Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most miért vannak kiakadva a...

Most miért vannak kiakadva a nagybátyámra?

Figyelt kérdés

Röviden a sztori:

A nagybátyámmal(apa testvére) nagyon jó a kapcsolatom, sokszor átmegyek hozzá, ő ritkábban jön nálunk. 45 éves, viszont nincsen családja, egyedül él, ezért örül neki, ha legalább én átmegyek.

Legtöbbször általába gépezünk vagy segítek neki a házimunkában ha van annyi időm, illetve néha eljön velem vásárolni.

Viszont szüleim fullra azt hiszik, hogy belém van esve, mert szerintük “fogdos”(egyszer megfogta a hajamat előttük, és egyszer viccből megfogta a kezem)

Illetve egyszer volt olyan, hogy lekéstem az utolsó buszt, és nála kellett aludnom(egy szobában, de külön ágyon)

Ezekből a szüleim teljesen azt hiszik, hogy valami “rosszat” akar velem csinálni, és azt mondták, hogy kedden elfognak vele beszélgetni, illetve egyedül nem mehetek oda.

Szerintetek jogosan csinálják ezt?

L


2022. jan. 23. 19:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%

23-ra:

Tiltsd le őket, utána a tőle (tőlük) érkező privát üzeneteket nem is kézbesíti neked a rendszer.


Esetleg, ha van kedved, kedd este írd meg, hogyan alakultak a dolgok.

#12. vagyok.

2022. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Van pár dolog, amit nem értek. Egyrészt ha az apuka testvéréről van szó, akkor az apukának nem kellene legalább annyira ismernie a saját testvérét, hogy tudja hogy nem egy perverz?

Illetve a gyerek-szülő közötti bizalom hol van? Ha akart volna a nagybáty valamit, akkor kihasználhatta volna az alkalmat, mégsem tette.

A szülő ennyire nem bízik a saját gyerekében, hogy a saját testvérétől is meg kell óvni?

Itt most vagy volt valami múltbeli esemény, amire alapozva van a “vád”, vagy a szülő ennyire nem képes megbíznia a saját gyerekében.

Illetve még amire tudok gondolni, hogy nem tudom mennyire bizalmas a “kapcsolat” de nem lehet, hogy a szülőknek az a problémája, hogy a kérdező sokkal jobban megbízik a nagybátyában, mint a saját szüleiben, ami zavarja őket?

2022. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

#24

Ezt írtam valamelyik kommentben is, hogy a saját testvérét csak ismeri annyira, hogy tudja, milyen.


‘nem tudom mennyire bizalmas a “kapcsolat”‘

Talán közepes, sokszor nem érdeklik őket, amit mondok, de egyébként a legtöbb dolgot megbeszéljük…


Közben megkérdeztem, holnap mit fognak vele beszélni, azt mondták, hogy rákérdeznek az egyik munkatársánál, hogy nem-e mondott valamit rólam nekik, meg hogy nem-e vettek észre valami furcsát.


Mint mondtam, a szüleim nem nagyon beszélnek vele, talán 1-2 havonta 1x, nem tudom miért, szerintük nincs idejük.

2022. jan. 24. 21:38
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
26: Mondjuk az szemétség hogy a munkatársánál kérdezősködnek felőle. Így terjednek a becsmérlő pletykák. Teljesen lejárathatják a nagybátyádat egy olyan dolog miatt amit el sem követett.
2022. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Beszéltek vele, de ő azt mondta, hogy “hagyják békén a hülyeségükkel” és elküldte őket.

Aztán amikor legközelebb mentem hozzá, megkérdezte, hogy miért kérdezősködtek róla. Leültünk beszélgetni, és azt mondta, hogy “lehet egy picikét megtetszettem neki, de elhesegette ezeket a gondolatokat”

A szüleimnek ezt nem mondtam még el, teljesen összezavarodtam

Nem tudom mi lenne a helyes, elmondjam, vagy felejtsem el ezt az egészet, de én nem gondoltam volna róla.

2022. jan. 28. 23:16
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
28: Nem értem teljesen mert értetlenül fogalmaztad meg. Letudod írni kicsit részletesebben hogy mi volt?
2022. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit elmondani a szüleidnek. A nagybátyád mindig korrektül viselkedett veled. Ez a lényeg.
2022. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#30

Mondták már hogy undorító vagy?


#28

Megpróbálom érthetőbben.

A szüleim legyenek x, a nagybátyám pedig y


Tehát x-ék elmentek y-hoz és gondolom alaposan kifaggatták(legalábbis megpróbálták), de y elküldte őket.

Rá egy nappal mentem y-hoz, aki megkérdzte, hogy miért kérdezősködtek. Elkezdtünk beszélgetni, és kb a közepe felé elmondta, hogy egy picit megtetszettem neki, de próbálja ezt elfelejteni.

X-éknek még nem mondtam el, mert én sem értem az egészet.

És nem tudom, hogy elmondjam e x-éknek, vagy felejtsem el amit y mondott?

2022. jan. 28. 23:28
 29/35 anonim ***** válasza:
97%

32: Köszi hogy leírtad. Sajnos az agyam már nem fog este.

Ha jól értem akkor mondott egy kellemetlen megjegyzést a te irányodba.

És te hogy érezted. Játékos volt, vagy netán kínos volt a mondata?

Mindenesetre szerintem egy nagybácsi ilyet nem mondhat az unokahúgának.

Te vagy 14 ő meg 45. Neki tudni kellene hogy mit szabadna és mit nem szabadna mondania

2022. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
95%

34: Sajnálom hogy így alakult tényleg. Elvesztettél egy jóbarátot.

Mármint a valóságban nem teljesen volt az de gondolom még így is fáj neked a dolog.

A nagybácsid gondterhelt ember. Kellene neki is kis egyedüllét hogy átgondoljon dolgokat.

Az is gondolom hogy segítene ha lenne egy rendes barátnője és akkor nem lenne ilyen lüke.

Nem hiszem hogy ez pedofilia egyszerűen csak magányos hülye szegény aki nem kapott sok női figyelmet és te adtál neki figyelmet ami miatt lehet hogy kialakultak benne gyengéd érzések. Gondolom hogy emiatt ő is szégyent érez. Ez nem kifogás persze, csak egy lehetséges magyarázat a miértekre.

Mindenesetre tartom magamat az előző kommentemhez (33). Vannak dolgok amiket nem mondunk illetve kezeltetjük a problémáinkat.

2022. jan. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!