Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illetlenség ha a vendégségben...

Illetlenség ha a vendégségben lévő rokont nem kínáljuk alkohollal?

Figyelt kérdés

A férjem más városban élő rokonai jönnek hozzánk, 1 éjszakát itt is alszanak. Nem mi hívtuk meg őket, ők kérdezték, hogy jöhetnek-e.

Mi a férjemmel nem tartunk itthon alkoholt, mert nem szoktunk inni.

Illetlenség, ha a rokonokat így fogadjuk, hogy nincs semmi alkohol és csak üdítővel, vízzel, kávéval és teával kínáljuk? Ők egyébként szoktak inni (természetesen nem alkoholisták).

Vacsorázni étteremben fogunk, nem otthon.

Ti a rokonok helyében rossz néven vennétek ezt a helyzetet?


2021. szept. 2. 23:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
14%
Mindjárt jön a kérdező, hogy én is így gondolom, de az anyósom...
2021. szept. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hiszen, mivel étterembe mentek, ott adott lesz a lehetőség, hogy ha akarnak, fogyasszanak alkoholt. Sokszor azt kívánom, bár több ilyen rokonom lenne nekem is! Örökké itatnának, holott nem bírja a gyomrom, fél pohár pezsgő után kidobnám a taccsot, és egyszerűen nem értik meg, hogy van ilyen, aki ennyire nem bírja.
2021. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is értem, hogy merült fel a kérdés, miért vennék rossz néven? Vagy eleve azt mondták, hogy azért akarnak ott aludni, hogy tudjanak inni, hogy ne kelljen hazavezetni?

Nálunk már helytálló lenne ez a kérdés, ugyanis majd olyan rokont várunk, akinek alkohol problémái vannak. Nálunk meg mindig van itthon ital és az illető nem is rest kérni, ha nem kínáljuk meg! Na ez esetben hogy kivitelezzem a következő ittalvós látogatást? Na ez tényleg egy kérdéses helyzet, de esetetekben ebben semmi gáz nincs, hogy nincs otthon pia.

2021. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában egy bontott üveg sütőrum van. Kivételes esetben veszünk sört a vendégeknek.

A másik oldal: Akárhányszor mentünk az anyósomhoz mindig megkínált finom házi-pálinkával (több, mint tíz évig minden alkalommal). Soha nem fogadtam el, aminel nagyon örült (elvárás volt, hogy a lánya férje ne legyen részeges).

Szerintem ez családi szokások kérdése. Van ahol teljesen természetes, hogy az érkezőt megkínáljuk, van ahol természetes, hogy ha alkoholt akarsz hozz magadnak

2021. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%
14# Honnan tudod, hogy finom volt a házi a pálinka, ha nem fogadtad el?:)
2021. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
96%
Anyós mondta
2021. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%
Oké:) csak vicceltem:)
2021. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván családtol függ.

Nálunk a vendégséghez hozzá szokott tartozni, hogy lecsúszik 1-1 sör, bor vagy pálinka.

Pálinka általában van a spájzban, ha nincs, akkor nincs.

Ha vendég jön, akkor szoktunk venni üdítőt, pár sört, 2 üveg bort, meg valami sós ragcsát.

Mivel nem romlandó, ha nem fogyna el, kibírja a következő pár vendegségig..

2021. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Sosem veszünk alkoholt a vendégeknek. Ez egy antialkoholista háztartás, mindenki tudja. Ha hoznak maguknak, nem bánom, ha megisszák, de én nem készülök semmi ilyesmivel, azt sem tudom, mi a menő, mi a finom.
2021. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki jön hozzánk, akkor én igyekszem olyannal megkínálni, amit szeret. Én sem tartok otthon semmi különöset, üdítőket sem igazán, mert általában vizet iszom. De ha jön valaki, akkor veszek olyanokat, amiket tudom, hogy szeret - akár üdítő, akár alkohol.
2021. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!