Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A ti családotokban volt/van...

A ti családotokban volt/van családi "háború"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem válás utáni marakodásra gondolok hanem pl felnőtt testvérek között, unokatestvérek között. Mi volt az oka? Hogy végződött/hol tart most? Előre is köszi!

2013. szept. 20. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk egy most is tart az előző generáció nem tudott megosztpzni az örökségen,de úgy néz ki mi is összefogunk veszni az anyagiakon.Olyan ez mint a szappanopera,csak mi vagyunk a szereplők.
2013. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen sok helyen a pénz miatt vesznek össze. Jöhetnek még történetek.
2013. szept. 20. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is a pénz miatt!

Engem utaltak ki mert férjhez mentem egy gazdag ferfihez es bizony az unokatestvérek majd meghaltak az irigysegtol! Azelőtt en voltam rossz anyagi helyzetben, kvázi szegényebb voltam náluk!


Másfelől, pedig most meg jobban az örökség miatt megy a harc, ki mit kapjon!


Csak mellékesen en már nem szolok bele, mert elegem lett!

2013. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a ház tulajdoni viszonyain megy apám meg a nagynéném közt a harc. Ott tart, hogy megfojtanánk egymást egy kanál vízben a 2 család. De amíg a nagyi él, addig "állóháború" van, majd ha ő meghal akkor tör ki a nagy dolog, hogy mi kié lesz. Na meg a nagyi ápolásán is ment a balhé.
2013. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

A legtöbb famíliában a pénzen, vagyonon, örökségen megy a hajcihő, a szó szerinti huzavona.


Általában akkor kezdődik, amikor a famíliából valamelyik összetartó személyiség eltávozik, és szétesik, atomjaira hullik minden.

2013. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sentinel53 válasza:
Engem nagyon meghurcoltak a bíróságon a férjem halála után az örökség miatt,még a településen is, elvették az özvegyi haszonélvezetet,és ki raktak férjem lakásából.. Meghalt húgom,akinek kiskorú fiát vettem szárnyaim alá,szintén megvoltam rágalmazva,a féltestvérei tették velem,az örökség miatt. Édesapám meghalt,nővérem szintén ki közösített az örökségből. Most 60 évesen itt vagyok nyugdíj nélkül,betegségben,és nem kapok segítséget a rokonoktól.Szociális segélyen vagyok,ők mindannyian élvezik a nyugdíjat.Ennyit a rokonokról akik jól élnek az örökségekből.
2013. szept. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs háború, csak nem bírjuk egymás arcát 2 unokatesómmal, de szerencsére nincsenek olyan közös csalási összeröffenések, ahol idegesítenének, vagy ilyesmi. Illetve volt egy olyan 5 éve, de ha ilyen ritkán van azt még valahogy átvészelem :D
2013. szept. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk Apum az Öccsével. Politika. (MSzP-Fidesz). 6-8 éve nem beszélnek. De szerintem ez csak kivetítése valami belső dolguknak.
2013. szept. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk kb 5 éve tart egy állóháború apám és az öccse családja között és ennek vagy vége lesz tizen valahány év múlva vagy előtte meghal nagyanyám és kitör a háború. Mert apám öccse nagyanyám lakására tette rá a jelzálogot amit még tizen valahány évig fizetniük kell. Ha viszont addig meghal nagyanyám akkor a házat a két fia örökli meg és így apám hitelt fog örökölni. Jöhetnek még válaszok.
2013. szept. 21. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám és a nővére között volt egy elég komoly vita.A vita végkimenetele az lett,hogy pár évig szinte nem is beszéltek egymással.


A vita tárgya az volt,hogy megszületett a kisöcsém.A nővérének 1 gyereke volt,mert ő azt vallotta,hogy egy gyereket agyon kell kényeztetni és akkor nagyon boldog lesz.Mivel mi már hárman voltunk testvérek,így mindenféle hülyének elmondta a szüleimet.Mert Ők majd nem fognak tudni mindent megadni nekünk,amire szükségünk lesz stb...

Amikor anyukám terhes volt,felhívta apa nővére és rá akarta beszélni az abortuszra.Anya persze kiakadt és összeveszett vele.Utána apa is.


Kellett vagy 3 év,amire elfogadta így a dolgot.Addig csak pár havonta egyszer beszéltek telefonon.Pedig egy faluban laktunk...

Még most is azt vallja,hogy nekünk nagyon sok minden hiányzott az életünkből,mert nem tudtak nekünk mindent megvenni a szüleink.Viszont ezt már nem mondja nekünk,az újabb konfliktusok elkerülése érdekében.


Annyit tennék hozzá,hogy átlagos anyagi helyzetben éltünk akkor.Az tény,hogy nem kaptam 2-300.000Ft-os számítógépet,nem tudtak elküldeni a szüleim Amerikába 1 hónapra "csak úgy" és autót sem kaptam tőlük.Viszont soha semmiben nem éreztem hiányt!Nem is vártam el a szüleimtől,hogy ilyen dolgokat megvegyenek nekem...Sokkal többet ér ezeknél az,hogy van egy húgom és egy öcsém...

2013. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!