Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az idő tényleg segít elfogadni...

Az idő tényleg segít elfogadni, hogy karácsonykor bizonyos családtagok már nincsenek velünk?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt 10 év során több családtagomat is elvesztettem, nagyszülőket, nagynéniket, nagybácsikat. Volt aki betegségben, mások a koruk miatt húnytak el. 27 éves vagyok, összesen az unokatesóim, bátyám és szüleim maradtak, akiket nagyon szeretek. De ilyenkor karácsony közeledtével mindig elszomorít a gondolat, hogy bizonyos családtagok már nem lesznek ott a karácsoni asztalnál. Fel lehet valahogy dolgozni ezt a fájdalmat?

2021. nov. 22. 00:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást mindenkinek! 🤍 Én is elveszítettem néhány családtagot, a fájdalom tompul, de mindig marad bennem hiányérzet karácsonykor. Viszont ez lesz az első karácsonyom a kisfiammal, úgyhogy különlegesnek ígérkezik az ünnep.
2021. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen fel lehet dolgozni. Sajnos ilyen az élet , ez a rendje. Annak talán könnyebb feldolgoznia akinek saját családja van. Kisebb gyerekek..

Mamám is megünnepelte mindig a karácsonyt. A mini műfájával. Pedig szinte mindenkit túlélt. Testvéreit, szüleit, nagynénémet/aki a lánya volt/. Mint az elején írtam, sajnos ez a rendje. Ha nem mi halunk meg ideje korán , akkor lassan a szeretteink elmúlásával kell szembesülnünk.

2021. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%
Édesanyám 18 éves koromban elhunyt. Édesapám "új" családja kibírhatatlan. Azóta egy karácsony sem karácsony. Pedig én imádom a karácsonyt, feldíszíteni a lakást, illatos gyertyák, narancshéj szárítás, hangulatos fények, zenék, mézeskalács, ajándékcsomagolás, a szeretteinkkel lenni ésatöbbi. Párom családja hatalmas, sok nagynéni, nagybácsi van. Velük egy kicsit újra megtudom élni a karácsonyi pillanatokat, de persze nem olyan, mint régen.
2021. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Segít, de azért hiányoznak és szomorú...
2021. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
69%

9 és 13


Hány évesek voltak?

2021. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segít... majd. Sokára.
2021. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma olvastam Gyarmati Fannitól, hogy "Egyszer mindenki összetörik belül így, és nem lehet többé összeforrasztani?", milyen igaz és találó.
2021. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele abba, hogy amikor még együtt voltatok Karácsonykor akkor a nagyszüleid már biztosan elvesztették a szüleiket, nagyszüleiket, mégis örülni tudtak a Karácsonynak. Nem azon szomorkodtak, hogy ki nincs már ott, hanem annak örültek, aki ott van. Az első Karácsony valakinek a halála után mindig nehéz, de utána könnyebb lesz.
2021. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Emlekszem 2 eve volt pokoli nehez. Amikot elvesztettem a masodik nagymamamat is. Fura volt h elmaradt a keszulodes, fadiszites nala. Nem voltunk a karacaobyi vasarban, ajandekot venni, na meg sutni főzni. Tavaly valamivel egyszerubbvolt, de a hianya megmaradt,hogy pl 26an nem voltunk sehol, pedig elotte evtizedeken at hozza jartunk at unnepelni.
2021. nov. 22. 16:13
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 éve volt nagyon rossz. Az volt az első karácsony a férjem nélkül, akit abban az évben vesztettem el. Csak ültem otthon bezárkózva, és sírtam.
2021. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!