Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az idő tényleg segít elfogadni...

Az idő tényleg segít elfogadni, hogy karácsonykor bizonyos családtagok már nincsenek velünk?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt 10 év során több családtagomat is elvesztettem, nagyszülőket, nagynéniket, nagybácsikat. Volt aki betegségben, mások a koruk miatt húnytak el. 27 éves vagyok, összesen az unokatesóim, bátyám és szüleim maradtak, akiket nagyon szeretek. De ilyenkor karácsony közeledtével mindig elszomorít a gondolat, hogy bizonyos családtagok már nem lesznek ott a karácsoni asztalnál. Fel lehet valahogy dolgozni ezt a fájdalmat?

2021. nov. 22. 00:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Az idö biztosan segít valamennyit, de teljesen nem.
2021. nov. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló cipőben járok, mint te. Nekem alapjáraton sem volt nagy családom, de 2010 és 2015 között mindenkim elveszítettem. 30 éves vagyok és már csak anyukám él.

Ma pont elsírtam magam egy Karácsonyos reklámon, mert eszembe jutottak a régi együtt töltött ünnepek. Sosem lesz már ugyanolyan, nem is igazán tartom már a Karácsonyt. Hiszen minek?

Ha egyszer lesz saját családod, gyerekeid talán könnyebb lesz majd.

2021. nov. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Szüleim még ott vannak szerencsére. Ha ők nem lennének, nem tudom mihez kezdenék. Haza sem utaznék.
2021. nov. 22. 01:20
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Most majdnem elsírtam magam, Nagyon legangoló amit írtál, de tudom miről beszélsz.

Az elmúlt két évben, két közeli hozzátartotómat veszítettem el, akikkel közel is álltunk egymáshoz.

Minden ünnepen ezt érzem, de most már társul mellé egy félelem is, hogy a szüleimmel is ki tudja, melyik az utolsó karácsony. Nagyon fájdalmas. Nem tudom mi történt, mert tavasszal, nyáron szinte semmi, azt hittem feldolgoztam.

De egy hónapja egyszer csak belém hasított, és azóta is le-le dönt a lábamról ez az érzés.

2021. nov. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Aterzem.. Bennem is megvan ez a felelem. Mindig megkerdezem anyukamat, hogy akivel egy kocsiba ul, mennyire tud vezetni pl. Vagy mindig remenyledem benne, hogy apukam is ugy ul volan moge h eleget aludtt elotte. Szornyu ez a felelem, plane most, a Covid-jarvany idejen. Egy korombeli ismerosom pl a Covidban vesztette el az edesapjat. Neki meg fajdalmasabb lehet most.
2021. nov. 22. 01:37
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
<3
2021. nov. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
55%
Ez az élet rendje
2021. nov. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%
Az első szomorú karácsonyunk lesz, nyáron hunyt el apukám, tragikus körülmények között, váratlanul. :(
2021. nov. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is ez lesz a második Karácsony, amit egyedül fogok tölteni. 11 év alatt elhunytak a szüleim, nagyszüleim.

Sajnos, mindnyájan megszenvedték a halált! 29 éves vagyok. Nem ez az élet rendje, hogy ennyi idősen már nem él senkim...

Szerencsére, két testvérem van. De, a szüleim elvesztését így is képtelen vagyok feldolgozni... Nehezen viselem a Karácsonyt! Meg az új év kezdete is borzalmas... Nem jó így élni... Semmi értelme...

Szeresd a szüleidet, amit élnek! Párodból lehet akármennyi, de szüleidből sosem lesz több!

2021. nov. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem mindenkinek, tudom, mit jelent. Már én sem tartom a karácsonyt, mert nincs kiért. Az idő segít valamennyit, de a veszteség érzése soha nem múlik el teljesen.

N

2021. nov. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!