Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnám leállítania....

Hogyan tudnám leállítania. Szüleim, hogy ne hívogasson mindenféle rokoni összejövetelre?

Figyelt kérdés
Tőlük 70 km-re élek, megvan a saját életem, párom, baráti köröm. A szüleim is havonta meglátogatom, nekem ennyi családozás bőven elég. A probléma, hogy túl sok unokatestvérem, nagybátyám és nagynéném van, akik el szoktak menni az unokák esküvőjére, ballagására, stb, míg én ezt nagyon nem igénylem, mert időpocsékolás és sokkal fontosabb a rokonságnál a saját és párom élete.
2022. aug. 5. 14:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Leállítani a szüleim*


Kisebb elírás..

2022. aug. 5. 14:24
 2/12 anonim válasza:
100%
Nos, mondd meg kerek perec, hogy bocs téged annyira nem izgat. Hajrá:)
2022. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megvolt, kismilliószor.
2022. aug. 5. 14:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Anya, apa, nem érdekel, hogy Pista gyereke ballag, hogy Márta férjhez megy... Ha kérdezik, dolgozom, de felőlem azt is mondhatjátok, hogy elgázolt egy lovaskocsi. Szeretlek titeket, mindenkinek sok örömet és boldogságot most és a jövőben, de én fizikailag nem akarok és nem is fogok ezek miatt utazni.


Ha ennyi sem lenne elég, minden kezdésnél, amikor anya vagy apa azzal jönne, hogy lesz ez meg az xy-nek, és esetleg... akkor a végére sem engedném, hogy érjen: NEM! Ha a nem után is győzködne, elbúcsúznék, és leraknám a telefont. Nekem sem férne bele. Az embernek van munkája, otthon dolga a lakásban, házban, esetleg kutya, akit napi háromszor vinni kell, szerencsés esetben szerető párja, tovább haladva gyereke, és énidő sem ártana. Biztos nem utaznék azért 70 km-t, hogy gratuláljak olyannak, aki tök jó, a rokonom, de máskülönben semmi közünk egymáshoz. Nem rossz, hogy nagy a család, az sem, hogy elhívnak, de azt igenis tiszteletben kell tartani, ha valakinek erre nincs igénye. És ehhez nem hetente kell, hogy családi összejövetel legyen, vagy havonta.

2022. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Nincs más. Mellesleg elmenni egy ilyen eseményre akkor lehet csak ha az ünnepelt hív. Nem akkor ha a szüleid mondják hogy menj. Nem állíthatsz csakúgy oda egy eseményre csak mert rokonok vagytok. Ha az illető nem hív hogy menj mivel nem álltok közel egymáshoz akkor nem mész. Ha nagyon akar felhív hogy Gizike gyere el a szülinapomra ha tudsz.

Szoktál ilyen meghívásokat kapni? Mert már nem vagy gyerek akiket a szüleinek cipelni kell magukkal.

2022. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy a benzin drága,főleg 140 km. Nem szeretnéd benzinre költeni a pénzed. Meg mondd meg nekik hogy bocsi, de neked más sokkal fontosabb, most nem érsz rá, majd máskor. Aztán egy idő után nem fognak hivogatni, ha mindenre nemet mondasz
2022. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mér kell leállítani? Ha nem akarsz menni, nem mész. Az is zavar, ha eszükbe jutsz?
2022. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De a szülőket hívták meg vagy a kérdezőt? Mert ha egy családtag már külön él akkor úgy szokás szerintem hogy külön meghívjuk őt is.
2022. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vegyes, jellemzően meghívásokat szoktam kapni, amiket amikor lemondok, anyàm már nyomatja is a mantrát, hogy megpróbáljon győzködni
2022. aug. 5. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor fordulj sarkon/fejezd be a hívást. Ha a győzködést nem unja meg, akkor azt fogja, hogy elmész vagy kinyomod a hívást.
2022. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!