl kéthetente jön takarítónő, így már csak szinten kell tartani.

2021. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%

Nagyrészt én.

Férjem nem tud főzni (néha próbálkozik), vasalni inkább ne akarjon 😂

De a mosogatógép az övé, és néha megtalálja a porszívót is.

Nekem ez nem gond, kikapcsol a házimunka agyilag

2021. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%
Én - szingli F
2021. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
76%
ketten vagyunk, nagyrészt én, a nő. a teregetést mindig megosztjuk, porszívózást és mosogatást az csinálja aki éppen ráér. a mosást mindig én csinálom, és a főzés nagyrészét is (ezt egyáltalán nem bánom, a hobbim)
2021. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ. Jelenleg én itthon vagyok (július elsején kezdek az új munkahelyemen) így a nagyját én csinálom, de párom pihenősben (12 órázik, 2 nap munka - 2 nap pihenő) kiveszi a részét a dolgokból. Én imádok főzni, meg takarítani is szeretek, így neki marad a kevésbé kedvelt mosogatás. :D

(porszívózás+felmosás a kedvencem, ő addig mosogat. )

A mosógépet az indítja el, akinek hamarabb eszébe jut.

Mivel csak ketten vagyunk, és nem csinálunk hatalmas kupit, az sem zavarna, ha mindent nekem kéne csinálnom, mert kikapcsol.


Amikor a szüleimmel éltem, akkor a saját szobámat tartottam rendben, a mosogatás az nyáron, hétvégén az enyém volt, suli időben a szüleimé (persze nem szentírás, csak általában) ha kellett mostam is, teregetés is közös volt, szóval végülis közösen csináltunk mindent.

2021. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Apa, anya és én, testvéreim csak néha. A főzést vagy én vagy apa szokta csinálni, öcsém max hobbiból sütit süt, meg anya évente egyszer csinál meggyes piskótát.
2021. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
51%
90% én mivel kisbabával vagyok itthon😊
2021. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
61%

Miért kérdezed? Esetleg nem vagy megelégedve a mostani felosztással? Ha válaszolsz, talán tanácsot is tudnánk adni.

Azért én is leírom. Négyen vagyunk. Vagyok én az anya, az apa, a 16 éves lány, és a 6 éves lány. A 6 éves em rendet rak a szobájában, és elpakolja a mosott ruháit. A 16 éves bármibe besegít, amit csak kérek tőle. (bár mivel tanul, így ritkán kérem, elég, ha picit foglalkozik a kisebbek, amíg én takarítok.) az apuka 10 órát dolgozik, csak vasárnap szabad. Vele úgy vagyok, ha nem annyira fáradt, akkor ő főzi az ebédet. De ezenkívül a férfias munkát is szó nélkül megcsinálja. Javít, szerel, stb...

2021. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

100%-ban én. Ha lenne csajom, akkor is 50% vagy több. Nekem nem robotgép kell, hanem nő. Amúgy a párommal teherviselőképességgel arányosan osztanám el. Azaz, ha mindkettőnk egyformán fitt és 8 órát dolgozik, akkor 50%-50% a felosztás ésszerű rugalmassággal. Ha az egyik 8, a másik 10 órázik, akkor kb. 8/14 az egyik, 6/14 a másik része.

41FHET szingli

2021. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!