Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek? Nem akarok igy érezni

Mit tegyek? Nem akarok igy érezni

Figyelt kérdés
Barátnőm kislánya és az enyém között egy év van. Barátnőm kislánya kitünő tanuló alig kell tanulnia vele én meg harcot vívok enyémmel a négyesért. Az ő kislánya kis vékony, szőke, az enyém kicsit testesebb. Nem tehetek róla de néha kicsit féltékeny vagyok. Nálunk magatartási problémák is előfordulnak náluk nem. Egy iskolába járnak a barátnőm kislánya a tanárok kedvence. Mert kitünő mert példás magatartás. Az én kislányomat meg nevtanba küldenék. Szenvedünk a szorzással, harmadikos lesz. Nekik ezis kimaradt. Nem akarok féltékeny lenni mindig egy kislány volt az álmom. A barátnőm éli meg az én álmom egy mintagyerekkel én meg küzködőm folyamatosan.

2022. aug. 15. 17:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

A saját gyerekedre koncentrálj, és ne méricskéld folyton a másik gyerekhez.

Azt az energiát, amit az irigykedésre fordítasz, használd a gyerek fejlesztésére. Foglalkozz vele.

Az élet nem habostorta.

Neked ezt dobta, lehet, hogy a barátnődnek meg másféle problémái vannak....

2022. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%

De miért álmodsz mintagyerekről, amikor van gyermeked, akinek biztosan van egy csomó jó és szeretnivaló tulajdonsága?

Az ember nem azért szereti a gyerekét, mert kitűnő tanuló, hanem mert az övé.

Meg miért gondolod, hogy mindig így lesz ez?

Dunci kisgyerek nem jelent semmit. Simán lehet felnőttként sokkal szebb, mint a barátnőd lánya.

Másik kislány szőke... most ez komolyan irigylésre méltó? Ne szórakozz már.

Tanulmányi eredmény szintén nem jelent sokat ilyenkor. Simán elképzelhető, hogy a lányod sikeresebb felnőtt lesz.

De számomra ez, ahogy degradálod a kicsidet, nagyon megdöbbentő. Miért van ennyi elvárásod felé? Ha ez családi minta, lehet rajta dolgozni.

2022. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg fókuszálhatnál a saját kölködre a vinnyogás meg az ideális álomgyereked helyett!


Vidd el a gyereked terápiára meg különórákra és sportra! Tölts vele több időt!

2022. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%

Szegény gyerek majd 10 év múlva meg ide írkál a gyakorira, hogy az anyja hogy tönkretette lelkileg és hogyan tegye magát túl rajta...

Nem értem, minek vállal gyereket olyan, aki képtelen a feltétel nélküli szeretetre. Szerencsétlen gyerek életét teszi tönkre.

2022. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Félre értitek. Imádom a lányom kicsit jobban is mint a fiamat. Talán el is kényesztettem mindenhova viszem magammal. Az zavar hogy barátnőmnek nem kell megfeszülnie a szép eredményért nekünk igen mert ha nem tanulnék ányommal kettes hármas tanuló lenne
2022. aug. 15. 17:20
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Lehet a lányod meg arra gondol, hogy az ő osztálytársainak mennyivel jobb anyjuk van, mint neki. :)
2022. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes egy anya vagy az biztos. Az én anyám is ilyen volt, hasonlítgatott másokhoz.

Az lett az eredménye, hogy elköltöztem, és azóta sem beszélek vele.

2022. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Neked se kellett volna gyereket szülni... ne más gyerekéhez hasonlítsd már szerencsétlent, egyik gyerek sem tökéletes, ő ilyen és kész, így kellene szeretni és segíteni neki hogy kihozza magából a legjobbat.... ha tökéletes gyerekre vágysz akko ne szülj gyereket..... te talán tökéletes voltal egész életedben?
2022. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ha ilyet olvasok, igazat kell adjak, hogy alkalmassági vizsgához kellene kötni a gyerekvállalást...

"A barátnőm éli meg az én álmom egy mintagyerekkel én meg küszködőm folyamatosan" - ez ANNYIRA szánalmas.

Van egy szorgalmas, eléggé jó tanuló, kedves lányod, de ez neked nem elég, mert neked egy SZŐKE, kitűnő gyerek kellene, ráadásul "konyhakészen".

Szedd össze magad, és úgy szeresd a gyereked, amilyen, mielőtt még teljesen összetöröd a lelkét.

2022. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%
Vonulj be a konyhába, aztán dobj össze egy vacsorát hisztizés helyett. Annak több értelme van, mint ennek az irigykedésnek.
2022. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!