Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Férjem szerint nagyon gáz...

Férjem szerint nagyon gáz vagyok, hogy ilyen rosszul eshet.Szerintetek is?

Figyelt kérdés

A szituáció annyi lenne, hogy férjem tesója, sógoromék munkálatokban lesznek nemsoká. Férjem felajánlotta nekik, hogy elküldi édesapámat, aki kőműves, menjen oda segíteni.

Igazából én erről nem tudtam, de állítólag ketten ezt lebeszélték. Tudni illik, apukám sose mond nemet senkinek, úgyhogy gondolom férjem mesélt a tesójáék munkálatairól, aztán felajánlotta, hogy elmegy segíteni hozzájuk.


Ma eljöttek és férjem megint jószívvel ajánlgatta nekik apukámat, hogy majd elmegy hozzájuk és abban a pár órában besegít majd nekik. Sógorom mondja férjemnek, nem is nekem amúgy, hogy majd pálinkával tudnak apukámnak fizetni.


Hozzáteszem apukám amúgysem kért volna tőlük el pénzt, nekem viszont rosszul esett ez a mondat. Én alapvetően elvártam volna, hogy legalább olyan módon közöljék ezt felém, hogy pl.: "mivel tartozunk? pálinkával meghálaljuk apukádnak" vagy valami hasonló...

Jó nyílván nem ezen kéne lovagolnom, de azt hozzáteszem sógorommal amúgysem vagyok jóban, főleg azok után, hogy egy csomószor lehúzzák páromat, most is náluk van a másik a kocsink, adtunk nekik 4 doboz gyerekruhát ingyen, mindezekért semmit nem vártunk és nem is kapunk cserébe....pedig lenne miből a 30 milliós házuk mellett.

Kicsit megelégeltem, mert sose szóltam eddig semmit nekik.

Viszont azt nem tudom elengedni a fülem mellett, hogy a sógorom amikor összejöttünk a családomat is trágár módon a szájára vette, amikor azon ügyködött hogy elűzzön engem.. Ezekután a minimum lett volna, hogy normálisan megkérdezi, hogy mit vár apukám a segítségért cserébe?


Szerintetek én reagálom ezt túl?


Párom szerint nem kellene ebből gondot csinálnom...



2021. nov. 14. 18:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
94%

Jó, apukád most már megígérte, akkor segítsen. Én a helyedben elmagyaráznám neki, hogy nem kell mindenáron mindenkinek megfelelni és feláldoznia a szabadidejét, illetve a szaktudását ingyen. Arról nem is beszélve, hogy ez a pálinkával fizetés nekem baromi megalázó lenne, mintha apuka világi alkoholista lenne, akinek a pálinka a mindene.


Ha azt mondaná, hogy főzünk neki valami finomat stb, és utána ajándékba adnak egy jóféle pálinkát, akkor úgy még talán oké, de a körítés sem mindegy mellé.


A párod családját meg mifelénk élősködőknek hívják, szóval valahol meg kell húzni a határt, pláne ha nem oda-vissza megy a dolog.

2021. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk én biztosan nem dolgoznék fél napot (meg még majd további fél napokat) "pálinkáért" cserébe.


Kiszámolnám az óradíjat, kicsit elengednék belőle, de ha nem fizetik meg, így jártak.

2021. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Általában ezek a pár órás munkák szoktak lenni azok, ahol a helyszínen kiderül, hogy sokkal macerásabb dologról van szó.

Beszélj apuddal, hogy legközelebb ilyen van, akkor inkább ne vállalja el, a másik, hogy a férjeddel is le kell játszanod, hogy ne ajánljon fel mindenfélét a hátad mögött, főleg nem a szüleid segítségét/szabadidejét, főleg nem "ingyen". jó persze a másik oldalon se egyszerű pénzt kérni, mert hát mégis családban marad. Nálunk ez úgy működik, hogy pénzt itt se fogad el senki, inkább összeállítunk egy nagyobb értékű ajándékcsomagot vagy vásárlási utalványt adunk.

2021. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Igazából problémám az, hogy a férjem nem látja azt, hogy én miért gondolom ilyen bunkónak ezt a suttyó módon hozzánk vágott kifejezést. "Pálinkával tudok fizetni"

Nem kértünk fizetséget amúgysem, de egy "mivel tartozunk" Pálinka elég lenne?"sokkal kedvesebb lett volna. Ezt én meg is mondtam kedves sógornak...

Ami idegesít,hogy szerinte ezzel minden oké, bolhából csinálok elefántot.

2021. nov. 15. 14:05
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én leültetném apukámat és elmondanám, hogy nem kötelessége a valakinek a valakijének minden áron igent mondania, pláne nem természetben fizetésre.

Na meg a házasságomon is erősen elgondolkodnék.

2021. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
82%

Apáddal kellene megbeszélnie a sógorodnak hogy akkor mint hogy, tud e menni...


Te mondhatod, hogy ne ajánlgassa az apósa munkáját másnak akárki az!


Anyósom csinálja ezt a férjemmel! A férjem meg: jaj nem kérek tőle pénzt mert az anyjának az ismerőse. Mondom na most álljon meg a menet... a sokadik után elismételtem neki, hogy az illető az anyádnak fogja viszonozni a segítséget nem neked! S ha már ott tartunk, ennyi erővel haza is jöhetsz és otthon is csinálhatod a tenni valókat! Nem vadidegeneknek segíteni, akik aztan az anyját segitik meg! Az anyja is rafinalt ezért! Meg így akar villogni hogy milyen fajin okos ügyes gyereket nevelt fel, vagyis ez nem a férjem tehetségéről szól igazából... Mert amúgy ért nagyon a szakmájához, de anyós nem emiatt ajánlgatja. Férjem meg úgy segít szoknak mintha az anyjának tenne szívességet. Kiakasztanak ezzel és már veszekszem ezért ha úgy van. Azok nem a mi barátaink... nekünk teljesen ismeretlen emberek.

2021. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!