Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Melyik családtagoddal mennyi...

Melyik családtagoddal mennyi időnként szoktál találkozni? Mennyire szoros velük a kapcsolatod?

Figyelt kérdés

Unokatestvérekkel, távolabbi rokonokkal mennyire tartod a kapcsolatot? Mennyi időnként írtok egymásnak vagy találkoztok?

Az gáz, ha két városra innen laknak rokonaim, unokatestvérem is de 2-3 havonta szoktam csak hozzájuk látogatni?

Ha úgy látod nem kölcsönös az érdeklődés attól még tartod tovább a kapcsolatot?



2021. febr. 13. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb csak csaladi esemenyeken (szulinap husvet, karacsony, disznovagas) talalkozunk, joforman mar mindenki felnőtt, se ido, se energia masra. A kapcsolatunk jonak mondhato, de eleg beloluk ennyi, bem is írok nekij kulon. Kb 1 órára lakom tőlük, meg a kozelebbi csaladtagjaimtol is. Szuleimet, trsoimat, kb 1-2 hetente latogatom, vagy ok jonnek, mamarkat is meglatogatom min. Havi 1x, de most a virus miatt ilyen ritka, amugy hozzajuk is be szoktam nezni amikor szüleimhez megyek.
2021. febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyámmal évente max 2x. Nem másik országban lakik, csak elhagyott kiskoromban, mára meg tartjuk a kapcsolatot, de értelemszerűen nem vele élek, és nem pusztulok meg a társasága hiányától.


Apámmal naponta, vele élek. Sokat veszekszünk, de imádjuk egymást.


Nagyanyámmal véletlenül találkoztam még előző év végén, amikor anyámnál voltam, de egyébként azt mondom, hogy soha. Ez a hajó már elúszott, kiskoromban elégszer érte el, hogy ne érdekeljen. Mostanra megváltozott, ahogy láttam, de a múltat nem lehet eltörölni, és nem is 1 órányira lakik innen vonattal, de nem is érdekel. Tehát röviden, nem tartom vele a kapcsolatot sehogy.


Dédnagyanyámmal semmi kapcsolatom nincs, soha nem találkozunk, és már idősek otthonában van.


Nagynénémmel soha. Kiskoromban amikor nagyanyámnál voltam, amikor éppen hazajött, találkoztam vele néhányszor, kedveltem is, de aztán ennyi, nem találkoztunk több mint 10 éve.


Nagybácsival előző év vége felé, amikor anyámmal nagyanyámnál voltunk, ő is ott volt, látogatóba. Hát hozzá aztán tényleg semmi nem fűz. Ő róla azt sem tudtam kiskoromban, hogy kicsodám. Köszöntünk egymásnak, de így kb ennyi.


Apai nagyim babakoromban meghalt, nem emlékszem rá, de apám szerint nagyon jóban lettünk volna egymással.


Apai nagyapó kb 5 éve meghalt, vele ritkán találkoztam a kamaszkorba lépve, mert már unalmas volt menni hozzá, amikor apám ment, így inkább maradtam. Nem az a tipikus nagypapa volt, apám szerint, de jó ember volt és tényleg szeretett. Én is őt, de mégsem volt az, hogy annyira elmélyülten, valamiért nem tudott kialakulni nagy kötődés felé.


Anyai nagypapa pedig ismeretlen, anyám kiskorában meghalt.


Senkivel nem tartom a kapcsolatot, mindegy, hogy rokon vagy sem, akivel nincs érdeklődés. Nem én kértem, hogy rokonok legyünk, egyikünk se megy a másik után, ezek után fölösleges lenne erőltetni a nyilvánvalót.


19/l

2021. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Családdal évente 3-4x (külföldön élek)


Távolabbi rokonokkal sokszor évekig nem találkozunk, de nem baj. Mikor nagyritkán mégis (pl esküvő), akkor jól érezzük magunkat :)

2021. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérekkel és távolabbi rokonokkal általában akkor ha valamit ünneplünk pl születésnap, névnap vagy karácsony. Így mondjuk időszak függő de átlagban olyan 2-3 havonta. Szerintem ez így mindenkinek jó mert ez idő alatt mindig történik valami amiről lehet beszélgetni ebéd közben. Ha 2 hetente lenne valami akkor valószínűleg egy idő után mindenki csöndben ülne
2021. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Apukámmal élek 6 éves korom óta. Jól megvagyunk. Fiu vagyok
2021. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szuleimmel, tesommal evente 4x-5x.

Amerikaban lakom, nyaron a hugom honapokat tolt itt, szuleim csak 1-2 hetre jonnek akkor. Karacsonykor en megyek hozzajuk, olyankor altalaban talalkozom a tobbi rokonnal is, azon kivul nem latom oket. A tobbi 2-3 alkalom mindig valtozo, hogy mikor jonnek/megyek hozzajuk.

2021. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön lakom, így van olyan közeli családtagom, akit egy éve nem láttam a covid miatt. Egyébként általában családi eseményeken szoktunk a tágabb családdal, pl unokatesókkal találkozni. De most ugye ezek is elmaradtak, se karácsony nem volt, húsvét se valószínű, hogy lesz.
2021. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Semennyire, amikor még a szüleimmel laktam akkor pár évente egy-egy temetésen láttam őket de akkor sem volt ilyen egymáshoz járkálás vagy hasonló. Fel se ismerném őket az utcán ahogy ők sem engem.
2021. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyám szülei már meghaltak, viszont anyámnak rengeteg unokatestvére és két testvére is van, abszolút nem tartjuk senkivel a kapcsolatot már vagy tíz éve.

Apámnak él az anyja, van pár unokatestvére és egy testvére. Az anyjával tartjuk a kapcsolatot mert olyan 5 percre lakik innen kocsival. A testvére és annak családja kb 20 percre lakik tőlünk, de velük is nagyon felületes csak a kapcsolat, évente kb 3x találkozunk, telefonon vagy üzenetben pedig csak újévkor keressük egymást, ha egyáltalán.

2021. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anyukám részéről a nagyszülőkkel találkozok egy-két havonta és max negyed órát beszélünk, mikor meglátogatom anyukámat- mert egy településen élnek-. Erről a részről van 5 nagybácsim és egy nagynénim, akik egy része a környéken él, olyankor velük is találkozom általában. Innen van még 10 unokatestvérem, van akivel már évek óta nem találkoztam, de a legtöbbel csak köszönünk egymásnak, szintén akkor, mikor ott vagyok a faluban.


Egyik unokatesó kivétel, vele pár havonta összejárunk és akkor fél napot együtt vagyunk :)


Apukám részéről a nagyszülőkkel közel napi szinten találkozom és a nagybátyámmal pedig hetente, velük szokott lenni mélyebb beszélgetésünk is.

2021. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!