Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha rokonok (vagy bárki)...

Ha rokonok (vagy bárki) vendégségbe jön, ilyeneket kérni normális? Lehet én gondolom rosszul, ti is elvárjátok ezeket? 17/L

Figyelt kérdés

A hétvégét itt töltötte a nagynéném, a nagybátyám és az unokatestvérem, aki szintén 17/L. Az előbb mentek el, de előtte még jól kiosztottak minket, de főleg engem és a húgomat (16/L).


A következő dolgokat sérelmezték:


— Egy vendégszobánk van, ott aludtak a nagynénémék, de mivel kétszemélyes, az unokatesómnak máshol kellett. Van egy kisebb nappalink is, ott aludt a kanapén. Előtte megkérdeztük, hogy nem szeretne-e inkább az én vagy a húgom szobájában aludni, mert mindkettőnknél van kanapé, de nemet mondott. Ellenben az előbb hisztériázva adta elő, hogy nem tudott rendesen aludni a nappaliban, egyikünknek át kellett volna adnia neki a szobáját és a nappaliban aludnia helyette. Szerintem ez azért túlzás.


— A nagybátyám sérelme, hogy ebédnél mindenki a családunkból leült a szokott helyére, ők pedig a maradék helyekből válogathattak. Szerinte először meg kellett volna kérdeznünk, hogy hova akarnak ülni.


— Az unokatestvéremet megnyalta a kutyánk. Ezt úgy kell értelmezni, hogy ő nagyon utálja őket és szerintük el kellett volna küldenünk valahová a kutyát addig, ameddig itt voltak (bezárni nem tudjuk). Egyébként nem is tudtuk, hogy fél tőlük, csak most mondta, pedig még szóltunk is, hogy van kutyánk.


— Az sem tetszett nekik, hogy én és a húgom sokáig aludtunk. Fogalmam sincs miért, de szerintük illetlenség, amikor vendégek vannak itt.


— Szintén probléma volt, hogy pénteken két órát a barátaimmal töltöttem (nem nálunk, szóval nem zavartuk őket). Illetve az, hogy tegnap elmentünk a húgommal edzésre. Megjegyezném, hogy amikor otthon voltunk se nagyon kommunikáltak velünk, elvoltak magukkal, két szót ha szóltak hozzám.


Szóval leginkább velünk volt bajuk, nem a szüleinkkel. Rendesen kiosztottak, hogy mi milyen illetlen és neveletlen gyerekek vagyunk. Szerintetek ez így van, ezekkel tényleg gond van? Kicsit meghökkentem, mert egyébként semmi konfliktus nem volt a hétvégén. Ti hogy látjátok?



2022. aug. 7. 16:25
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, délután találkoztam a barátaimmal, őket meg estére vártuk, csak korábban jöttek. És sajnos már egy hónapja nem nagyon láttam a barátaimat, mert egyszerűen nem tudtuk összehozni a találkozót, ezért gondoltam, hogy akkor már nem mondom le. :/


És a későn kelést úgy értem, hogy olyan 9 körül, dehogy aludtunk délig. De ők 6-7 körül már fent vannak.

2022. aug. 7. 17:18
 12/29 A kérdező kommentje:
Az utolsót #8-nak szántam.
2022. aug. 7. 17:19
 13/29 anonim válasza:
97%
megoldották...úgy értem nem lesz több problémátok velük:))
2022. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt kell mondani, hogy lehet menni nyugodtan szállodába is, ha nem tetszik nálatok az ingyen szállás és bánásmód.


Felnőttként az a véleményem, hogy ha valaki kioktat engem akkor többet nem látom vendégül. Attól, hogy valaki vérrokon nem muszáj ingyen szállást adni neki.

2022. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm mindenkinek a választ! Jó tudni, hogy mások is így látják a helyzetet.
2022. aug. 7. 17:31
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó bunkók.

Eddig nem tudták a szüleitek, hogy ilyenek?

Ha van eszük, soha többé meg nem hívják magukhoz.

2022. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
De ti felajánlottátok a szobátokat,nem is értem,az hogy meddig alusztok sokàig hát ilyet nem hallottam,2 hete volt itt nàlunk a rokonság de vasárnap tovább alszik mert nincs meló,eszükbe se jutna ilyet mondani,furcsa rokonaid vannak ne törődjetek velük
2022. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen vendéglátósdit gyereként is utáltam.
2022. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
11-re, ebben az esetben természetesen akkor nem áll, amit írtam, az, hogy ők jönnek a megbeszéltnél órákkal korábban, eleve udvariatlanság, és nyilván, hogy nem rúgtad fel miatta a programodat!
2022. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az az egy biztos, hogy soha többé nem hívnám meg őket. Lehet, hogy még egy délutánra sem... Persze tudom, ez jelenleg inkább a szüleiteken múlik, de akkor is.

Lehet, hogy csak nálunk van így (és ezt abszolút nem "cseszegetésnek" szánom), de a mi családunkban tudjuk, hogy kik az úgymond problémás személyek. Nálunk az ottalvós vendéglátás nem opció, de így is mindig ugyanazok ez emberek kezdenek panaszkodni minden apróság miatt. Ha össznépi családi "buli" van, nyilván őket sem hagyjuk ki, de semmilyen körülmények között nem lennének csak ők meghívva. Az egy dolog, hogy az embernek néha vannak elvárásai (mondjuk én hasonló esetekben örülök neki, hogy tudok valahol ingyen aludni, lényegében nulla tennivalóval, úgyhogy kb. semmilyen elvárásom nincs), és még az is beleférhet, ha később, otthon, maguk között ezt megbeszélik. Itt is simán eshetnek hatalmas túlzásokba egyesek, de legalább nem csinálnak hülyét magukból. De az, hogy két tininek nekiesnek olyanok miatt, mint hogy nyáron néhány órára találkozni mertek a barátaikkal vagy nem keltek fel hajnalok hajnalán, az abszurd. Szerintem azt ők is érezték, hogy ha ezeket a problémáikat a tartózkodásuk közben közlik, akkor ki lesznek vágva onnan, ezért volt, hogy csak távozáskor mondták, ráadásul nem is a szüleitek előtt.

Mindenesetre az ilyeneket nyugodtan mondjátok el a szüleiteknek, hátha legközelebb ők is óvatosabbak lesznek, mielőtt ilyen idióta rokonokat akarnának meghívni.

2022. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!