Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől különélők, ha...

Szülőktől különélők, ha hazalátogattok, mennyire testálják rátok a feladatokat?

Figyelt kérdés

A barátommal a szüleinktől távolabbi városban élünk, mi Budapesten, ők vidéken.

Havonta 2 hétvégét vagyunk itthon, a maradék kettőnél pedig az ő szüleihez megyünk az egyiken, a másikon az enyémekhez.


Az a gondom, hogy amikor hozzájuk megyünk, kb éppen hogy nem kapjuk ágyba a reggelit. Mindig kedveskednek a szülei valamivel, pénteken estére érünk oda, az anyukája vacsorával vár, utána még beszélgetünk kb éjfélig, meg úgy az egész hétvége jó hangulatban telik.

Ezzel szemben amikor az én szüleimhez megyünk haza hozzánk, minden a mi feladatunk. Múlt hétvégén voltunk otthon, én lakom messzebb, ezért ilyenkor a párom hamarabb is jár be dolgozni péntekenként, hogy emberi időben érjünk azért haza hozzánk (9-re jár, ilyenkor 7-re megy).

Odaértünk hozzánk este 6-kor és apám elkezdte mondani, hogy holnap nálunk grillparty lesz és már 11-kor jönnek a vendégek, menjen a barátom segíteni neki füvet vágni, meg kigazolni, mert alig volt augusztusban foglalkozva a kerttel. Ő meg nem olyan, hogy azt mondja, hogy bocsi, reggel 6 óta ébren vagyok, dolgoztam, aztán vezettem 220 km-t és fáradt vagyok... Én mondtam, hogy hagyja már szerencsétlent, 10 perce szálltunk ki a kocsiból. Erre hogy hát ha otthon lenne kertünk, akkor ott se nyírná a füvet?! Másnap délelőttre nekünk programunk lett volna, reggel 9-kor beközlik anyával, hogy elmennek a Praktikerbe és kezdjük el mi sütni a húst, meg vágjuk fel a zöldségeket. Mondtam, hogy nekünk is dolgunk van, erre hogy én miért szájalok ennyit vissza, nem igaz, hogy egyszer nem tudnék csendben maradni és csinálni a dolgom... Meg nem értem, hogyha ők vendégeket hívnak ebédre, miért mennek el előtte egész délelőttre fürdőszobabútort nézni.

De minden ott töltött hétvégén van valami "balhé". Nyáron pl. a 40 fokban a dédihez akarták lezavarni a barátomat, hogy meszelje ki nála a kamrát és a konyhát. Előtte meg ugye pakoljon ki, húzza el a bútorokat, utána meg vissza. És úgy, hogy ő amúgy jogász, szerintem életében nem is fogott még soha ecsetet... Erre apám fel volt háborodva, hogy mi az, hogy nem tud meszelni. Miért tudna?! Meg miután végigdolgozta a hetet, ne azzal teljen már a hétvégéje, hogy pakol, meg meszel a 70 millió fokban...


2021. szept. 7. 16:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
Én nem mennék egy dbig a helyetekben
2021. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
87%
Az én szüleim nem várják el, igazából vendégségben vagyunk ott. Persze mindig szívesen segítek a konyhában a főzés és mosogatás kapcsán. A párom szüleinél más a helyzet. Ott anyósom van, hogy közli, főzzünk magunknak mert hiába mi vagyunk a vendégek, neki nincs kedve. Emellett takarítsunk, porszívózzunk, csináljunk meg mindent stb. Persze segítséget kérni más, de ő néha úgy csinál, mintha szolgák lennénk és nem vendégek. Én se kérem meg ha valaki nálunk van, jogy helyettem végezze a házimunkát. Az egy dolog ha időnként megkéri, hogy segíts, de ha ők hívnak vendéget, amiatt ne ti dolgozzatok.
2021. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%

És miért mentek oda, ha csak stressz van belöle?

Évente párszor - karácsony, húsvét, szülök születésnapja, esetleg névnapja - böven elég lenne.

2021. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az teljesen OK, hogy olyasmikre megkérnek, amit ők már nem tudnak megcsinálni, pl. a meszelés. Nekem is van 2 diplomám, de azért kifestem a házat, ha szükség van rá.

Az viszont, hogy "megvárnak" egy fűnyírással, ráadásul azzal állnak elő, hogy "ha otthon lenne kertünk, akkor ott se nyírná a füvet?", meg az érkezés napján, munka után füvet nyírjon, meg ti készítsétek a kaját az ő vendégeiknek, az akkor is nonszensz, ha nektek nincs más dolgotok és nem vagytok fáradtak.

Középút kell. Ami TÉNYLEG meghaladja az erejüket, abba illik besegíteni, amit viszont ők is meg tudnak csinálni, abban nem.

2021. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

De miért ne tudnák megcsinálni a meszelést pl?

A szüleim még 50 évesek sincsenek, aktívan dolgoznak...


Ráadásul a barátom nem ért az ilyesmikhez, nálunk ha a lakást kell festeni, akkor sem mi állunk neki, hanem szakembert hívunk.

2021. szept. 7. 17:08
 6/46 anonim ***** válasza:
96%

Mi nagyon hamar leálltunk erről a minden hétvégén szülőket látogatunk dologról. Ha minden hétvégén anyóséknál nyírnánk a füvet a saját lakásunk futna mellette és szabadidő k se le ne semmire, pedig nem 200 km-re laknak.


Havonta 1x megyünk, de nincs így megkötve, hol sűrűbben hol ritkábban. Van olyan, amikor direkt segíteni megyünk, pl festés előtt bútort húzni, vagy szüretelni, de ezek nem rendszeresek, és előre megbeszéljük, direkt azért megyünk, és van viszonzás is, mert amikor nekünk van szükségünk segítségre akkor a szüleink jönnek hozzánk segíteni.


Alapvetően mi vendégségbe járunk a szüleinkhez, ahogy ők is hozzánk, azaz ahogy én nem mosogatok meg nem porszívózok a szülőknél, úgy én se várom el, hogy ők mosogassanak vagy takarítsanak nálunk ha hozzánk jönnek.

A lényeg, hogy oda-vissza kölcsönös legyen minden. (Amíg egészséges emberekről van szó mindkét fél részéről.)

2021. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
9%
Mikor mi megyünk haza, mindig segítünk. Délelőtt érkezünk, eszünk, beszélgetünk, programot szervezünk, megbeszéljük mit kell csinálni a ház körül, ami nagyobb teendő. Aztán másnap megcsináljuk. Ennyi. Hazajárunk, nem vendégségbe!! Kutya kötelességünk segíteni a szüleinknek!
2021. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
94%
Az én szüleimet évente pár alkalommal látogatjuk meg, mert külföldön élünk. Hát, olyankor tejben-vajban fürdetnek, ez nem vitás. Ritkán látnak, és pláne anyukám ilyenkor nagyon pörög. Semmiféle feladatot nem testálnak ránk, sőt, mintha vendégek lennénk, teljesen körbe vagyunk ugrálva. Persze, jólesik, de igyekszünk nem visszaélni a helyzettel és legalább magunk után elmosogatunk mindig. A férjem szüleihez közel lakunk, ott nincs ottalvás. Kiszolgálásban ugyanúgy, csak leülünk és jön a terülj-terülj asztalkám. Természetesen, akár ha a szüleim, akár a férjem szülei vannak nálunk, akkor részemről is ugyanez, tehát én gondoskodom a háztartásról, nekik csak élvezni kell a kényelmet és a kiszolgálást. :) Nyilván ez azért csak olyan esetben működik, ahol nem minden hétvégén kell ennyire a topon lenni.
2021. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Persze, hazajárok én is, de nem érzem fairnek, hogy hazaesünk este 6-7 körül, úgy, hogy a barátommal mind a ketten hajnaltól fent vagyunk és még akkor ő álljon neki füvet nyírni, meg másnap mi csinálunk mindent a grillezéshez, amiről előtte nekünk egy szót sem szóltak. Ráadásul én havonta arra a 2 napra megyek haza, abba sűrítem bele a barátnőzést, nagyszülőkhöz menést, tehát bőven van hová menni, mit csinálni.
2021. szept. 7. 17:25
 10/46 anonim ***** válasza:
81%

Mi csak az én szüleimhez járunk, a párom a sajátjaival nem tartja a kapcsolatot - nyomós oka van rá és ezt elfogadtam.

Mikor odaérünk Anyáékhoz, megebédelünk, utána rögtön mondják, hogy mit kellene megcsinálni. Főleg a számítógéppel van probléma, illetve interneten kell megoldani ezt azt. Viszont ezzel mindig engem találnak meg, a páromat békén hagyják. Kb 2 havonta megyünk és mindig csak egy ebédre + pár órára. Ha ők jönnek, elmegyünk étterembe, és indulnak is haza utána.

2021. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!