Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nekünk nem akar összejönni a...

Nekünk nem akar összejönni a baba, most pedig megtudtuk, hogy...?

Figyelt kérdés

Férjemmel már jó ideje rajta vagyunk a babaprojekten, de csak nem akar összejönni, ami már lassan kezd felemészteni, elkeseredett és feszült vagyok. Van viszont egy öcsém, aki már évek óta házas és ők meg egyáltalán nem akarnak gyereket, soha, semmikor. Mikor megkérdeztem miért tiltakoznak ennyire, akkor válasznak azt kaptam, hogy csak mert, miért kéne okokat soroljanak. De aztán kiderült, hogy elvileg idegesítik őket, szerintük rengeteg lemondással, idegeskedéssel meg pénzzel jár, amire kicsit sem vágynak.. Hát ezen a téren nagyon nem értünk egyet, de mindegy, úgy voltam vele jó, ők tudják.


Azonban nem rég megtudtam, hogy sógornőmnek mostanság abortusza volt. Tudom, hogy nem szép dolog, hogy elolvastam, de öcsém hazafele menet beszaladt hozzánk valamiért, a telefonját viszont a konyhapulton felejtette. Nem sokkal később jött egy üzenete sógornőmtől, hogy előbb volt WC-n és kicsit vérzett, de nem fáj semmije meg neten azt írják abortusz után ez elvileg normális. Hát itt sajnos-nem sajnos de elszakadt bennem a cérna, hogy mi mindent megtennénk egy gyerekért, ők meg csak úgy eldobják. Nem tudtam mit csináljak, szóbahozzam-e majd öcsémnek, hogy tudom. Férjem mondta, hogy ne, ez az ő dolguk, nyilván fájó, de hagyjam. Itt még megfogadtam a tanácsát, viszont a következő találkánál nem tudtam ugyanúgy viselkedni, kiült az arcomra a dolog, öcsém meg rákérdezett, hogy valami baj van? És itt kiborult belőlem minden, mondtam hogy láttam az üzenetet és tudok az abortuszról, értem hogy az ő életük, de azt nem értem, hogy viselkedhetnek úgy, mintha mi sem történt volna stb.

Na ezután elszabadult a “pokol”, hogy első körben mit képzelek magamról, hogy elolvasom az üzeneteit, másodszorra pedig baromira semmi közöm a magánéletükhöz és semmi jogom felháborodottnak lenni, amiért nem tartottak meg egy nem kívánt terhességet. Mindkettőjük nagyon csúnyán kiosztott, mindent a fejemhez vágtak. A végén még közölték, hogy foglalkozzak magunkkal, majd elmentek haza. Azóta nem beszéltünk, de tudom, hogy baromira pikkelnek rám.


Férjem szerint nekem kéne elnézést kérni, ő szólt, hogy ebbe ne ártsam bele magam, mégsem hallgattam rá. Úgy érzem ő sem ért meg, nyilván nem az én dolgom, de ha valaki, akkor ő tudja, hogy min megyek/megyünk keresztül, amiért nem jön össze a baba, más meg vígan abortuszra járkál.

Szerintetek is nekem kéne bocsánatot kérnem tőlük? Ők is elég csúnyán letámadtak, minimális empátia nem volt bennük atekintetben, hogy belőlem is végső elkeseredettségemben jött ez így ki, mert régóta küzdünk gyerekért, amit ők is tudnak.


2022. jan. 16. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/128 anonim ***** válasza:
85%

Én abortuszellenes vagyok, de szerintem tényleg jobb lenne, ha bocsánatot kérnél.

Vannak sajnos ilyen emberek is, akikről ez csak úgy lepereg.

Kérj bocsánatot ès többet ne hozzátok fel a témát.

2022. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/128 anonim ***** válasza:
98%

A férjednek és az öcsédnek van igaza. Magánügy. Nem illik más üzeneteit elolvasni. Nem tudod, hogy ők ezt hogy élik meg.

Nem körülötted forog a világ.

2022. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/128 anonim ***** válasza:
97%

Igazuk van, mi kozod van hozza? Az o hibajuk hogy nem esel teherbe? Nem.

Tudod 2 fele nő letezik,aki barmit megtenne egy gyerekert, es aki barmit megtenne, hogy ne legyen. Nem mindenki vagyik gyerekre, fogadd el.

2022. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/128 anonim ***** válasza:
100%

Más sem jár vígan abortuszra.


Te meg jobban tetted volna ha hallgatsz a ferjedre

2022. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/128 anonim ***** válasza:
98%

Semmi közöd hozzá. Abortuszra járkálni meg nem vígsan szokás. Nem tudod ők ezt hogy élték meg. Attól hogy valaki nem akar gyereket még megviselheti egy veteteés.

Igazuk van! A magad dolgával foglalkozz! Mégis mit szerettél volna ezzel elérni?


Ezt úgy írom hogy átérzem a problémádat. Én is nagyon szeretnék már gyereket és végtelen düh van bennem, amikor nagyhasú kismamákat látok a terhesgondozó előtt cigarettázni.

2022. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/128 anonim ***** válasza:
98%

"mi mindent megtennénk egy gyerekért, ők meg csak úgy eldobják. Nem tudtam mit csináljak, szóbahozzam-e majd öcsémnek, hogy tudom. "

Mi közöd van neked hozzá? Talán te nevelnéd fel a gyereküket vagy mi? Hogy jössz te ahhoz, hogy egy másik nő teste, élete felett rendelkezz? Mit képzelsz te magadról?

Sajnálatos hogy neked nem jön össze a gyerek, de erről nem a testvéredék tehetnek. Ha ők nem akarnak gyereket, akkor nem kötelesek vállalni.

A nemzőképes nők nem inkubátorok a steril nők számára.

Ritka pofátlan, bunkó egy ember vagy.

2022. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/128 anonim ***** válasza:
20%

Ha öcsédék nem akarnak gyereket, akkor használjanak kotont legalább... Amellett művészet teherbe esni... Viszont az abortusz is olyan téma, amit nemigen hoz fel az ember családon belül sem, így az ő reakciójuk is érthető az üzenet miatt, úgyhogy emiatt tényleg bocsánatot kellene kérned.


Valahol Téged is megértelek, hogy frusztrál, hogy nekik ilyen könnyen jött, erre képesek abortálni, de most jobb lett volna, hogy ha világra erőszakolják azt a szegény ördögöt, aki meg se akart születni? Ha át is vállaltad volna a nevelését abortusz helyett, szerinted mekkora törés lett volna neki megtudnia, hogy az anyja igazából a nagynénje és akit a nagybátyjának hív, az meg az apja, akinek meg nem kellett?


Én azt gondolom, próbáljatok ne rágörcsölni a dolgokra és nagy eséllyel akkor a teherbe esés is jön magától. Esetleg lehet valami olyan tényező, ami hátráltat egy teherbe esést, pl. tartós stressz?

2022. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/128 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, kérj bocsánatot. Az egy dolog, hogy te mit szeretnél, de ők nem te vagy, nem a te életed, hanem az övék. Prosztó parasztság más üzeneteibe beleolvasni és utána még van bőr a képeden beolvasni nekik. Gondold már végig. Változtass a hozzáállásodon, és a viselkedéseden, mert el fogod magad körül marni az embereket. Te szereted a minden lében kanál, mindenki életében turkáló és kémkedő embereket, akik kelletlenül osztják az észt, mert ők tudják mi a tuti, a többiek meglátása pedig sz.r? Én ezért se rakom le a telefonomat sehol pl, meg lefordítom, ha kiteszem az asztalra... nekem nem hiányzik az, hogy 2 sor elolvasása után következtetések alapján bárki megítéljen, pletykáljon rólam, vagy ossza az észt.
2022. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/128 anonim ***** válasza:
93%

Abortusz ellenes vagyok, semmilyen esetben se tartom elfogadhatónak... de ettől függetlenül, hidd el, hogy ő se olyan "vígan járkál abortuszra". Mennyivel lett volna jobb neked, ha nem veteti el? Semmennyivel... szerintem is neked kéne bocsánatot kérni, olyan dologba ártottad bele magad, amihez aztán marhára nincs közöd, igaza van a férjednek.

Szurkolok, hogy összejöjjön a baba, sajnálom a helyzetedet, el tudom képzelni, hogy nehéz... de ezt akkor se kellett volna, bocsánatot kell kérned tőlük.

2022. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/128 anonim ***** válasza:
100%
Férjednek van igaza. TE (és a férjed) akarsz (akartok) gyereket, nem a testvéred és a párja! Mi jogon akadsz ki azon, hogy más hogyan éli az életét? Mert neked még nem jött össze? És? Ez rögtön hatalmat ad neked, hogy kritizáld más életét, választását? Vagy az jobb lenne, hogy kihordja a nő a gyereket, aztán évekkel később a gyerek és a szülők is idegroncsok lesznek, mert a szülők nem akarták, mégis lett? Az talán jobb? Van akinek nem a szülőség a minden. Ők ilyenek. Talán később változnak, talán nem. Addig senki ne vállaljon gyereket, amíg nincs rá kész.
2022. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!