Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez tényleg az én hibám lenne ?

Ez tényleg az én hibám lenne ?

Figyelt kérdés

Először is 9 éves voltam amikor elvesztettem az apámat. Tüdőrákos volt és ágyhozkötött. Annyi éves fejjel nem fogtam fel, hogy anyukám miért sírt, miért mentünk a korházba oly gyakran. Decemberben pont 24.-én meghalt a korházban álmában, pár napra rá volt is a temetés. Anya kérdezte akarok-e menni, de nemet mondtam nem tudom miért. Nem emlékszem erre tisztán csak ilyen szavak vannak meg. Most 23 éves vagyok, 14 éve halt meg. Erre múlt héten a családdal ebédeltünk vasárnap. Anyám pedig elmondta, hogy hogy lehettem ilyen, miért nem mentem el a temetésre ? Először azt sem tudtam miről beszél, teljesen elfelejtettem. Aztán meg engem szidott, hogy nem voltam velük képes elmenni a temetésre. Tudom, hogy nem az én hibám de legbelül iszonyatos lelkiismeret furdalásom van. Lehet anyámnak igaza van, és tényleg borzalmas vagyok.


Teljesen tanácstalan vagyok, azóta nem is beszél velem. Nagyon fáj, ezért ténylegesen én vagyok a hibás ?


23/N



2022. jún. 26. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Anyad ***** mar bocs.
2022. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Nem. Akkor még gyerek voltál.
2022. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez most jutott eszébe? 14 év után?
2022. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, anyád se dolgozta ezt még fel, így megpróbálja a fájdalmát rád vetíteni.

Mondd neki azt nyugodtan, hogy "anyám, én akkor még gyerek voltam, te voltál a felnőtt"

2022. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad éli ki a fájdalmát, te vagy a boxzsák. Ne hagyd neki. Mondd meg, hogy megértem, hogy fáj, de ne rajtam töltsd ki a dühöd/fájdalmad, mert nem tehetek róla.
2022. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem a te hibád, hiszen még gyerek voltál, anyukádnak kellett volna leülnie és megbeszélni, megértetni a dolgokat veled. Ahogy írták felettem is, valószínűleg anyukád még nem dolgozta fel és kivetíti rád az érzéseit. Próbálj meg beszélgetni vele erről, neki is könnyebb lesz ha meg tudja osztani a gondolatait veled.
2022. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Persze, elvégre egy 9 éves maga dönti el kinek a temetésére megy el.

cool story bro

2022. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Rendkívül hihető a történet, kezdve onnan hogy a 9 evest nem fogja az anyja ilyenről megkerdezni egészen addig, hogy 14 év utan egy vasárnapi ebédnél se tesz fel senki ilyen kérdést.
2022. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha anyádat tényleg érdekelte volna, akkor már jóval előbb (és négyszemközt, nem a családi ebédnél) kérdezte volna meg: "mi volt a lelkedben, mit éreztél?" "Miért mondtál nemet?" "Miképpen tudok segíteni?", "Mit érzel most?".

Családi ebédnél x év múlva semmi joga nincs megkérdezni...

Olyan mintha 14 évvel ezelőtt valaki rálép a lábamra és 14 évig várok, míg elkezdek ordítozni vele, de addig semmit se kérdezek...


Sérelem-gyűjtögető emberek csinálják, akik vagy félnek őszintén megbeszélni valamit, mert ezt tanulták, vagy nem tudom.

2022. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!