Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fiatal párok, hogyan telik...

Fiatal párok, hogyan telik egy hazalátogatós hétvégétek?

Figyelt kérdés

Mi minden 2. vagy 3. hétvégén megyünk a szülővárosunkba. Gyerekünk még nincs.

Kettőnknek együtt összesen két szülői házhoz és három nagyszülői házhoz kellene eljutnunk egy ilyen hétvégén.

Ha csak a szülőkhöz megyünk, akkor a nagyszülők hívnak telefonon, hogy hát hallották, hogy voltunk otthon, miért nem ugrottunk be egy pár percre, hiszen az semmiből nem tart.

Bármennyire is szeretnénk, nem tudunk mind az 5 helyre mindig eljutni. Az a pár perc nem pár perc, ha át kell autóznod az egész városon oda és vissza is, és így ráadásul mindenhol csak egy kis időt töltünk, nincs idő semmi tartalmasra.

A másik, hogy mindig pakolni akarnak nekünk kaját mindenhol. Nem akarok panaszkodni, örülök természetesen, hogy jó szívvel adják, de sok idő megy el másfél bőröndnyi étel pakolászásával: hűtőbe berakni, amit szombaton adnak, mert csak vasárnap fogunk a szüleimtől hazaindulni. Vasárnap délután a 4-5 helyről összegyűjtött kaját bőröndbe rakni, hazaérve kipakolni, figyelni, hogy semmi ne romoljon meg a hét során, ez idővel elég fárasztó.


Az egész hétvégénk ilyenkor egy nagy rohanás és ráadásul még gyerek sincs, mint mondtam. Mi lesz később?


Ti hogy oldjátok meg ezeket a dolgokat?

Köszönöm!


2022. febr. 20. 18:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi nem jártunk ilyen gyakran, de akkor arra volt szánva a hétvége. Milyen messze laktok? Ebéd itt, kávé ott, vacsora amott, majd lefagyasztjátok a kaját. Ha már a kaja a gond, hogy sok van.
2022. febr. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Mi már munka mellett kerültünk össze. Korábban úgy oldottuk meg, hogy minden második hétvégén felváltva látogattuk a szülőket, pl a hónap második hétvégéjén az enyémet, a negyediken az övét. A szabad hétvégén utaztunk, kirándultunk. Gyerekek érkezése óta hol mi megyünk, hol ők jönnek hozzánk, mert volt olyan látogatás, ami meg kellett szakítani. Akkor az 1 éves miatt az ebéd közepén haza kellett indulnunk. Ha viszont otthon van, megnyugszik a szobájában és tovább tudunk együtt lenni.
2022. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi minden 2. vagy 3. hétvégén megyünk a szülővárosunkba - nem mennék minden 2. hétvégén. Kizárt, meg a nagy szrt.


Exeméknél volt ez a módi, én meg hülyét kaptam már tőle, hogy minden második hétvégénken bájologhatok az anyjáékkal, mert nem képes leszakadni róluk 31 évesen sem.


Akkor megfogadtam, hogy én még egyszer nem leszek együtt ilyen emberrel, mert ez nem normális. Hétvégén nyugiban akarok lenni, nem családlátogatósdit játszani, meg feszengeni (főleg, hogy kb enni sem tudtam, mert jaj, lisztesen sütöttem a husit, de attól nem lesz bajod). Nem???

2022. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
96%
Túl gyakran jártok, ennyi az egész, el kéne vágni a köldökzsinórt. Bőven elég 5-6 hetente menni és akkor letudni az összes kötelező kört, így legalább marad elég hétvégétek a saját életetekre.
2022. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Párom szülei is 250 km-re vannak, 1 napra nem megyünk, ilyenkor általában 2-t ott alszunk, így belefér a 2 nagyszülő meglátogatása és ilyenkor nyilván a szüleinél vagyunk. Egyik nagyi fél a covidtól, hozzá nem megyünk be, csak 20 percet beszélünk 2 méterről. Másik nagyszülő nem sértődik meg, ha csak fél órára egy sütire/teára ugrunk be. De olyan is van, hogy déltől vacsoráig ott vagyunk. De nem 2-3 hetente megyünk, hanem kb. 2 havonta. Én szüleim pedig a városban élnek, oda könnyebb átugrani egy vacsira pár hetente. :)
2022. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!