Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az idő tényleg segít elfogadni...

Az idő tényleg segít elfogadni, hogy karácsonykor bizonyos családtagok már nincsenek velünk?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt 10 év során több családtagomat is elvesztettem, nagyszülőket, nagynéniket, nagybácsikat. Volt aki betegségben, mások a koruk miatt húnytak el. 27 éves vagyok, összesen az unokatesóim, bátyám és szüleim maradtak, akiket nagyon szeretek. De ilyenkor karácsony közeledtével mindig elszomorít a gondolat, hogy bizonyos családtagok már nem lesznek ott a karácsoni asztalnál. Fel lehet valahogy dolgozni ezt a fájdalmat?

2021. nov. 22. 00:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekemet és az apukámat vesztettem el karácsony előtt ugyanabban az évben. Sose fogom elfelejteni őket vagy túl tenni magam a dolgon de az ünnepnapok (szülinap, névnap, mindenszentek, karácsony) a legnehezebbek. Szerencsére van kiért kitartanom és boldognak lennem de semmi nem ugyanolyan már.
2021. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Kepzeljetek.. Nekunk 2 eve az a szenteste elotti programunk (24-e delutan), hogy kimegyunk a temetobe, viszunk mecsest a nagyszuleink sirjara. Igy kicsit ugy erezzuk, hogy koztunk vannak, noha mar nem ulnek korenk az unnepi asztalnal.
2021. nov. 22. 23:09
 23/34 anonim ***** válasza:
93%
mi huszonnegyedikén délelőtt viszünk díszt a nagyszülők sírjára... életükben az ő házukban ünnepeltünk mindig, talán egyetlen karácsonyt töltöttünk utána magunk között, kétszülő-kétgyerek négyesben, azóta minden karácsonyi vacsorán legalább két plusz meghívottunk van az "árva" ismerőseink közül (elvált szülők, ahol a másiknál vannak a gyerekek, egyetemisták, akiknek nincs pénzük hazamenni, idős szomszédok, stb), aki amúgy egyedül lenne szenteste. ha befordulsz magadba, és csak bámulod az üres széket, amin egykor egy szeretted ült, nem lesz jobb, tetszik-nemtetszik, az élet velejárója a halál, és tovább kell lépni. felszabadult két szék az asztalnál, az pont két magányos ember életének könnyebbé tétele. szerintem az elhunyt szeretteink se akarnák, hogy elveszítsük az életörömünket az ő távozásuk miatt, ellenben nagyon büszke lenne a nagymama, hogy igyekszünk jó emberek lenni és osztozni a szerencsénken másokkal.
2021. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Én az apai nagymamámmal vártam mindig igazán a karácsonyt, magáról a karácsony szóról is leginkább rá asszociálok. Tavaly szeptemberben ment el, nincs nagyon karácsonyi hangulatom. Sosem volt nagy családunk, túlzottan nem is állunk közel egymáshoz (sok veszekedés) de mama óta valahogy... üres vagyok. Minden mosoly, minden bizonyítás, hogy jól vagyok olyan hamis. Mintha meg kellene magam játszanom... Igazából ő állt hozzám toronymagasan a legközelebb, nem is csak egy nagymama volt, hanem egy lelki társ. Nem érdekel, mi az élet rendje, ez egy üres közhely csak, senkit sem vigasztal. Még csak nem is a szomorúságot érzem leginkább, hanem egy furcsa és egyenesen ijesztő kiüresedést...
2021. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled is utolso. Az en apai nagymamam hozzam is nagyon kozel allt. 11 eve ment el, amikor 16 eves voltam. Hetekig iskolaba se mentem utana. Karacsony utan kereken 10 nappal hunyt el, de boldog vagyok, hogy az utolso karacsonyat meg velunk, a szerettei kozott tolthette. Azota sajnos az osszes nagyszulom, es a nagymamam lanya vagyis a nagynenim is elhunyt.
2021. nov. 26. 16:01
 26/34 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom Kérdező, valóban igen nehéz kereszt ez! :( Teljesen sajnos sosem lehet feldolgozni...
2021. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 23-as! Csodás, amit tesztek! 🤍🤍🤍 Sok-sok ilyen gondolkodású embert, mint te. :)
2021. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
23-as valóban nagyon meghatót írt, nem is tudom elképzelni, miért pontozta le valaki...
2021. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

27, 28, köszi, aranyosak vagytok :D

(amúgy mert valszeg nem tetszik valakinek, hogy egy "idegen" befoglalta a nagymama székét -nagycsaládban se örül mindenki tőle-, de mi az istent csináljon egy ember egy üres székkel, azonkívül, hogy ráültet valakit?!)

2021. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Szomorú, aki így gondolkodik... Senki nem foglal el semmit, egyszerűen jó emberek vagytok, igazi emberséges viselkedéssel, és ti átérzitek, miről is szól igazán a karácsony. Biztos vagyok benne, hogy a nagymamátok büszke lenne rátok, remek embereket nevelt fel, és bár több ilyen ember lenne, mint ti!
2021. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!