Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van értelme hazamenni egy...

Van értelme hazamenni egy ilyen családhoz?

Figyelt kérdés
Mivel sokáig egyedül voltam, évekig azt hallgattam, hogy ideje lenne már férjhez menni, hogy gyerek nélkül nincs értelme az életnek, abnormális majd 40 évesen egyedül lenni és társai. Kicsivel több mint 1 éve lett egy párom, akit eleve nem kedveltek, mert fiatalabb nálam néhány évvel, ráadásul viszonylag hamar, 7 hónap után összeköltöztünk, akkor azt mondták, hogy elsietjük, már meg sem válogatom, hogy kivel vagyok stb. Mikor bejelentettük, hogy összeházasodunk, szintén húzták a szájukat, hogy korai, úgyis megbánom, ennyi idősen már minek akarok esküvőt, lehet el sem jönnek mert messze van (külföldön élünk), rossz az időpont,halasstuk inkább el, apám szerint pénteki napon nem szabad esküvőt tartani mert az bűnbánó nap, ha pénteken tartjuk el sem jön... Szóval végül megtarottuk az esküvőt szűk körben, a párom közeli családtagjaival, az én családomnak pedig csak utólag szóltam, hogy már túl vagyunk rajta. Erre azt mondják életük legnagyobb sértése, hogy nem hívtam meg őket az esküvőmre... Júniusban terveztük hazautazni rokonlátogatóba, de egyre inkább úgy érzem, hogy felesleges. Szeretrm őket éd hiányoznak is, de egyszerűen nem tudok elég jó lenni nekik.

2022. ápr. 15. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom.

Az én családom is ritka hülye kritikus sznob, de viselkedni azt tudnak és tisztelik a vendégjogot.

Amikor vendégként érkezünk, soha nincs semmilyen szövegelés, jó vendéglátók.

Egyébként is évek távlatából már értelmetlen is lenne örökösen hablatyolniuk, olyan mintha belesírnának a kiömlött tejbe.

Abban viszont biztos vagyok, hogyha tönkremenne a kapcsolat, akkor megkapnám, hogy "Ugye megmondtuk?" ...és hát tényleg megmondták.

A kérdés annyi esetedben, hogy hívtak e, várnak e, vagy csak te akartál menni?

2022. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Nincs jó kapcsolat köztetek, ez érződik. De az is, hogy ez azért nem az a nagykéssel megyünk egymásnak fajta család, meg full terror és agresszió, szóval, mint mondjak, a mai világban már ennek is lehet örülni, hogy pl nem vagy életveszélyben tőlük. Szerintem próbáld kihozni a legjobbat, hogy részedről nyílt vagy irányukban, stb, de azért ne törd össze teljesen a szíved miattuk.

Annyi azért benne lehet, hogy külső szemmel lehet valóban nem biztos, hogy a párod annnyira jó választás, csak esetleg te nem veszed észre. Gondold ezt át, hogy tényleg nem-e kihasznál csak a párod, vagy bármi hasonló, azért sose lehet tudni. Persze az is lehet, hogy túlzottan a tökéletesre törekszenek a szüleid és hát....

Nem tudom, szerintem ne ellenkezz velük, te ne zárkózz el, bizonyíts az életeddel, aztán majd lehet később megbékélenk...

2022. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, ki akarna az ilyeneknek bizonyítani!
2022. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Katona Dius ***** válasza:
96%
Van az a család,akinek semmi nem jó. Rinyalnak,hogy nem akarnak menni az esküvőre,ha nélkülük tartod akkor még megsérted őket. Neked kell látnom, mennyire bírod nélkülük. Ha jól,akkor nem kell erőltetni,ha nagyon hiányoznak akkor valahogy megbékélni velük. Nekem is iszonyatosan ellenezték páromat,mert bár sosem voltunk gazgadok,sem kimondottan jó moduak se,párom meg szegényebb rétegből van,az apja alkoholista és verte is anyosomat míg el nem váltak. És 9 évig azt hallgattam,hogy majd ő is olyan lesz mint az apja,majd ver mint anyosomat aposom. Meg nem fogja nekem tudni megadni azt az élet színvonalat amit megszoktam. 9 év után összeházasodtunk, addig külön éltünk, házasság után költöztünk össze egy közösen vásárolt házba. Azóta rossz szavuk nincs. Tényleg nem azon a színvonalon élünk, amit megszoktam,de azért mert minden megtakarított pénzünk megy a ház felújításába, és nincs is igényem a korábbi színvonalra,így most spórolunk ahol lehet. De látják,hogy törődik velem,nem használ ki,amikor tud még, ugyeletbe,hogy több pénzünk legyen. Szóval van,hogy csak idő kell,hogy elfogadják az új családtagot. Sok sikert nektek.
2022. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

de egyszerűen nem tudok elég jó lenni nekik.


És? Kellene? Nőjjél fel, ignoráld a negatív beszólásokat, és jelezd nekik, hogy ennyi volt és nincs tovább.

Megváltozni nem fognak.

2022. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Nagy butaság lenne emiatt megszakítani a kapcsolatot. Nem is értem, hogy jutott ez eszedbe.
2022. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem kamu,fel sem hívnám őket!
2022. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Viselkedésük alapján ezek nem szeretnek téged, bármit teszel, ellenségesek veled, ha van sapkád, az a baj, ha nincs, akkor meg az. NEM SZERETNEK. Most helybe mész megint a pofonért, ez komoly?
2022. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát én az ajtót nem nyitnám rájuk többet (főleg, ha anyagilag független vagy).
2022. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát az én szüleim is ilyenek. De illemből meghívtam őket, holott tudtam, hogy nem jönnek el. Nem is miattuk, miattam. Érdemes minimalizálni a kapcsolatot. Ha előhozzák a látogatást, menjetek, de így én sem terveznék. Évente egyszer elég.
2022. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!