Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan ,,kell" gyászolni egy...

Hogyan ,,kell" gyászolni egy olyan családtag esetén, akivel rossz volt a kapcsolatod egész életedben?

Figyelt kérdés

Az egyik szülőm testvére gyógyíthatatlan beteg. Egész életemben kifejezetten rossz kapcsolatban voltam vele, nagyon sokszor gonosz volt velem gyerekkoromban, agresszív mind a mai napig és nagyon sok fájdalmat, lelki sebet okozott nekem (és a család többi tagjának is). A családom teljesen maga alatt van, én pedig rettegek, hogy a mamám hogy fogja ezt túlélni, mert már most megzuhant teljesen.

Nagyon ambivalens érzéseim vannak, természetesen nagyon sajnálom, senkinek soha nem kívánnám a halálát, de nem tudom, mit ,,kellene" éreznem, hogyan kellene a többiek mellett állnom ebben a folyamatban.

Átment valaki hasonlón?

Köszönöm


2022. júl. 27. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyászolni nem "kell" . A többieket támogathatod lelkileg. A szüleid a viselkedése ellenére jóban voltak vele? A nagyidat még meg is értem, hisz a gyereke, de a szüleidet nem. nem vagyok jóban azzal aki bántja a gyerekemet.
2022. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell érezni. Nincs olyan, hogy kell. Az érzéseidet nem tudod irányítani. Támogasd azokat, akiket szeretsz, ennyit tudsz tenni.
2022. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt ilyen rokonom, megkönnyebbültem a halálakor. Ugyan mért kéne gyászolnom egy gazembert?
2022. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Terhelt családi kapcsolatok voltak mindenhonnan. Akiről szó van, ő szellemileg kicsit sérült (nem tudták az okát sose megmondani az orvosok), de tudott dolgozni, önálló életvitelt folytatott, párja volt stb. De kegyetlen, rosszindulatú, agresszív ember. Az állapota miatt pedig minden el volt nézve neki, apukám valószínűleg bűntudatot is érzett, amiért neki megadatott olyan élet, amire a testvére is vágyott, pénzzel, étellel, ruhával is mindig segítette a családom őket. Találkoztunk is velük, meg voltak közös szülinapozások stb, szerencsére én amióta már nem velük élek ezekből ki tudtam maradni. Csak egyszerűen szörnyű embernek érzem magam, mert én emlékszem minden sérelemre, minden fájdalmas mondatára, és arra, hogy még évek után is összeszorult gyomorral, lesütött szemmel voltam csak képes egy asztalnál enni vele. Most meg kb azt várja a család, hogy én is fogjam a kezét, legyek ott vele, támogassam, de fogalmam sincs mit kéne neki mondanom.
2022. júl. 27. 17:42
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van egy közeli rokonom, aki ha azonnal meghalna, megkönnyebűlnék, örülnék


Biztos hogy nem gyászolnám, inkább "ünnepelnék"


Akit nem szeretsz azt miért kéne gyászolnod?

2022. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nem gonosz, csak szimplán irritáló és másokon élősködésre hajlamos, és sokat és hülyeségeket pofázó rokonom halt meg, és meg sem fordult a fejemben h gyászolnom kéne. Már korábban sem találkoztam vele évek óta. Apámmal inkább röhögni szoktunk rajta, h mekkora barom volt az illető.
2022. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
"Az állapota miatt pedig minden el volt nézve neki" Ez volt a hiba. ha nem nézték volna el, még normális viselkedésű ember is lehetett volna belőle.
2022. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit mondanod neki, és nem kell fognod a kezét. sőt mi több: megbocsájtani sem kell ha nem akarod.
2022. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Áldozatot csinálsz saját magadból, kérdező, mért nem szeded össze magad, és szolgalelkűség helyett karakánul mondd meg a családnak, hogy utálod az illetőt, hánynod kell, ha ránézel is, vigasztalja más. Előbb-utóbb minden,ki meghal, de szar embernek nem jár sajnálat.
2022. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#7 ez már nekünk is megfordult a fejünkben, persze ezt nem lehet most már tudni. én egyébként próbáltam őt megérteni, és sajnálatot is tudok érezni valamilyen szinten, hiszen képes volt felfogni, hogy az ő képességeivel nem tud kialakítani olyan életet, mint amire vágyna, és ezért rettenetesen gyűlölt sokszor mindent és mindenkit, akinek ,,bejött az élet". ezzel pokoli lehet együtt élni. de az biztos, hogy egy zsarnok lett, és az biztos, hogy ehhez köze van annak, hogy valóban nem volt semmi következménye a tetteinek
2022. júl. 27. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!