Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem hívő/nem gyakorló családok...

Nem hívő/nem gyakorló családokban mi értelme a keresztségnek és a keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Az egyik előző kérdés ihletett meg, amiben többen leírták hogy a keresztszüleik nincsenek is jelen az életükben, a családban senki nem vallásos igazán, vagy nem is hívők, vagy valamennyire hisznek ugyan de nem imádkoznak, nem járnak templomba és nem része az életüknek a vallás. Számomra ez ellentmondásosnak tűnik mert a keresztség egy keresztény hagyomány, vallási jelentőséggel bír elsősorban.


Én nem vagyok megkeresztelve, és nem érzem hogy ettől bármi hiányozna az életemből, de kíváncsi vagyok a másik oldalra. Ha nem hívő gyerekként meg vagy keresztelve, nem hívő szülőként megkeresztelted/meg akarod keresztelni a gyermekedet vagy nem hívő családban vagy keresztszülő, miért jutottatok erre a döntésre? Számotokra mi a jelentősége, mit adott a családotokhoz és az életetekhez?


2019. jan. 8. 14:53
1 2
 1/15 Miss Endzsi ***** válasza:
86%
Mamáink kedvéért lettünk megkeresztelve nővéremmel.
2019. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Csak azért kereszteltettem meg a lányom, hogy ha majd templomi esküvőt szeretne ez ne legyen akadálya, ki tudja mit hoz neki a jövő.

Mi pl. nem esküdtünk templomban

2019. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
90%

Ez sok mindentől függ. Van aki szokásból, pl. az én szüleim ateisták, nem is volt templomi esküvőjük se, de megkereszteltek mert a gyereket meg szokták keresztelni és mit mondanak mások ha nem teszik. Anyám azt mondta, hogy miután megszülettem, mindenki kérdezgette hogy mikor lesz a keresztelő, tök evidens volt hogy lesz, eszébe se jutott nem megkereszteltetni, milyen ciki lett volna már hogy kérdezik és azt válaszolni hogy hát nem lesz. Én is válaszoltam arra a kérdésre, a keresztelőn kívül sohasem találkoztam a keresztszüleimmel és ők sem kerestek soha. Semmit se adott hozzá az életemhez ez a dolog, kivéve a kötelező hittant az iskolában meg a konfirmációt, amit akaratom ellenére anyám hisztizett ki, szintén "mitmondanak" indokkal. Ja meg az egyházadót, amit rendszeresen tukmálnának hogy fizessem de nem fizetem.

Lakóhelyfüggő is, van ahol nem annyira szokás a keresztelő és ezeken a helyeken azt se szólják meg aki nem keresztel. Meg van az a réteg aki az ajándékok meg a pénz miatt. Elenyésző mennyiség szerintem az, ahol tényleg a vallás miatt keresztelnek.

Szerintem a keresztelő úgy önmagában felesleges. Vallásos szempontból felajánlod a magatehetetlen, döntésképtelen gyerekedet egy lénynek, amiről te sem tudod pontosan hogy mi és milyen szándékú. Én nem vagyok vallásos, ettől függetlenül hülyeségnek tartom, hogy valakit még tudattalan állapotában belehelyeznek egy vallásba. Nekem nem lesz gyerekem de ha lenne is, ezekből az okokból biztos hogy nem keresztelném, választana magának vallást ha felnő. Mégpedig úgy, hogy előtte lenne alkalma megismerni többfélét, nem pedig belelökni egybe mert a szülei is azok.

2019. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjemet és az öccsét megkeresztelték, mert náluk ez a szokás, majd konfirmálniuk is kellett, pedig tényleg senki nem gyakorolja a vallást a családban, csak akkor amikor valamilyen alkalom során van lehetőségük egy kis képmutatásra.

Mindkét fiút azzal vették rá a szülők a konfirmálásra, hogy majd emiatt lehet templomi esküvőjük, de mindkét fiú ateista lánnyal jött össze, szóval egy darab templomi esküvő nem volt. Keresztelés sem lesz soha egyik oldalról sem, így ez a fölösleges családi hagyomány itt meg is szakad.

2019. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szokás, anyos/apos/anyamkinja ezt akarta, plusz a keresztszülő majd drága ajándékokat vész a gyereknek, illetve dívát. Ezek az indokok kb
2019. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon nagy százalékban szerintem azért keresztelik meg a gyereket, mert "így szokás". Ilyenkor tulajdonképpen a gyerek helyett döntenek, amit lehet vitatni, viszont - durván megfogalmazva - vannak előnyei is: több olyan embert ismerek, aki nincs megkeresztelve, de hisz Istenben, viszont emiatt kívülállónak érzi magát és bár néha menne templomba, emiatt kétszer meggondolja. A másikat már előttem is mondták: az egyházi esküvő. Ha a pár egyik tagja sem hisz, akkor persze teljesen mindegy, kivéve, ha azért szeretnék, mert az olyan szép... de ha az egyik fél vallásos és a másiknak sincs ellenére a templomi esküvő, akkor a keresztség hiánya eléggé meg tudja bonyolítani a dolgokat. Saját tapasztalat csak katolikus oldalról van, ott csak külön engedéllyel lehet ilyen esküvő.
2019. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék családi nyomásra kereszteltek meg kiskoromban, azért, mert ezt "így kell", "így szokás", na meg "mit szólnak hozzá mások".
2019. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában a mamák/papák szeretnék. És amikor valakinek nem marad már mamája és papája,testvére, rokona, akkor is van egy idősebb felnőtt, akihez segítségért fordulhat. Egyik ismerősöm édesanyjának temetésén csak a keresztszülei és annak gyerekei voltak mellette, mert más rokona nem volt.
2019. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ateista és antiklerikális családban születtem, mégis megkereszteltek. Ennek az volt az oka, hogy a családtagjaimban még élénken élt a második világháború emléke, amikor egy keresztlevél életet mentett.
2019. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Mi hiszünk Istemben, de nem járunk temploma. Alapvetően nem hiszem, hogy Istenhez közvetítőre lenne szükségem, a gyerekkori egyházközségben nem éreztem jól magam. Itthon olvasom a Bibliát, tartom az ünnepeket és úgy általában igyekszem "jó" ember lenni. Ha nyáron hosszabb időt töltök a néhai nagyszüleim falujában, akkor ott eljárok a templomba, minden olyan vasárnap, amikor ott vagyok (bár az sajnos elég kevés), azt az egyházközséget közel érzem magamhoz. Természetes volt a szüleim számára, hogy megkeresztelnek, nem "szokásból", nem is erőltették rájuk, belső késztetés volt, én pedig örülök neki. A keresztszüleimmel jó volt kapcsolatom, csak már nem élnek.
2019. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!