Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csinálja ezt velem a...

Miért csinálja ezt velem a családom, miért hagyják, hogy én legyek a bűnbak?

Figyelt kérdés

Van egy családtagunk, aki egy ideje teljesen meg van zakkanva, anyagi gondjaik vannak a férjével. Hónapok óta mindenkibe módszeresen beleköt, a saját testvérével pl. olyan rondán beszélt, hogy rosszul lett és kórházba kellett szállítani. Mindenkinél kihúzta a gyufát. Belém is belém állt, ami után egy másik ronok jól leszúrta. Nem miattam, hanem a viselkedése miatt mindenkivel. (Gondolom mivel velem volt nagyon friss a vitája akkor), ő úgy vette, hogy az egész miattam van. Rám nyomta az egészet, én pedig mikor közöltem vele, hogy amúgy mindenkinek ki van vele a töke, továbbra is engem hibáztatott, hogy őt lecseszték. De azért utána mindenkihez oda ment bocsánatot kérni, kivéve engem. Azóta is én vagyok sázmára a bűnbak. Oké... ezt még le is tudnám nyelni. De a család többi tagjával nálam is rosszabbul viselkedett, mégis azóta megy a szereti-szereti, még azzal is, akit kórházba juttatott. Nekem nagyon rosszul esik, hogy a családtagok meg sem említették neki, hogy ugyan ne rajtam verje már le azt amit ő okozott. Egy szóval sem említették...

A szüleim és a tesóim mellettem állnak a helyzetben, nem is szólnak hozzá, de azért én szeretem a család többi tagját is, azt hittem, hogy valami támogatást azért kapok. miért teszik ezt velem?

L19


2021. okt. 28. 20:45
 1/6 anonim válasza:
85%

Meg kell tanulnod átlépni a férgeken.

Én az apámat már megöltem volna, ha hirtelen felindulásért nem kapnék semmit.

Sok mindent elvehetnek, de az önbecsülésedet soha, ha van!

2021. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
75%

Először is, csak egy kis kiegészítés: bárki, bárkivel beszélhet akármilyen módon, akár hirtelen felindulásból is, betegséget, kórházba kerülést nem szoktunk egy vitára fogni. Még ha van is alapja az egésznek, egyszerűen egy ember egészségét (vagy annak hiányát) nem tolunk át egy másik olyan emberre, akinek korábban nézeteltérése, vitája volt valakivel. Ez az xy miatt került kórházba yx érvelés tehát még ha esetleg igaz is, akkor sem illik és nem etikus.


Ugyanakkor teljesen igazad van, ha nem kér tőled bocsánatot, akkor a kötelezőn kívül (köszönés) nem kell beszélni vele többet. A szüleid és a testvéreid kitartanak melletted, ez bőven elég. A távolabbi rokonok már nem akarnak/nem érdekük/nincs kedvük belemenni ebbe a vitába a továbbiakban, kerülik a konfrontációt.


Mondjak durvábbat? Amikor én és anyukám összevesztünk apukámmal, egy ideig támogattuk egymást, majd anyukám egy idő után teljesen kibékült apámmal, mintha mi sem történt volna én pedig ott maradtam haragban a saját apámmal. Mindenki mindenkivel jópofizott, csak mi néztük egymásra megvetően :)) Azóta persze kibékültünk, de ez megmaradt: ha összeveszel valakivel, akkor csak magadra számíts! Nem tudhatod, hogy mások érdekből, akaratból vagy kedvtől függően ki mellé fognak állni egy vita során. Lehet pont a legjobb barátod fog az ellenségeddé válni, pedig eredetileg nem is vele vesztél össze... még akkor is ha igazad van.

2021. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
"A szüleim és a tesóim mellettem állnak" Akkor meg mi a bajod? Amig velük jol kijössz, nincs nagy gond.
2021. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Minek kell vele vitatkoznod? Gondolom a nagynénéd, semmi közös ügyetek nincs! A távoli rokonok azért pátyolgatják, mert kórházban van, ha elmúlik a baja újra fogja kezdeni.

Nem lenne egyszerűbb befogni a szád, becsukni az ajtót és a szüleidre hagyni, hogy lerendezzék?

2021. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük foglalkozni ez a legjobb megoldás.
2021. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gány embereken mit szeretsz?
2021. nov. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!