Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire kínos egyetemen vagy...

Mennyire kínos egyetemen vagy a közösségekben, ha megváltoztatom a vezetéknevem? Alapból gyerekkorom óta rossz az egész családomban mindenkivel a kapcsolat, de most még egy örökségből kis kitúrtak így végképp nincs már közöm hozzájuk.

Figyelt kérdés

Sajnos rossz családom van. Mindenki rosszban van kb mindenkivel. Az apai részről a nagyszüleim is csak egy unokájukkal foglalkoztak. Engem és tesómat is letojták magasról. Bár annyi jó volt ebben, hogy az elvesztésük annyira nem érintett meg.

Most viszont az apám balf.sága miatt is a nagyszülői ház szinte teljesen a keresztfiára lett íratva. Őt pedig próbálják kitúrni belőle és egyre világosabb, hogy nem hogy én és tesóm, de ő se sok mindent kap belőle. Ez pedig nálam az utolsó szög ebben a helyzetben, hogy végképp leszámoljak azzal, hogy papíron még ehhez a családhoz tartozom.


Van itt, aki változtatott már vezetéknevet?


2021. szept. 10. 18:27
1 2
 1/16 Thispain ***** válasza:
96%
Semennyire. Ha a családodat le tudod szarni, a közösségekben senkinek sem fog feltűnni (ha igen, elmondod, hogy nem akarsz a családoddal egy vezetéken lenni).
2021. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Én megváltoztattam a vezetéknevem, és senki nem szólt egy rossz szót sem.

Ha valaki megkérdezte miért, annyit mondtam hogy nekem így jobban tetszik, jobban kitudok teljesedni.

Változtass nyugodtan ha neked így könnyebb.

2021. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Az elsö hülyeséget ír, vezetéknevet is lehet változtatni, ázasság nélkül is.

Szerintem azonban fölösleges lenne emiatt nevet változtatni, elvégre nem csak a rokonokat hívják így, és attól, hogy esetleg más neved lenne, semmiféle változás a rokonság szempontjából.

Ha nem akarsz a családba tartozni, akkor ne találkozz velük, ne tartsd a kapcsolatot velük és kész.

Egy névváltoztatás elég sok mindent von maga után és egész életedben magyarázkodhatsz, mert az eddigi papírjaid továbbra is a régi nevedre érvényesek.

2021. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mivel egy emberre lett átjátszva minden, akinek szintén nem kellene örökölnie semmit így szerintem egyértelmű, hogy nem érzi az helyesnek akiket kiforgatnak a dologból. Na pont azért.
2021. szept. 10. 18:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a vezeték és keresztnevemet is megváltoztattam. Egyetemen problémás volt. Sok helyen nem írták át, rengetegszer kellett bemennem, beírnom..

A diplomát is 2x más névre adták ki.

Sztk-ban volt a legjobb. Leánykori névnek a régi név volt feltüntetve. Többször beírtam, bekültem a névváltoztazási dokumentumokat, új anyakönyvi kivonatot mindenhova, de nem írták át. Egyszer szakrendelésrekértem időpontot és megint problémáztak a név miatt. Rákérdeztem hogy miért van más név beírva mint ahogyan hívnak? Ennyi erővel azt us beírhatnák hogy Lakatos Buksi. Nah, rögtön ki tudták javítani.


Ismerősök, rokonok megtanulták a nevemet hamar. Könnyen átálltak.

2021. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem kínos, és nincs is senkinek semmi köze hozzá. Nekem egy évfolyamtársam változtatott vezetéknevet. Annyiban nem láttam értelmét, hogy bár könnyen megjegyeztem az új nevet, és soha nem vétettem el, mindig a régi nevén gondolok rá (pedig eltelt már vagy 25 év azóta). Persze, az új ismerőseidnél ez már nem játszik majd.
2021. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit 19.05-ös írt, nem egyedi eset. Nekem is voltak hasonló élményeim, ezért nem javasolnám senkinek a névváltoztatást. Nekem azért nem helyezték át a telefont költözéskor, mert azt hitték, meghaltam, és úgy tartottak nyilván. Ha megváltoztatod a neved, hasonló bosszúságokra számíthatsz.
2021. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Mondjuk még kivárok, de rossz nézni ami van.


Van ugye a ház. Na a fele a keresztfia nevén van a másik fele az övén. Viszont a tag nem engedi eladni és azzal hitegeti az amúgy nem épp Einstein apámat, hogy majd megveszi a felértékelt ár felén, ami alapból egy vicc. Viszont még ezt sem fizeti ki neki, hanem mindig az megy majd jövő héten, majd két hét múlva, majd ősszel megbeszélik.


Nem lepne meg, ha arra játszana, hogy előbb utóbb zuhanni fognak az ingatlan árak és, akkor aprópénzért kigolyózza szerencsétlent.

Ez a család rész amúgy képes rá, mert kb 10 éve egy gazdag vidéki rokont akartak kitúrni a nagyapám testvérének a házából. Vagyis ráakarták venni őket, hogy ők gazdagok (amúgy ezek is, most is egyiptomban vannak, de a kedves fiuknak a nagyszülői ház fele mellett lakást is adtak már) és nekik úgyse kell az a pár millió. Csak ugye ők annyira nem kopárok agyilag és nem hagyták nekik.


A családi kötelék meg egy olyan dolog, hogy jó lehet annak, akinek van.

2021. szept. 10. 19:34
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez senkit nem erdekel kerdezo, mar nem azert. Valtoztasd meg, de kulonosebb hatast nem fog kivaltani, max a rokonaid koreben, de veluk ugysem tervezed tartani a kapcsolatot, ha jol ertem.


Mondjuk az oroksegre jatszani picit morbid nekem. Oke-oke, sertve erzed magad, de az a nagy budos helyzet, hogy az nem a te penzed,tulajdonod, akar egy idegenre is irathatna az adott szemely, ha ugy tartja kedve.

2021. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme vezetéknevet változtatnod, mert láthatóan éjjel-nappal rajtuk rugózol akkor is.
2021. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!