Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy dolgozzam fel, hogy az...

Hogy dolgozzam fel, hogy az anyám is meg a nagyanyám is megszól, mert a férjem is végez házimunkát?

Figyelt kérdés
Nekem nem anyósgondom van; ellenkezõleg, anyós sosem tūrte volna meg, hogy a férjem ne takarítsa ki a szobáját vagy ne mosogasson el vagy ne pakolja el a saját ruháit. Fõzni/mosni egyetemen megtanult. Többször megszólt, hogy én miféle háziasszony vagyok, hogy hagyom, hogy a férjem fõzzön. Mondom, mert a férjem is tud fõzni. Az a válaszuk, hogy egy nõ is tud szatyrokat cipelni vagy egyedül kiszállni a kocsiból vagy állni a buszon, de egy igazi férfi ilyet sose hagyna
2021. aug. 16. 12:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
A beszólogatásokkal ne foglalkozz. Szerintem igazán büszke lehetsz arra, hogy egy életképes férjed van, aki képes gondoskodni a környezetéről. Nemrég egy idős rokonunk felesége meghalt, az egyedül maradt idős férfinek fogalma sincs, hogy mit hogyan csináljon, folyamatosan be kell segíteni neki. Jobb az ha mindent tud egy férfi is. Persze, modern világ, de irreális azt várni, hogy egy nő háromfelé tud szakadni. Ha valaki rendesen vezet háztartást, akkor az felér egy második munkával. Ha dolgozol, csak belerokkannál, ha mindent is egyedül kéne csinálnod. Nekem az a véleményem, hogy mindenki vegye ki a saját részét a házimunkából, így egyikünk sem szakad bele.
2021. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb ha a pár mind két tagja csinálja a házimunkát. Több idő marad egymásra is és nem lesz az, hogy időhiány miatt elhidegülnek egymástól. De nem is értem, hogy hogy maradhatott meg ez "a nő dolga az összes házimunka" hozzáállás. Manapság a nő is dolgozik, sőt elvárt, ritka, hogy csak a férfi keresete elég legyen. A régi meg a modern elvárás nem fér meg egymás mellett úgy, hogy az hosszútávon ne vezessen eltávolodáshoz. Plusz egyébként vannak ilyen férfias házimunkák ilyenek, hogy szerelés, favágás, fűnyírás, de ezek ilyen ritka időszakos dolgok, ez alapján nem felosztani arányosan a ház körüli dolgokat, meg pl ha nincs/pici a kert, gázzal történik a fűtés, akkor ezek az időszakos dolgok kiesnek, mindennap meg nem kell szerelni. :P


Amúgy engem is csesztetnek, hogy a párom főz szinte mindig. Én is tudok, csak nem szeretek, ha rajtam múlik egyszerű ételek lesznek, ami felett nem kell állni készítés közben, nem macera, és akkor olyan nagy adagban, hogy több napra elég. A párom meg szakács, imád főzni, minél macerásabb, annál jobban élvezi, neki hobbi is a főzés. Kérdem én, ha én nem szeretek főzni, ő meg imád, ha teheti napi többször is csinálja hobbiból is, akkor mi a bánatnak főzzek én? Mire jó az, ha én főzök szinte minden változatosságot mellőzve, több napra előre? Semmire nem jó. Én nem örülök neki, hogy főzni kell, párom nem örül neki, mert akkor nem tudja csinálni a hobbiját, és még csak változatos se lesz a kaja. De legalább elmondhatom, hogy főztem, de jó... :D

2021. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!